Van Dijk bij beste elf spelers in Champions League
NYON (ANP) - Virgil van Dijk behoort tot de beste elf spelers van het afgelopen seizoen in de Champions League. De verdediger van Liverpool heeft een plekje gekregen in het elftal van het jaar in de belangrijkste Europese clubcompetitie. Van Dijk verloor afgelopen zaterdag met zijn club de finale van de Champions League van Real Madrid (1-0). De aanvoerder van het Nederlands elftal speelt vrijdag nog mee met Oranje tegen België, maar neemt daarna vakantie.
In het sterrenteam van de Champions League zijn Liverpool en Real Madrid de hofleveranciers. Naast Van Dijk zijn de verdedigers Trent Alexander-Arnold en Andy Robertson en middenvelder Fabinho van de Engelse club opgenomen. Real Madrid levert doelman Thibaut Courtois, middenvelder Luka Modric en de aanvallers Karim Benzema en Vinicius Junior. Verdediger Antonio Rüdiger (Chelsea), aanvaller Kylian Mbappé (PSG) en middenvelder Kevin De Bruyne (Manchester City) maken het elftal compleet.
De Franse spits Benzema werd uitgeroepen tot beste speler van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
51 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden