Van Dijk en De Jong niet mee met Nederlands elftal naar Bosnië
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk en Frenkie de Jong doen niet mee bij het Nederlands elftal in de laatste groepswedstrijd van de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina. Bondscoach Ronald Koeman heeft de aanvoerder en de middenvelder uit de selectie gelaten die maandag afreist naar Bosnië. Oranje is door de zege op Hongarije (4-0) van zaterdag al zeker van de kwartfinales.
"Voor zowel Frenkie als Virgil geldt dat het op dit moment beter voor ze is het trainingskamp te verlaten. Die beslissing is genomen op medische gronden, met uiteraard het belang van de spelers voorop", zegt Koeman in een persmededeling van de KNVB. Hij roept geen vervangers op voor het duo, zodat de selectie nu uit 23 spelers bestaat.
Oranje speelt dinsdag in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina (aanvang 20.45 uur). Bondscoach Koeman geeft maandag om 19.00 uur een persconferentie waarin hij zijn besluit zal toelichten.
Geen onnodige risico's
Het komt niet geheel onverwacht dat De Jong rust krijgt. De middenvelder van FC Barcelona is nog maar net hersteld van een slepende enkelblessure en hij speelde tegen Hongarije zijn eerste interland in veertien maanden. Koeman wil geen onnodige risico's nemen met de spelbepaler, zeker nu de wedstrijd tegen Bosnië niet meer van belang is.
Van Dijk speelde tegen Hongarije de volle negentig minuten, maar de 33-jarige verdediger krijgt vermoedelijk rust omdat hij met zijn ploeg Liverpool een druk wedstrijdschema heeft.
Teun Koopmeiners, die lichte klachten overhield aan het duel met de Hongaren en zondag de training oversloeg, zit wel bij de wedstrijdselectie. Ook Quinten Timber, die de training voortijdig beëindigde, reist mee met de ploeg naar Bosnië.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 minuten geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
4 minuten geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
15 uur geleden