Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Weijden waagt nieuwe recordpoging

Van der Weijden waagt nieuwe recordpoging

AMSTERDAM (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden gaat opnieuw op recordjacht. De olympisch kampioen open water van 2008 doet 23 januari voor de derde keer een poging het wereldrecord 24 uur zwemmen te verbeteren.

"Als het de eerste twee keer niet lukt, mag je het ook nog een derde keer proberen", schrijft Van der Weijden op Instagram.

Bij zijn eerste poging in 2017 kwam Van der Weijden tot 99,5 kilometer. Daarmee overtrof hij de Zweed Anders Forvass niet, die in 1989 tot 101,9 kilometer was gekomen in een etmaal.

In maart 2018 lukte het de langeafstandzwemmer wel. Toen legde hij in zwembad De Warande in Oosterhout 102,8 kilometer af. Het record werd later ongeldig verklaard, omdat de race niet in zijn geheel op camera met geluid was vastgelegd.

Van der Weijden voltooide afgelopen zomer zwemmend de Elfstedentocht. Hij haalde er miljoenen euro's mee op voor kankeronderzoek. De zwemmer genas zelf van leukemie.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor bereikt tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.

2 uur geleden
Tennisser Sinner meldt zich af voor Davis Cup Finals

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italiƫ met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.

7 uur geleden
Turnster Visser na drie van tien subdivisies tweede aan brug

JAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.

7 uur geleden
Turnster Visser aan leiding op brug bij WK, nu in wachtkamer

JAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser gaat na de eerste van in totaal tien subdivisies aan de leiding op het onderdeel brug bij de kwalificaties van de WK in Jakarta. Visser kwam tot een score van 14,000 punten. Landgenote Sanna Veerman volgt op de tweede plaats met 13,966 punten. De twee turnsters moeten nog negen subdivisies afwachten of hun scores genoeg zijn voor een plek in de toestelfinale (top-8).

10 uur geleden
Potter volgt Tomasson op als bondscoach van Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Graham Potter is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Zweden. De Engelsman is de opvolger van Jon Dahl Tomasson, die vorige week werd ontslagen. Onder leiding van de voormalige aanvaller van Feyenoord pakte Zweden slechts 1 punt in vier kwalificatieduels voor het WK van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

15 uur geleden
Ook turner Schmidt uitgeschakeld op WK in Jakarta

JAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt is ook uitgeschakeld op de WK in Jakarta. De 29-jarige Hoofddorper werd 28e en is vierde reserve voor de meerkampfinale van woensdag. Schmidt kwam zondag in de vierde subdivisie van de kwalificaties door grote fouten op vloer en voltige niet verder dan 74,463 punten. Na zijn wedstrijd moest hij nog lang wachten of zijn score nog toereikend zou zijn voor de meerkampfinale (top-24).

15 uur geleden
Teleurgestelde Piastri gelooft nog in wereldtitel in Formule 1

AUSTIN (ANP/RTR) - Oscar Piastri gelooft nog steeds in de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb een zwaar weekend achter de rug", vertelde hij na de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Maar je moet niet alleen naar punten kijken. Je moet ook kijken naar de kansen die er nog steeds zijn."

15 uur geleden