Van Dijk gebruikt WK-teleurstelling als brandstof bij Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk gebruikt de nederlaag in de kwartfinales van het WK als brandstof om nog iets moois te maken van het seizoen bij Liverpool. Van Dijk hoopt Liverpool, dat momenteel zesde staat in de Premier League, weer naar de top vier te loodsen.
"De WK-teleurstelling heeft me hier (bij Liverpool) gemotiveerd. We staan in de competitie nogal wat punten achter Arsenal, maar het seizoen kan nog heel gek gaan lopen. We moeten realistisch zijn en denken op dit moment niet aan de titel", zegt Van Dijk, die met Liverpool een achterstand van 15 punten heeft op koploper Arsenal. "We moeten ons concentreren op de wedstrijden die voor ons liggen. We moeten wedstrijden winnen en dan zien we wel."
De aanvoerder van Oranje miste op het WK in Qatar de eerste penalty in de strafschoppenreeks nadat de kwartfinale tegen de uiteindelijke wereldkampioen Argentinië in 2-2 was geëindigd. Om de teleurstelling van de verloren kwartfinale te verwerken, sloot Van Dijk zich tijdens een vakantie volledig af van de voetbalwereld. De aanvoerder wil Oranje aan het eind van het seizoen naar de overwinning in de Nations League leiden.
"Ik heb het gevoel dat we een fantastisch team hebben. Het wordt een nieuw tijdperk met Ronald Koeman, die terugkeert als bondscoach. We hebben jonge spelers die doorkomen. Hopelijk kunnen we in de zomer iets moois doen op het eindtoernooi van de Nations League. Het is een toernooi dat ik heel graag wil winnen. Ook al is het het einde van een lang seizoen en zijn we waarschijnlijk al helemaal kapot", zegt Van Dijk.
De Final Four van de Nations League wordt van 14 tot en met 18 juni in Rotterdam en Enschede gespeeld. Naast Nederland doen Kroatië, Italië en Spanje mee.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
7 uur geleden