Van Dijk en Schulting kandidaten sportprijs
ARNHEM (ANP) - Voetballer Virgil van Dijk behoort tot de laatste drie kandidaten voor de titel Sportman van het Jaar. De aanvoerder van Oranje en verdediger van Liverpool dingt samen met Formule 1-coureur Max Verstappen en wielrenner Mathieu van der Poel mee naar de titel. Bij de vrouwen kan shorttrackster Suzanne Schulting voor het tweede jaar op rij worden gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. Atlete Sifan Hassan en wielrenster Annemiek van Vleuten zijn haar concurrentes.
Sportkoepel NOC*NSF en de NOS maakten zondag de zogeheten shortlists bekend. De drie kandidaten bij de mannen en de vrouwen zijn bepaald door een vakjury onder voorzitterschap van oud-volleyballer Bas van de Goor. De winnaars worden op 18 december gekozen op het Sportgala. De juryleden brengen dan hun stem uit, evenals de aanwezige sporters.
Meer uit Sport
KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.
8 uur geleden