Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk en Van de Donk Oranje-inbreng bij UEFA's jaarteams

Van Dijk en Van de Donk Oranje-inbreng bij UEFA's jaarteams

NYON (ANP) - Virgil van Dijk en Daniëlle van de Donk vormen de enige Nederlandse inbreng bij de door de Europese voetbalbond UEFA samengestelde teams van het jaar. De verdediger van Liverpool had vorig jaar nog het gezelschap van Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt. Die laatste was wel genomineerd, net als Stefan de Vrij en Hans Hateboer.

Bij de vrouwen was het voor het eerst dat de UEFA een elftal van het jaar samenstelde. Van de Donk, aanvalster van Arsenal, haalde het. Vivianne Miedema, Jill Roord, Dominique Janssen en Sari van Veenendaal hadden ook een nominatie. Voetbalfans konden via internet hun stem uitbrengen.

Champions League-winnaar Bayern München is bij de mannen hofleverancier met vijf spelers. Doelman Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Thiago Alcantara (nu Liverpool) en topschutter Robert Lewandowski kregen een plek. De andere gekozen voetballers zijn Cristiano Ronaldo (Juventus), Lionel Messi (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Neymar (Paris Saint-Germain) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Ronaldo stond nu al vijftien keer in de UEFA.com Ploeg van het Jaar en is recordhouder. Eeuwige rivaal Lionel Messi (12 keer) volgt als tweede.

Bij het vrouwenteam van het jaar levert Champions League-winnaar Olympique Lyon de meeste speelsters. Dat zijn Sarah Bouhaddi, Kadeisha Buchanan, Wendie Renard, Amandine Henry, Delphine Cascarino en Sara Björk Gunnarsdóttir. Behalve Van de Donk werden ook nog Magdalena Eriksson (Chelsea), Kheira Hamraoui (FC Barcelona), Pernille Harder (Chelsea) en Lucy Bronze (ex Lyon, nu Manchester City) gekozen.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

10 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

10 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

10 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

10 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

13 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

13 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

14 uur geleden