Van Dijk gaat na uitduel van Oranje met België op vakantie
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk speelt vrijdag alleen het uitduel van het Nederlands elftal met België in de Nations League. De aanvoerder van Oranje mag daarna van bondscoach Louis van Gaal op vakantie. Daardoor mist hij het uitduel van 8 juni met Wales in Cardiff en de thuiswedstrijden tegen Polen (11 juni) en Wales (14 juni) in De Kuip.
"Van Dijk heeft een heel zware blessure gehad", zei Van Gaal. "Hij heeft nu zestig wedstrijden gespeeld in een seizoen. Hij heeft geloof ik van alle spelers in de Premier League de meeste wedstrijden gespeeld. Dan is het toch logisch dat hij aan het einde van zijn Latijn is? Als je Virgil kent, die wil alles spelen. Maar we moeten ook naar de dokters luisteren. En soms is het niet verstandig om te spelen."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
6 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
8 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
10 uur geleden