Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk en Frenkie de Jong doen niet mee bij het Nederlands elftal in de laatste groepswedstrijd van de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina. Bondscoach Ronald Koeman heeft de aanvoerder en de middenvelder uit de selectie gelaten die maandag afreist naar Bosnië. Oranje is door de zege op Hongarije (4-0) van zaterdag al zeker van de kwartfinales.

"Voor zowel Frenkie als Virgil geldt dat het op dit moment beter voor ze is het trainingskamp te verlaten. Die beslissing is genomen op medische gronden, met uiteraard het belang van de spelers voorop", zegt Koeman in een persmededeling van de KNVB. Hij roept geen vervangers op voor het duo, zodat de selectie nu uit 23 spelers bestaat.

Oranje speelt dinsdag in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina (aanvang 20.45 uur). Bondscoach Koeman geeft maandag om 19.00 uur een persconferentie waarin hij zijn besluit zal toelichten.

Geen onnodige risico's

Het komt niet geheel onverwacht dat De Jong rust krijgt. De middenvelder van FC Barcelona is nog maar net hersteld van een slepende enkelblessure en hij speelde tegen Hongarije zijn eerste interland in veertien maanden. Koeman wil geen onnodige risico's nemen met de spelbepaler, zeker nu de wedstrijd tegen Bosnië niet meer van belang is.

Van Dijk speelde tegen Hongarije de volle negentig minuten, maar de 33-jarige verdediger krijgt vermoedelijk rust omdat hij met zijn ploeg Liverpool een druk wedstrijdschema heeft.

Teun Koopmeiners, die lichte klachten overhield aan het duel met de Hongaren en zondag de training oversloeg, zit wel bij de wedstrijdselectie. Ook Quinten Timber, die de training voortijdig beëindigde, reist mee met de ploeg naar Bosnië.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

4 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

4 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

9 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

10 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

11 uur geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

14 uur geleden