Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk en Frenkie de Jong doen niet mee bij het Nederlands elftal in de laatste groepswedstrijd van de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina. Bondscoach Ronald Koeman heeft de aanvoerder en de middenvelder uit de selectie gelaten die maandag afreist naar Bosnië. Oranje is door de zege op Hongarije (4-0) van zaterdag al zeker van de kwartfinales.

"Voor zowel Frenkie als Virgil geldt dat het op dit moment beter voor ze is het trainingskamp te verlaten. Die beslissing is genomen op medische gronden, met uiteraard het belang van de spelers voorop", zegt Koeman in een persmededeling van de KNVB. Hij roept geen vervangers op voor het duo, zodat de selectie nu uit 23 spelers bestaat.

Oranje speelt dinsdag in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina (aanvang 20.45 uur). Bondscoach Koeman geeft maandag om 19.00 uur een persconferentie waarin hij zijn besluit zal toelichten.

Geen onnodige risico's

Het komt niet geheel onverwacht dat De Jong rust krijgt. De middenvelder van FC Barcelona is nog maar net hersteld van een slepende enkelblessure en hij speelde tegen Hongarije zijn eerste interland in veertien maanden. Koeman wil geen onnodige risico's nemen met de spelbepaler, zeker nu de wedstrijd tegen Bosnië niet meer van belang is.

Van Dijk speelde tegen Hongarije de volle negentig minuten, maar de 33-jarige verdediger krijgt vermoedelijk rust omdat hij met zijn ploeg Liverpool een druk wedstrijdschema heeft.

Teun Koopmeiners, die lichte klachten overhield aan het duel met de Hongaren en zondag de training oversloeg, zit wel bij de wedstrijdselectie. Ook Quinten Timber, die de training voortijdig beëindigde, reist mee met de ploeg naar Bosnië.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

5 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

5 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

8 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

8 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

12 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

12 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

14 uur geleden