Van der Weijden schrapt Elfstedenzwemtocht vanwege coronavirus
WASPIK (ANP) - Maarten van der Weijden zal dit jaar niet proberen de Elfstedentocht te zwemmen. Hij heeft de tocht van bijna 200 kilometer geschrapt vanwege het coronavirus. "Dat was geen eenvoudige beslissing, want het liefst had ik ook dit jaar veel geld opgehaald voor kankeronderzoek en -projecten. Maar eerlijk gezegd, dat voelt gewoon niet goed", laat hij weten.
Van der Weijden zou van vrijdag 28 augustus tot en met maandag 31 augustus door Friesland zwemmen. In meerdere plaatsen zouden mensen een eindje met hem zwemmen. Ook eind augustus zal het leven van veel Nederlanders nog worden beheerst door het coronavirus, aldus Van der Weijden, "zelfs als het virus dan hopelijk onder controle is. Mensen hebben hun dierbaren verloren. Zijn zelf nog aan het aansterken. Of zijn aan het bijkomen van de fantastische zorg en ondersteuning die zij geleverd hebben, in welke vorm dan ook." Van der Weijden schrijft dat de aandacht naar die mensen moet uitgaan, en niet naar hem.
Van der Weijden, die zelf genas van leukemie, haalde miljoenen euro's op voor onderzoek naar kanker met zwemacties, zoals de Elfstedenzwemtocht in Friesland. Vorig jaar voltooide hij de tocht langs de elf Friese steden, een jaar eerder moest hij na 163 kilometer stoppen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht roept mensen op om niet richting het gebied te gaan waar een brand woedt in het centrum van Utrecht. Er zijn veel hulpdiensten opgeroepen en die hebben de ruimte nodig, aldus de veiligheidsregio.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bijdragen aan de kosten voor de herbouw van de afgebrande Vondelkerk. Amsterdam zal afzien van 421.000 euro aan dividend over 2025 dat de eigenaar van de kerk aan Stadsherstel zou hebben moeten uitkeren. Het geld moet dan wel ten goede komen aan het herstelwerk, zei wethouder Alexander Scholtes (monumenten) donderdag in de gemeenteraad.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In het centrum van Utrecht zijn meldingen van een grote brand en meerdere explosies in de Visscherssteeg. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hij is onderweg naar de locatie en kan daar vermoedelijk meer vertellen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 43-jarige man heeft een gevangenisstraf van 10,5 jaar gekregen voor het doden van een dakloze Pool (40) in Amsterdam Nieuw-West. Daartoe oordeelde het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam heeft aangifte gedaan van de bekladding met een racistische leus bij het standbeeld Moments Contained op het plein voor station Rotterdam Centraal. Dat vertelde burgemeester Carola Schouten aan de gemeenteraad bij een debat over dit onderwerp.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt een officier van de marine voor een verkenningsmissie naar Groenland, meldt demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Hij gaat samen met andere NAVO-bondgenoten deelnemen aan een verkenning voor een militaire oefening in het Arctische gebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Presentator Robert Jensen is op 52-jarige leeftijd overleden. Dat werd donderdag op zijn website gemeld. Hij overleed maandagavond aan een hartstilstand.
2 uur geleden