Van Dijk blijft buiten Wereldelftal van het Jaar
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk is niet opgenomen in het Wereldelftal van het Jaar van de FIFA. De Nederlandse verdediger van Liverpool was wel genomineerd, maar haalde het op het gala in Londen niet. Vorig jaar maakte Van Dijk nog wel deel uit van het Wereldelftal van het Jaar.
Manchester City-verdedigers John Stones, Kyle Walker en Rúben Dias kregen in de defensie de voorkeur. Thibaut Courtois van Real Madrid werd verkozen tot beste keeper. Het elftal bestaat verder uit Bernardo Silva, Jude Bellingham, Kevin De Bruyne, Vinícius Júnior, Erling Haaland, Kylian Mbappé en Lionel Messi.
Bij de vrouwen ontbraken Nederlandse speelsters bij de genomineerden. Het definitieve elftal bestaat uit zeven speelsters van verliezend WK-finalist Engeland, twee speelsters van wereldkampioen Spanje en één speelster uit de Verenigde Staten en eentje uit Australië. De Engelse Mary Earps werd uitgeroepen tot beste keepster van 2023.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
22 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
22 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
1 dag geleden