Van Dijk, De Ligt en De Jong weer genomineerd voor wereldelftal
ZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk (Liverpool), Matthijs de Ligt (Juventus) en Frenkie de Jong (FC Barcelona) kunnen opnieuw worden opgenomen in het wereldelftal van 2020, samengesteld door wereldvoetbalbond FIFA en spelersvakbond FIFPRO. Het drietal maakt onderdeel van de voorselectie van 55 spelers. Vorig seizoen kregen de Nederlanders uiteindelijk een plekje in het sterrenteam.
Alle profvoetballers ter wereld kunnen hun stem uitbrengen op de genomineerden. Volgende week donderdag, 17 december, wordt het 'beste' elftal van 2020 gepresenteerd op het FIFA-gala The Best, dat vanwege de coronacrisis online wordt gehouden. De lijst wordt dit seizoen gedomineerd door voetballers van Champions League-winnaar Bayern München. Liefst elf spelers van de Duitse recordkampioen, onder wie spits Robert Lewandowski en doelman Manuel Neuer, vinden hun naam terug op de lijst.
Onder de nieuwkomers bevindt zich aanvaller Erling Braut Haaland van Borussia Dortmund, de Noorse spits die vorige maand door de Italiaanse sportkrant Tuttosport al werd verkozen tot talent van het jaar.
Aanvoerder van Oranje Van Dijk is niet alleen genomineerd voor het wereldelftal, maar behoort ook tot de elf kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer van het jaar. Bij de vrouwen geldt hetzelfde voor Vivianne Miedema. Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters maakt kans om te worden gekozen tot beste coach van een vrouwenteam.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
5 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
13 uur geleden