Van Dijk gaat zilveren medaille ergens in hoekje gooien
MÜNCHEN (ANP) - Ellen van Dijk hecht niet al te veel waarde aan de zilveren plak die ze woensdag veroverde op de tijdrit bij de EK wielrennen in München. Net als vorig jaar moest ze de Zwitserse Marlen Reusser voor zich dulden en dat zorgde voor teleurstelling bij de 35-jarige Van Dijk.
"Ik ben hier natuurlijk gekomen om te winnen, dus die zilveren medaille krijgt geen speciale plek. Ik gooi hem gewoon ergens ver weg", bekende de regerend wereldkampioene tijdrijden, die zo'n 6 seconden moest toegeven.
"Maar hoe dan ook, ik ben erg blij om deze strijd hier gestreden te hebben, want ik hou van dit soort races. Ik moet het verlies even een plekje geven, maar ik ben hier niet verpletterd. Ik zit er dichtbij en over vier weken, op de WK, kan het zomaar andersom zijn."
Gedurende de race was Van Dijk niet op de hoogte van de achterstand op haar concurrente. "Ik wil nooit de tussentijden weten, dus ik wist ook niet wat het tijdsverschil was. Maar uiteindelijk kwam ik net tekort en Marlen was gewoon te sterk."
Over een maand verdedigt Van Dijk haar wereldtitel in het Australische Wollongong.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
2 uur geleden