Van Dijk blijft buiten Wereldelftal van het Jaar
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk is niet opgenomen in het Wereldelftal van het Jaar van de FIFA. De Nederlandse verdediger van Liverpool was wel genomineerd, maar haalde het op het gala in Londen niet. Vorig jaar maakte Van Dijk nog wel deel uit van het Wereldelftal van het Jaar.
Manchester City-verdedigers John Stones, Kyle Walker en Rúben Dias kregen in de defensie de voorkeur. Thibaut Courtois van Real Madrid werd verkozen tot beste keeper. Het elftal bestaat verder uit Bernardo Silva, Jude Bellingham, Kevin De Bruyne, Vinícius Júnior, Erling Haaland, Kylian Mbappé en Lionel Messi.
Bij de vrouwen ontbraken Nederlandse speelsters bij de genomineerden. Het definitieve elftal bestaat uit zeven speelsters van verliezend WK-finalist Engeland, twee speelsters van wereldkampioen Spanje en één speelster uit de Verenigde Staten en eentje uit Australië. De Engelse Mary Earps werd uitgeroepen tot beste keepster van 2023.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
9 uur geleden