Van Dijk, De Ligt en De Jong weer genomineerd voor wereldelftal
ZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk (Liverpool), Matthijs de Ligt (Juventus) en Frenkie de Jong (FC Barcelona) kunnen opnieuw worden opgenomen in het wereldelftal van 2020, samengesteld door wereldvoetbalbond FIFA en spelersvakbond FIFPRO. Het drietal maakt onderdeel van de voorselectie van 55 spelers. Vorig seizoen kregen de Nederlanders uiteindelijk een plekje in het sterrenteam.
Alle profvoetballers ter wereld kunnen hun stem uitbrengen op de genomineerden. Volgende week donderdag, 17 december, wordt het 'beste' elftal van 2020 gepresenteerd op het FIFA-gala The Best, dat vanwege de coronacrisis online wordt gehouden. De lijst wordt dit seizoen gedomineerd door voetballers van Champions League-winnaar Bayern München. Liefst elf spelers van de Duitse recordkampioen, onder wie spits Robert Lewandowski en doelman Manuel Neuer, vinden hun naam terug op de lijst.
Onder de nieuwkomers bevindt zich aanvaller Erling Braut Haaland van Borussia Dortmund, de Noorse spits die vorige maand door de Italiaanse sportkrant Tuttosport al werd verkozen tot talent van het jaar.
Aanvoerder van Oranje Van Dijk is niet alleen genomineerd voor het wereldelftal, maar behoort ook tot de elf kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer van het jaar. Bij de vrouwen geldt hetzelfde voor Vivianne Miedema. Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters maakt kans om te worden gekozen tot beste coach van een vrouwenteam.
Meer uit Sport
CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
14 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
17 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
17 uur geleden