Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Diepen naar halve finales 800 meter op WK atletiek

Van Diepen naar halve finales 800 meter op WK atletiek

EUGENE (ANP) - Tony van Diepen heeft op de WK atletiek in de Amerikaanse plaats Eugene overtuigend de halve finales van de 800 meter bereikt. De 26-jarige atleet uit Heerhugowaard eindigde in zijn serie als tweede in een tijd van 1.46,59 en plaatste zicht direct. Hij moest alleen de Algerijn Djamel Sedjati voor laten gaan (1.46,39). De halve finales zijn donderdagnacht (Nederlandse tijd).

Van Diepen heeft inmiddels een prijzenkast die uitpuilt van de medailles die hij heeft veroverd op de 400 meter en de 4x400 meter estafette. Hij won met de mannenploeg olympisch zilver in Tokio, goud op World Relays en de EK indoor en dit voorjaar nog brons met de 4x400 op de WK indoor in Belgrado. In Eugene liep hij samen met Liemarvin Bonevacia, Lieke Klaver en Femke Bol naar het zilver op de 4x400 meter gemengd.

Ondanks die successen ligt zijn hart bij de 800 meter. Niet voor niets is Tony2Laps zijn koosnaam. Dit jaar liep hij op zijn geliefde afstand eindelijk tijden die ertoe doen. Met een dik persoonlijk record van 1.44,12 siert hij de elfde plaats op de wereldranglijst.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

59 minuten geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

4 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

5 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

7 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

9 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

10 uur geleden