Van Dijk en Salah missen competitieduel van Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool moet het dinsdag in de competitiewedstrijd tegen Southampton doen zonder Virgil van Dijk en Mohamed Salah. Beide vaste krachten uit het elftal van trainer Jürgen Klopp moesten zich zaterdag vanwege blessures laten vervangen in de finale van de FA Cup tegen Chelsea en Klopp bevestigde dat ze voor het competitieduel niet beschikbaar zijn. De Duitse coach zei echter zeker te weten dat de twee op tijd fit zijn voor de finale van de Champions League eind deze maand, mogelijk maken ze het komend weekeinde op de slotdag van de Premier League al hun rentree.
"We gaan sowieso een team opstellen dat alles zal doen om de wedstrijd te winnen", zei Klopp. "We moeten zien wie verder beschikbaar is om te spelen. De 30 minuten die we zaterdag in onze gewonnen finale extra moesten spelen, maken een groot verschil. De jongens hebben sindsdien vooral op de massagetafel gelegen. Over Southampton hebben we nog helemaal niet gepraat. Dit wordt onze zestigste wedstrijd van het seizoen. We moeten heel voorzichtig zijn met de spelers, want het is niet zo dat dinsdag ons seizoen eindigt."
Liverpool staat in de Premier League nu 4 punten achter op koploper Manchester City. Bij winst op Southampton gaan de 'Reds' met 1 punt achterstand de laatste speelronde op zondag in. Een week later, op 28 mei, speelt de ploeg van Klopp de finale van de Champions League tegen Real Madrid.
"Southampton heeft volgens mij tien dagen rust gehad voor deze wedstrijd. Die jongens zijn helemaal fris. Zij spelen hun laatste thuiswedstrijd van het seizoen, vlak voordat ze op vakantie gaan", aldus Klopp. "Zij gaan natuurlijk vol druk zetten en vanuit alle mogelijke hoeken schieten. Bij ons hebben heel wat spelers zaterdag 120 minuten gespeeld. Waarom krijgen we niet wat meer rust en spelen we deze wedstrijd op woensdag of donderdag? Maar niemand denkt daaraan."
De Braziliaanse middenvelder Fabinho, die vorige week een spierblessure opliep, doet tegen Southampton sowieso niet mee. "Maar zijn herstel gaat heel goed", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.
34 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".
36 minuten geledenSEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - De bondscoach van Portugal, Roberto Martínez, heeft in een persconferentie na het duel met Spanje direct laten weten op te stappen. Zijn team verloor in het Dallas Stadium de achtste finale op het WK tegen de wereldkampioen van 2010 (1-0). "Ik kwam naar Portugal om het WK te winnen. Zonder die winst heeft het geen zin om door te gaan", zei hij.
2 uur geleden