Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk gebruikt WK-teleurstelling als brandstof bij Liverpool

Van Dijk gebruikt WK-teleurstelling als brandstof bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk gebruikt de nederlaag in de kwartfinales van het WK als brandstof om nog iets moois te maken van het seizoen bij Liverpool. Van Dijk hoopt Liverpool, dat momenteel zesde staat in de Premier League, weer naar de top vier te loodsen.

"De WK-teleurstelling heeft me hier (bij Liverpool) gemotiveerd. We staan in de competitie nogal wat punten achter Arsenal, maar het seizoen kan nog heel gek gaan lopen. We moeten realistisch zijn en denken op dit moment niet aan de titel", zegt Van Dijk, die met Liverpool een achterstand van 15 punten heeft op koploper Arsenal. "We moeten ons concentreren op de wedstrijden die voor ons liggen. We moeten wedstrijden winnen en dan zien we wel."

De aanvoerder van Oranje miste op het WK in Qatar de eerste penalty in de strafschoppenreeks nadat de kwartfinale tegen de uiteindelijke wereldkampioen Argentinië in 2-2 was geëindigd. Om de teleurstelling van de verloren kwartfinale te verwerken, sloot Van Dijk zich tijdens een vakantie volledig af van de voetbalwereld. De aanvoerder wil Oranje aan het eind van het seizoen naar de overwinning in de Nations League leiden.

"Ik heb het gevoel dat we een fantastisch team hebben. Het wordt een nieuw tijdperk met Ronald Koeman, die terugkeert als bondscoach. We hebben jonge spelers die doorkomen. Hopelijk kunnen we in de zomer iets moois doen op het eindtoernooi van de Nations League. Het is een toernooi dat ik heel graag wil winnen. Ook al is het het einde van een lang seizoen en zijn we waarschijnlijk al helemaal kapot", zegt Van Dijk.

De Final Four van de Nations League wordt van 14 tot en met 18 juni in Rotterdam en Enschede gespeeld. Naast Nederland doen Kroatië, Italië en Spanje mee.

Meer uit Voetbal

NEC-trainer Schreuder vond Bodø/Glimt nog beter dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.

1 uur geleden
NEC in play-offs Champions League kansloos tegen Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.

4 uur geleden
Openingswedstrijd PSG omgezet in uitduel door slechte grasmat

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.

5 uur geleden
NEC begint met Tadić in de basis tegen FK Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.

7 uur geleden
Fortuna Sittard haalt verdediger Guth terug uit Argentinië

SITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.

7 uur geleden
Verdedigster Mol keert van AZ terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.

7 uur geleden
Reijnders verruilt Manchester City voor Saudische club Al Qadsiah

MANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.

8 uur geleden