Van Dijk genomineerd voor plekje in FIFA-team van het jaar
ZÜRICH (ANP/BELGA) - Virgil van Dijk maakt als verdediger kans op een plekje in het team van het jaar van wereldvoetbalbond FIFA. De speler van Liverpool is een van de 23 genomineerden, zo werd bekendgemaakt. Ook spelers als Lionel Messi (Inter Miami), Kylian Mbappé (PSG), Erling Haaland (Manchester City), Harry Kane (Bayern München) en Kevin De Bruyne (Manchester City) zitten erbij.
Ieder jaar maakt de FIFA het team met de beste spelers van het jaar ervoor bekend. De 32-jarige Van Dijk moet concurreren met verdedigers John Stones, Kyle Walker en Rúben Dias (Manchester City), Éder Militão en Antonio Rüdiger (Real Madrid).
Manchester City is met acht genomineerden hofleverancier. Ook Cristiano Ronaldo, die eind 2022 de overstap maakte naar de Saudische club Al Nassr, is geselecteerd door FIFA.
Vrouwen
Ook bij de vrouwen zijn 23 speelsters geselecteerd. Daar zitten geen Nederlanders bij. Wel maken zeven Spaanse vrouwen en acht Engelse vrouwen kans op een plek.
Het gekozen elftal bestaat uit een doelman en drie spelers uit elke linie, plus de speler die afviel met het hoogste aantal stemmen. De bekendmaking is op 15 januari.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
1 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
13 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
15 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
17 uur geleden