Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk en Frenkie de Jong doen niet mee bij het Nederlands elftal in de laatste groepswedstrijd van de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina. Bondscoach Ronald Koeman heeft de aanvoerder en de middenvelder uit de selectie gelaten die maandag afreist naar Bosnië. Oranje is door de zege op Hongarije (4-0) van zaterdag al zeker van de kwartfinales.

"Voor zowel Frenkie als Virgil geldt dat het op dit moment beter voor ze is het trainingskamp te verlaten. Die beslissing is genomen op medische gronden, met uiteraard het belang van de spelers voorop", zegt Koeman in een persmededeling van de KNVB. Hij roept geen vervangers op voor het duo, zodat de selectie nu uit 23 spelers bestaat.

Oranje speelt dinsdag in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina (aanvang 20.45 uur). Bondscoach Koeman geeft maandag om 19.00 uur een persconferentie waarin hij zijn besluit zal toelichten.

Geen onnodige risico's

Het komt niet geheel onverwacht dat De Jong rust krijgt. De middenvelder van FC Barcelona is nog maar net hersteld van een slepende enkelblessure en hij speelde tegen Hongarije zijn eerste interland in veertien maanden. Koeman wil geen onnodige risico's nemen met de spelbepaler, zeker nu de wedstrijd tegen Bosnië niet meer van belang is.

Van Dijk speelde tegen Hongarije de volle negentig minuten, maar de 33-jarige verdediger krijgt vermoedelijk rust omdat hij met zijn ploeg Liverpool een druk wedstrijdschema heeft.

Teun Koopmeiners, die lichte klachten overhield aan het duel met de Hongaren en zondag de training oversloeg, zit wel bij de wedstrijdselectie. Ook Quinten Timber, die de training voortijdig beëindigde, reist mee met de ploeg naar Bosnië.

Meer uit Voetbal

Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

44 minuten geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

46 minuten geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

4 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

5 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

7 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

9 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

21 uur geleden