Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk en Salah missen competitieduel van Liverpool

Van Dijk en Salah missen competitieduel van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool moet het dinsdag in de competitiewedstrijd tegen Southampton doen zonder Virgil van Dijk en Mohamed Salah. Beide vaste krachten uit het elftal van trainer Jürgen Klopp moesten zich zaterdag vanwege blessures laten vervangen in de finale van de FA Cup tegen Chelsea en Klopp bevestigde dat ze voor het competitieduel niet beschikbaar zijn. De Duitse coach zei echter zeker te weten dat de twee op tijd fit zijn voor de finale van de Champions League eind deze maand, mogelijk maken ze het komend weekeinde op de slotdag van de Premier League al hun rentree.

"We gaan sowieso een team opstellen dat alles zal doen om de wedstrijd te winnen", zei Klopp. "We moeten zien wie verder beschikbaar is om te spelen. De 30 minuten die we zaterdag in onze gewonnen finale extra moesten spelen, maken een groot verschil. De jongens hebben sindsdien vooral op de massagetafel gelegen. Over Southampton hebben we nog helemaal niet gepraat. Dit wordt onze zestigste wedstrijd van het seizoen. We moeten heel voorzichtig zijn met de spelers, want het is niet zo dat dinsdag ons seizoen eindigt."

Liverpool staat in de Premier League nu 4 punten achter op koploper Manchester City. Bij winst op Southampton gaan de 'Reds' met 1 punt achterstand de laatste speelronde op zondag in. Een week later, op 28 mei, speelt de ploeg van Klopp de finale van de Champions League tegen Real Madrid.

"Southampton heeft volgens mij tien dagen rust gehad voor deze wedstrijd. Die jongens zijn helemaal fris. Zij spelen hun laatste thuiswedstrijd van het seizoen, vlak voordat ze op vakantie gaan", aldus Klopp. "Zij gaan natuurlijk vol druk zetten en vanuit alle mogelijke hoeken schieten. Bij ons hebben heel wat spelers zaterdag 120 minuten gespeeld. Waarom krijgen we niet wat meer rust en spelen we deze wedstrijd op woensdag of donderdag? Maar niemand denkt daaraan."

De Braziliaanse middenvelder Fabinho, die vorige week een spierblessure opliep, doet tegen Southampton sowieso niet mee. "Maar zijn herstel gaat heel goed", aldus Klopp.

Meer uit Voetbal

Middenvelder Van Overeem keert terug bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.

31 minuten geleden
Oranje zakt na vroege uitschakeling op WK naar negende plaats

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.

43 minuten geleden
Rutten stopt na vijf jaar als technisch adviseur bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.

1 uur geleden
Argentinië houdt ondanks verloren WK-finale nationale feestdag

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.

2 uur geleden
Nederlands elftal ontvangt op WK van FIFA de Fair Play Award

EAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.

10 uur geleden
Trump en Infantino overhandigen wereldbeker aan Spanjaard Rodri

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.

10 uur geleden
Messi in tranen na verlies finale van zijn zesde WK voetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.

11 uur geleden