Van Dijk en Van de Donk Oranje-inbreng bij UEFA's jaarteams
NYON (ANP) - Virgil van Dijk en Daniëlle van de Donk vormen de enige Nederlandse inbreng bij de door de Europese voetbalbond UEFA samengestelde teams van het jaar. De verdediger van Liverpool had vorig jaar nog het gezelschap van Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt. Die laatste was wel genomineerd, net als Stefan de Vrij en Hans Hateboer.
Bij de vrouwen was het voor het eerst dat de UEFA een elftal van het jaar samenstelde. Van de Donk, aanvalster van Arsenal, haalde het. Vivianne Miedema, Jill Roord, Dominique Janssen en Sari van Veenendaal hadden ook een nominatie. Voetbalfans konden via internet hun stem uitbrengen.
Champions League-winnaar Bayern München is bij de mannen hofleverancier met vijf spelers. Doelman Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Thiago Alcantara (nu Liverpool) en topschutter Robert Lewandowski kregen een plek. De andere gekozen voetballers zijn Cristiano Ronaldo (Juventus), Lionel Messi (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Neymar (Paris Saint-Germain) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Ronaldo stond nu al vijftien keer in de UEFA.com Ploeg van het Jaar en is recordhouder. Eeuwige rivaal Lionel Messi (12 keer) volgt als tweede.
Bij het vrouwenteam van het jaar levert Champions League-winnaar Olympique Lyon de meeste speelsters. Dat zijn Sarah Bouhaddi, Kadeisha Buchanan, Wendie Renard, Amandine Henry, Delphine Cascarino en Sara Björk Gunnarsdóttir. Behalve Van de Donk werden ook nog Magdalena Eriksson (Chelsea), Kheira Hamraoui (FC Barcelona), Pernille Harder (Chelsea) en Lucy Bronze (ex Lyon, nu Manchester City) gekozen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
50 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
5 uur geleden