Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk gaat zilveren medaille ergens in hoekje gooien

Van Dijk gaat zilveren medaille ergens in hoekje gooien

MÜNCHEN (ANP) - Ellen van Dijk hecht niet al te veel waarde aan de zilveren plak die ze woensdag veroverde op de tijdrit bij de EK wielrennen in München. Net als vorig jaar moest ze de Zwitserse Marlen Reusser voor zich dulden en dat zorgde voor teleurstelling bij de 35-jarige Van Dijk.

"Ik ben hier natuurlijk gekomen om te winnen, dus die zilveren medaille krijgt geen speciale plek. Ik gooi hem gewoon ergens ver weg", bekende de regerend wereldkampioene tijdrijden, die zo'n 6 seconden moest toegeven.

"Maar hoe dan ook, ik ben erg blij om deze strijd hier gestreden te hebben, want ik hou van dit soort races. Ik moet het verlies even een plekje geven, maar ik ben hier niet verpletterd. Ik zit er dichtbij en over vier weken, op de WK, kan het zomaar andersom zijn."

Gedurende de race was Van Dijk niet op de hoogte van de achterstand op haar concurrente. "Ik wil nooit de tussentijden weten, dus ik wist ook niet wat het tijdsverschil was. Maar uiteindelijk kwam ik net tekort en Marlen was gewoon te sterk."

Over een maand verdedigt Van Dijk haar wereldtitel in het Australische Wollongong.

Meer uit Sport

Spaanse tennissers na zege op Duitsers naar finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.

36 minuten geleden
Shorttracksters pakken goud op aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.

2 uur geleden
Voormalig toprenner Kittel sprintcoach bij wielerploeg Tietema

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.

8 uur geleden
Excuses Red Bull aan Tsunoda voor 'pijnlijke fout in afstelling'

LAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.

11 uur geleden
Slechtste kwalificatie ooit van Hamilton in Formule 1

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.

12 uur geleden
Verstappen hekelt gladde baan Las Vegas: rijden op ijs niet leuk

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.

12 uur geleden
Verstappen tweede in natte kwalificatie Las Vegas, Norris op pole

LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.

13 uur geleden