Van Dijk blijft buiten Wereldelftal van het Jaar
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk is niet opgenomen in het Wereldelftal van het Jaar van de FIFA. De Nederlandse verdediger van Liverpool was wel genomineerd, maar haalde het op het gala in Londen niet. Vorig jaar maakte Van Dijk nog wel deel uit van het Wereldelftal van het Jaar.
Manchester City-verdedigers John Stones, Kyle Walker en Rúben Dias kregen in de defensie de voorkeur. Thibaut Courtois van Real Madrid werd verkozen tot beste keeper. Het elftal bestaat verder uit Bernardo Silva, Jude Bellingham, Kevin De Bruyne, Vinícius Júnior, Erling Haaland, Kylian Mbappé en Lionel Messi.
Bij de vrouwen ontbraken Nederlandse speelsters bij de genomineerden. Het definitieve elftal bestaat uit zeven speelsters van verliezend WK-finalist Engeland, twee speelsters van wereldkampioen Spanje en één speelster uit de Verenigde Staten en eentje uit Australië. De Engelse Mary Earps werd uitgeroepen tot beste keepster van 2023.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten op basis van openbare veiligheidsafwegingen, meldt AZ op de eigen website.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
12 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
14 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
15 uur geleden