Van Dijk en Gakpo helpen Liverpool langs Luton Town
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft weer afstand genomen van Manchester City in de Premier League. De koploper won een vooruitgeschoven wedstrijd tegen Luton Town met 4-1. Onder anderen Virgil van Dijk en Cody Gakpo scoorden namens de club van trainer Jürgen Klopp, waar ook Ryan Gravenberch een basisplaats had.
Liverpool kwam al in actie in de 26e speelronde omdat het zondag de League Cupfinale speelt tegen Chelsea. Met een wedstrijd meer heeft de club nu 4 punten voorsprong op naaste belager Manchester City.
Luton Town, de nummer 18 van de Premier League, nam verrassend de leiding. In de 12e minuut schoot Chiedozie Ogbene raak nadat invaller-doelman Caoimhin Kelleher een schot van de Nederlander Tahith Chong niet onder controle had gekregen. Kelleher vervangt de geblesseerde Alisson Becker, die voor onbepaalde tijd is uitgeschakeld. Aan de andere kant was met name Luis Díaz enkele keren dicht bij een doelpunt.
Liverpool zette aan en in de 56e minuut kopte Van Dijk de gelijkmaker binnen uit een hoekschop van Alexis Mac Allister, die twee minuten later ook de aangever was voor de 2-1, met het hoofd gemaakt door Gakpo. Díaz zorgde met een hard schot in de 71e minuut voor de 3-1. In de 90e minuut maakte Harvey Elliott er nog 4-1 van.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
21 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
40 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
4 uur geleden