Van Dijk, De Ligt en De Jong weer genomineerd voor wereldelftal
ZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk (Liverpool), Matthijs de Ligt (Juventus) en Frenkie de Jong (FC Barcelona) kunnen opnieuw worden opgenomen in het wereldelftal van 2020, samengesteld door wereldvoetbalbond FIFA en spelersvakbond FIFPRO. Het drietal maakt onderdeel van de voorselectie van 55 spelers. Vorig seizoen kregen de Nederlanders uiteindelijk een plekje in het sterrenteam.
Alle profvoetballers ter wereld kunnen hun stem uitbrengen op de genomineerden. Volgende week donderdag, 17 december, wordt het 'beste' elftal van 2020 gepresenteerd op het FIFA-gala The Best, dat vanwege de coronacrisis online wordt gehouden. De lijst wordt dit seizoen gedomineerd door voetballers van Champions League-winnaar Bayern München. Liefst elf spelers van de Duitse recordkampioen, onder wie spits Robert Lewandowski en doelman Manuel Neuer, vinden hun naam terug op de lijst.
Onder de nieuwkomers bevindt zich aanvaller Erling Braut Haaland van Borussia Dortmund, de Noorse spits die vorige maand door de Italiaanse sportkrant Tuttosport al werd verkozen tot talent van het jaar.
Aanvoerder van Oranje Van Dijk is niet alleen genomineerd voor het wereldelftal, maar behoort ook tot de elf kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer van het jaar. Bij de vrouwen geldt hetzelfde voor Vivianne Miedema. Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters maakt kans om te worden gekozen tot beste coach van een vrouwenteam.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
19 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden