Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Weijden waagt nieuwe recordpoging

Van der Weijden waagt nieuwe recordpoging

AMSTERDAM (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden gaat opnieuw op recordjacht. De olympisch kampioen open water van 2008 doet 23 januari voor de derde keer een poging het wereldrecord 24 uur zwemmen te verbeteren.

"Als het de eerste twee keer niet lukt, mag je het ook nog een derde keer proberen", schrijft Van der Weijden op Instagram.

Bij zijn eerste poging in 2017 kwam Van der Weijden tot 99,5 kilometer. Daarmee overtrof hij de Zweed Anders Forvass niet, die in 1989 tot 101,9 kilometer was gekomen in een etmaal.

In maart 2018 lukte het de langeafstandzwemmer wel. Toen legde hij in zwembad De Warande in Oosterhout 102,8 kilometer af. Het record werd later ongeldig verklaard, omdat de race niet in zijn geheel op camera met geluid was vastgelegd.

Van der Weijden voltooide afgelopen zomer zwemmend de Elfstedentocht. Hij haalde er miljoenen euro's mee op voor kankeronderzoek. De zwemmer genas zelf van leukemie.

Meer uit Sport

Beachvolleyballers Boermans en Brouwer eenvoudig naar finale NK

DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het NK in Den Haag bereikt. Het als eerste geplaatste duo versloeg Quin Bruins Slot en Bram Zijl met 21-12 21-15.

36 minuten geleden
Tennissters Pegula en Gauff plaatsen zich voor finale Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi van Cincinnati. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Poolse titelverdedigster Iga Świątek met 7-5 4-6 6-4.

3 uur geleden
Vechtsporter De Ridder wint eerste UFC-gevecht in nieuwe klasse

SACRAMENTO (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft in de Ultimate Fighting Championship (UFC) een succesvol debuut gemaakt in de lichtzwaargewichtklasse. De 35-jarige Nederlander was in Sacramento veel te sterk voor Roman Dolidze uit Georgië.

4 uur geleden
Wielrenner Pogačar pakt leiderstrui in eerste etappe Vuelta

MONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.

16 uur geleden
Volleybalsters beginnen met zege op Roemenië aan EK

BAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.

16 uur geleden
Zieke Verstappen kijkt na matige kwalificatie uit naar zijn bed

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.

18 uur geleden
Hockeyers verslaan India en naderen halve finale van WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.

18 uur geleden