Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk en Frenkie de Jong doen niet mee bij het Nederlands elftal in de laatste groepswedstrijd van de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina. Bondscoach Ronald Koeman heeft de aanvoerder en de middenvelder uit de selectie gelaten die maandag afreist naar Bosnië. Oranje is door de zege op Hongarije (4-0) van zaterdag al zeker van de kwartfinales.

"Voor zowel Frenkie als Virgil geldt dat het op dit moment beter voor ze is het trainingskamp te verlaten. Die beslissing is genomen op medische gronden, met uiteraard het belang van de spelers voorop", zegt Koeman in een persmededeling van de KNVB. Hij roept geen vervangers op voor het duo, zodat de selectie nu uit 23 spelers bestaat.

Oranje speelt dinsdag in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina (aanvang 20.45 uur). Bondscoach Koeman geeft maandag om 19.00 uur een persconferentie waarin hij zijn besluit zal toelichten.

Geen onnodige risico's

Het komt niet geheel onverwacht dat De Jong rust krijgt. De middenvelder van FC Barcelona is nog maar net hersteld van een slepende enkelblessure en hij speelde tegen Hongarije zijn eerste interland in veertien maanden. Koeman wil geen onnodige risico's nemen met de spelbepaler, zeker nu de wedstrijd tegen Bosnië niet meer van belang is.

Van Dijk speelde tegen Hongarije de volle negentig minuten, maar de 33-jarige verdediger krijgt vermoedelijk rust omdat hij met zijn ploeg Liverpool een druk wedstrijdschema heeft.

Teun Koopmeiners, die lichte klachten overhield aan het duel met de Hongaren en zondag de training oversloeg, zit wel bij de wedstrijdselectie. Ook Quinten Timber, die de training voortijdig beëindigde, reist mee met de ploeg naar Bosnië.

Meer uit Voetbal

PSG wint Europese Supercup opnieuw door zege op Aston Villa

SALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.

18 uur geleden
Xavi eerste buitenlandse bondscoach Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.

18 uur geleden
Xavi vindt zichzelf 'een beetje een zoon van Nederlandse voetbal'

ZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."

19 uur geleden
Spanjaard Xavi nieuwe bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.

20 uur geleden
Spitse fel tegen commerciële houding FIFA-baas Infantino

ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.

21 uur geleden
Messi uit serieuze twijfels over toekomst na overlijden vader

ROSARIO (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft serieuze twijfels geuit over zijn toekomst als voetballer. De 39-jarige Argentijn reageerde woensdag voor het eerst op het overlijden van zijn vader vorige week op 68-jarige leeftijd. "Ik weet niet wat ik zonder jou moet doen. Ik weet niet hoe ik verder moet. Ik heb altijd alleen maar gevoetbald en nu heb ik behoorlijk wat twijfels of ik dat nog veel langer blijf doen", schreef Messi op Instagram.

1 dag geleden
Manchester City neemt doelman Rulli over van Marseille

MANCHESTER (ANP) - Doelman Gerónimo Rulli keert terug bij Manchester City. De 34-jarige oud-Ajacied komt over van het Franse Olympique Marseille en tekent in Manchester een contract voor twee seizoenen, meldt de club uit de Premier League.

1 dag geleden