
Van Dijk en Van de Donk Oranje-inbreng bij UEFA's jaarteams
NYON (ANP) - Virgil van Dijk en Daniëlle van de Donk vormen de enige Nederlandse inbreng bij de door de Europese voetbalbond UEFA samengestelde teams van het jaar. De verdediger van Liverpool had vorig jaar nog het gezelschap van Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt. Die laatste was wel genomineerd, net als Stefan de Vrij en Hans Hateboer.
Bij de vrouwen was het voor het eerst dat de UEFA een elftal van het jaar samenstelde. Van de Donk, aanvalster van Arsenal, haalde het. Vivianne Miedema, Jill Roord, Dominique Janssen en Sari van Veenendaal hadden ook een nominatie. Voetbalfans konden via internet hun stem uitbrengen.
Champions League-winnaar Bayern München is bij de mannen hofleverancier met vijf spelers. Doelman Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Thiago Alcantara (nu Liverpool) en topschutter Robert Lewandowski kregen een plek. De andere gekozen voetballers zijn Cristiano Ronaldo (Juventus), Lionel Messi (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Neymar (Paris Saint-Germain) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Ronaldo stond nu al vijftien keer in de UEFA.com Ploeg van het Jaar en is recordhouder. Eeuwige rivaal Lionel Messi (12 keer) volgt als tweede.
Bij het vrouwenteam van het jaar levert Champions League-winnaar Olympique Lyon de meeste speelsters. Dat zijn Sarah Bouhaddi, Kadeisha Buchanan, Wendie Renard, Amandine Henry, Delphine Cascarino en Sara Björk Gunnarsdóttir. Behalve Van de Donk werden ook nog Magdalena Eriksson (Chelsea), Kheira Hamraoui (FC Barcelona), Pernille Harder (Chelsea) en Lucy Bronze (ex Lyon, nu Manchester City) gekozen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
9 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
15 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
19 uur geleden