Van Dijk: als Oranje hadden we hier moeten winnen
ZENICA (ANP) - Het gelijkspel van het Nederlands elftal in de Nations League bij Bosnië en Herzegovina (0-0) leidde tot teleurstelling bij aanvoerder Virgil van Dijk. "Als Oranje zijnde horen we hier te winnen", zei Van Dijk bij de NOS.
De ploeg van bondscoach Frank de Boer kreeg pas in de slotfase enkele kansen op een doelpunt. "In de eerste helft lag het tempo te laag, we konden er daardoor niet doorheen komen. Dat hadden we veel beter moeten doen", zei Van Dijk. "In de tweede helft was de organisatie wat beter, de bal ging wat sneller en we creëerden wat meer druk. Maar we kwamen niet echt tot grote kansen. We zullen het beter moeten doen. Want we hadden hier zeker moeten winnen."
Woensdag wacht in Bergamo een duel met Italië, de koploper in de groep die vorige maand met 1-0 won in Amsterdam. Van Dijk: "We hebben vorig jaar gemerkt hoe mooi het spelen in de Nations League is. Dat willen we weer. We hebben, zo vind ik, een geweldige selectie met heel veel spelers die op topniveau spelen. Natuurlijk is de druk van buitenaf hoger, maar dat is iets waarvan je alleen maar moet genieten."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
2 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
12 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
13 uur geleden