Van Dijk: dragen OneLove-band heroverwegen bij gele kaart
DOHA (ANP) - Virgil van Dijk zal heroverwegen de OneLove-aanvoerdersband op het WK te dragen als hij daarvoor met een gele kaart wordt bestraft. Dat zegt de aanvoerder van het Nederlands elftal zondag tegen de NOS in reactie op berichtgeving in Bild.
De Duitse krant meldt dat alle aanvoerders met een OneLove-band om mogelijk een gele kaart krijgen, vanwege het uitdragen van een politieke boodschap. "Ik speel niet graag met een gele kaart op zak en helemaal niet als we het kunnen voorkomen. Ik heb nog niets gehoord en als ik iets hoor, dan zullen we dat intern bespreken", aldus Van Dijk, die de OneLove-band maandag in de openingswedstrijd van Oranje tegen Senegal wel van plan is om te dragen.
De kleurige aanvoerdersband is een idee van de KNVB en staat voor inclusie en diversiteit. In Qatar, waar veel is te doen om mensenrechten, wil de bond op die manier een statement maken. Meerdere landen sloten zich bij het plan aan. Onder meer de aanvoerders van Engeland en Duitsland dragen de band ook. Frankrijk zag ervan af omdat de FIFA onduidelijk bleef over of het mag of niet.
De KNVB heeft al gezegd een eventuele geldboete voor lief te nemen. Op de berichtgeving in Bild, over de mogelijke gele kaart als straf, zegt de bond: "Dat is speculeren, een vraag van wat en als. Dat verandert het voor ons nu niet."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
22 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
1 dag geleden