
Van der Zandt in quarantaine, aftelmoment NPO mogelijk anders
HILVERSUM (ANP) - NOS-presentator Herman van der Zandt zit in corona-quarantaine. Hij zou, net als een jaar geleden op 31 december, het traditionele aftelmoment op de publieke zenders verzorgen. "Een close contact heeft corona, dus ik moet vijf dagen binnenblijven en hopen dat ik dan negatief test", vertelde hij woensdagavond in Met het oog op morgen. Om die reden deed hij via Zoom online mee aan het jaarlijkse presentatorendebat van het NPO Radio 1-programma.
Van der Zandt zou het aftelmoment presenteren vanuit het Top 2000-café. Maar dat kan dus niet, nu hij in quarantaine zit. "Dat moeten we wellicht ook per Zoom gaan oplossen", zei de presentator. "Er wordt nog aan gepuzzeld hoe we dat gaan doen."
Het aftellen volgt op de oudejaarsconference van Peter Pannekoek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil niet dat kinderopvangorganisaties woekerwinsten maken of topinkomens uitdelen aan bestuurders zodra het nieuwe stelsel voor de sector in 2029 ingaat. Vanaf dan trekt de overheid jaarlijks ongeveer 9 miljard euro uit om de kinderopvang bijna gratis te maken. Maar gevreesd wordt dat dit geld vooral terechtkomt bij bijvoorbeeld investeerders.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere delen van het land zijn maatregelen getroffen vanwege de kans op zware windstoten. Het KNMI heeft maandagmiddag vanaf 12.00 uur code geel uitgeroepen in de kuststroken. Daar kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen.
1 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten heeft samen met demissionair staatssecretaris Koen Becking (Voortgezet Onderwijs) een bezoek gebracht aan Beverwijk. Ze spraken onder meer met de burgemeester van de stad, de locoburgemeester van Heemskerk en de politiechef over de onrust tussen rivaliserende groepen jongeren, zegt een woordvoerster van de gemeente.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dit voorjaar zijn zeker 45 wolven geboren in Nederland. Op beelden van wildcamera's zijn welpen gezien in Friesland, Drenthe, Gelderland en Utrecht. Dat staat in de voortgangsrapportage van BIJ12, de provinciale uitvoeringsorganisatie die de wolvenpopulatie monitort.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beslissing van het Groningse ziekenhuis UMCG om voorlopig geen operaties aan aangeboren hartafwijkingen uit te voeren, is "een zwaar besluit met grote impact op patiënten in de regio", maar wel "het enige juiste besluit om te nemen". Dat laat de Patiëntenfederatie weten.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het aantal wolvenroedels in Nederland neemt toe. In Drenthe hebben zich twee nieuwe groepen wolven gevestigd, naast de twee roedels die al langer op Drents grondgebied rondlopen. In het midden en zuiden van de provincie zijn nieuwe leefgebieden ontstaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) wil met een kort geding het optreden van Bob Vylan maandagavond in Nijmegen verbieden. De Britse rap-punkgroep treedt op in poppodium Doornroosje. Het CJO wil niet dat de groep optreedt wegens eerdere uitlatingen die Vylan deed. Zo riep hij tijdens zijn optreden in Paradiso zaterdagavond "dood aan de IDF". Soortgelijke uitlatingen deed hij eerder ook op het Britse muziekfestival Glastonbury.
4 uur geleden