Van Dijk en Salah missen competitieduel van Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool moet het dinsdag in de competitiewedstrijd tegen Southampton doen zonder Virgil van Dijk en Mohamed Salah. Beide vaste krachten uit het elftal van trainer Jürgen Klopp moesten zich zaterdag vanwege blessures laten vervangen in de finale van de FA Cup tegen Chelsea en Klopp bevestigde dat ze voor het competitieduel niet beschikbaar zijn. De Duitse coach zei echter zeker te weten dat de twee op tijd fit zijn voor de finale van de Champions League eind deze maand, mogelijk maken ze het komend weekeinde op de slotdag van de Premier League al hun rentree.
"We gaan sowieso een team opstellen dat alles zal doen om de wedstrijd te winnen", zei Klopp. "We moeten zien wie verder beschikbaar is om te spelen. De 30 minuten die we zaterdag in onze gewonnen finale extra moesten spelen, maken een groot verschil. De jongens hebben sindsdien vooral op de massagetafel gelegen. Over Southampton hebben we nog helemaal niet gepraat. Dit wordt onze zestigste wedstrijd van het seizoen. We moeten heel voorzichtig zijn met de spelers, want het is niet zo dat dinsdag ons seizoen eindigt."
Liverpool staat in de Premier League nu 4 punten achter op koploper Manchester City. Bij winst op Southampton gaan de 'Reds' met 1 punt achterstand de laatste speelronde op zondag in. Een week later, op 28 mei, speelt de ploeg van Klopp de finale van de Champions League tegen Real Madrid.
"Southampton heeft volgens mij tien dagen rust gehad voor deze wedstrijd. Die jongens zijn helemaal fris. Zij spelen hun laatste thuiswedstrijd van het seizoen, vlak voordat ze op vakantie gaan", aldus Klopp. "Zij gaan natuurlijk vol druk zetten en vanuit alle mogelijke hoeken schieten. Bij ons hebben heel wat spelers zaterdag 120 minuten gespeeld. Waarom krijgen we niet wat meer rust en spelen we deze wedstrijd op woensdag of donderdag? Maar niemand denkt daaraan."
De Braziliaanse middenvelder Fabinho, die vorige week een spierblessure opliep, doet tegen Southampton sowieso niet mee. "Maar zijn herstel gaat heel goed", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
1 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
3 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
3 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.
5 uur geleden