Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Weijden schrapt Elfstedenzwemtocht vanwege coronavirus

Van der Weijden schrapt Elfstedenzwemtocht vanwege coronavirus

WASPIK (ANP) - Maarten van der Weijden zal dit jaar niet proberen de Elfstedentocht te zwemmen. Hij heeft de tocht van bijna 200 kilometer geschrapt vanwege het coronavirus. "Dat was geen eenvoudige beslissing, want het liefst had ik ook dit jaar veel geld opgehaald voor kankeronderzoek en -projecten. Maar eerlijk gezegd, dat voelt gewoon niet goed", laat hij weten.

Van der Weijden zou van vrijdag 28 augustus tot en met maandag 31 augustus door Friesland zwemmen. In meerdere plaatsen zouden mensen een eindje met hem zwemmen. Ook eind augustus zal het leven van veel Nederlanders nog worden beheerst door het coronavirus, aldus Van der Weijden, "zelfs als het virus dan hopelijk onder controle is. Mensen hebben hun dierbaren verloren. Zijn zelf nog aan het aansterken. Of zijn aan het bijkomen van de fantastische zorg en ondersteuning die zij geleverd hebben, in welke vorm dan ook." Van der Weijden schrijft dat de aandacht naar die mensen moet uitgaan, en niet naar hem.

Van der Weijden, die zelf genas van leukemie, haalde miljoenen euro's op voor onderzoek naar kanker met zwemacties, zoals de Elfstedenzwemtocht in Friesland. Vorig jaar voltooide hij de tocht langs de elf Friese steden, een jaar eerder moest hij na 163 kilometer stoppen.

Meer uit Binnenland

Boeren demonstreren in Meppel en Ede

MEPPEL (ANP) - Boeren hebben woensdagavond in Gelderland en Drenthe actie gevoerd. In onder meer Meppel verzamelde zich in de loop van de avond een groot aantal trekkers aan de rand van de stad. Ze maakten daarna een toertocht en reden daarbij langs het gemeentehuis, zag een ANP-fotograaf. Het protest werd gehouden uit onvrede over onder andere het weghalen van omgekeerde vlaggen door de gemeente.

9 uur geleden
Drukte bij sterrenwachten tijdens de eclips: 'heftige avond'

VINKEL (ANP) - Honderden mensen kwamen woensdagavond samen om de zonsverduistering te bekijken bij sterrenwachten. Bij sommige kunnen bezoekers naderhand ook de verwachte Perseïden (een regen van vallende sterren) bekijken.

9 uur geleden
Applaus en huwelijksaanzoek bij hoogtepunt zonsverduistering

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken is geapplaudisseerd op het hoogtepunt van de zonsverduistering woensdagavond. Dat gebeurde onder meer op het Museumplein in Amsterdam en het Zuiderstrand in Den Haag, zagen verslaggevers ter plaatse.

11 uur geleden
Grote drukte op stranden tijdens zonsverduistering

DEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn woensdagavond naar het strand getrokken. Mensen zijn er vermoedelijk naartoe gegaan om de gedeeltelijke zonsverduistering goed te kunnen zien. Zo is het onder meer op het Zuiderstrand in Den Haag erg druk, ziet een ANP-verslaggever. Veel mensen hebben een eclipsbril bij zich.

11 uur geleden
ANWB ziet op eclipsavond drukte richting Zandvoort en Bloemendaal

ZANDVOORT (ANP) - Richting een aantal stranden is het woensdag aan het begin van de avond drukker dan normaal op de weg. Met name richting Zandvoort valt de file op, laat een woordvoerder van de ANWB weten. Op de N201 staat een file van zo'n halfuur.

12 uur geleden
Waterschap zet noodpomp bij gemaal in Deventer aan

DEVENTER (ANP) - Waterschap Drents Overijsselse Delta heeft een tijdelijke pompinstallatie bij gemaal Ankersmit in Deventer aangezet. Door de lage waterstand van de IJssel is het schap niet meer in staat om met het gemaal zelf nog water op te pompen naar de Deventer haven en een groot deel van Salland.

13 uur geleden
Eis: vijf jaar cel voor verkrachting in de jeugdzorg

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vijf jaar cel geëist tegen twee invalkrachten in de jeugdzorg voor verkrachting van twee kinderen in de nacht van 5 op 6 november vorig jaar bij de Alphense vestiging van jeugdzorginstelling iHUB. De 29-jarige Bilal H. zou een 15-jarig meisje hebben misbruikt. Hij bekende dat woensdag en zei spijt te hebben en zich te schamen. De 21-jarige Abdelouahab O. wordt verdacht van de verkrachting van een 14-jarig meisje. Hij zei in de rechtbank onschuldig te zijn en weigerde vragen van de rechtbank te beantwoorden. Volgens zijn advocaat is er in zijn zaak te weinig bewijs.

14 uur geleden