Van Dijk en Van de Donk Oranje-inbreng bij UEFA's jaarteams
NYON (ANP) - Virgil van Dijk en Daniëlle van de Donk vormen de enige Nederlandse inbreng bij de door de Europese voetbalbond UEFA samengestelde teams van het jaar. De verdediger van Liverpool had vorig jaar nog het gezelschap van Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt. Die laatste was wel genomineerd, net als Stefan de Vrij en Hans Hateboer.
Bij de vrouwen was het voor het eerst dat de UEFA een elftal van het jaar samenstelde. Van de Donk, aanvalster van Arsenal, haalde het. Vivianne Miedema, Jill Roord, Dominique Janssen en Sari van Veenendaal hadden ook een nominatie. Voetbalfans konden via internet hun stem uitbrengen.
Champions League-winnaar Bayern München is bij de mannen hofleverancier met vijf spelers. Doelman Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Thiago Alcantara (nu Liverpool) en topschutter Robert Lewandowski kregen een plek. De andere gekozen voetballers zijn Cristiano Ronaldo (Juventus), Lionel Messi (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Neymar (Paris Saint-Germain) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Ronaldo stond nu al vijftien keer in de UEFA.com Ploeg van het Jaar en is recordhouder. Eeuwige rivaal Lionel Messi (12 keer) volgt als tweede.
Bij het vrouwenteam van het jaar levert Champions League-winnaar Olympique Lyon de meeste speelsters. Dat zijn Sarah Bouhaddi, Kadeisha Buchanan, Wendie Renard, Amandine Henry, Delphine Cascarino en Sara Björk Gunnarsdóttir. Behalve Van de Donk werden ook nog Magdalena Eriksson (Chelsea), Kheira Hamraoui (FC Barcelona), Pernille Harder (Chelsea) en Lucy Bronze (ex Lyon, nu Manchester City) gekozen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
1 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
4 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
10 uur geleden