Van der Weijden 'keurig op schema' voor zwemrecord
OOSTERHOUT (ANP) - Maarten van der Weijden is donderdagavond begonnen aan een poging het wereldrecord 24 uur zwemmen te verbeteren. Dat staat op naam van de Zweed Anders Forvass, die in 1989 in een etmaal 101,9 kilometer aflegde. Van der Weijden deed twee keer eerder een aanval op het record: in 2017 en 2018.
De olympisch kampioen trekt sinds 19.00 uur zijn baantjes in zwembad De Warande in Oosterhout (Noord-Brabant). "Hij zit na drie uur zwemmen keurig op schema. So far, so good", zei een woordvoerster. "Maarten hanteert een tactiek met streeftijden per 100 meter. Om het oude record te verbreken moet hij minimaal 102 kilometer zwemmen. Hij kent zijn eigen lichaam heel goed en weet dat als hij de nacht goed doorkomt en voorloopt op zijn schema hij daar overdag voordeel van kan hebben."
Van der Weijden, die zelf genas van leukemie, haalde miljoenen euro's voor onderzoek naar kanker op met zwemacties, zoals de Elfstedenzwemtocht in Friesland. Ook bij deze recordpoging gaan alle donaties aan de Maarten van der Weijden Foundation naar kankeronderzoek en -projecten. De zwemmer aast op een plaatsje in het Guinness Book of Records. "De recordpoging wordt dan ook door camera's geregistreerd en gevolgd door onafhankelijke getuigen in overheidsdienst die om de twee uur worden afgelost", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.
5 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdagavond nog een wapen gevonden in de omgeving van Overasselt. Wat voor wapen dit was en waar ze dit hebben gevonden, zeggen ze niet.
10 minuten geledenZWAAG (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in Zwaag is een persoon overleden, meldt de politie. Bij een bedrijventerrein kwamen minstens twee personen in aanraking met een gevaarlijke stof. Iemand anders raakte zwaargewond en wordt behandeld in het ziekenhuis.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Van de 34 mensen die zijn aangehouden rondom het geweld in Overasselt eerder deze week, worden er vrijdag 32 voorgeleid voor de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. Ze worden verdacht van moord dan wel doodslag in vereniging op de persoon die is doodgeschoten. Verder worden ze verdacht van poging moord in vereniging op twee politiemensen, van voorbereidingshandelingen voor moord/doodslag/gijzeling/vrijheidsberoving en het voorhanden hebben van vuurwapens. Dat meldt het OM.
1 uur geledenEERBEEK (ANP) - De dode persoon die vrijdagochtend werd gevonden in een woning in de Gelderse plaats Eerbeek is een 12-jarige jongen. Dat meldt de politie. De aangehouden verdachte is volwassen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 140 kilo vuurwerk is in de afgelopen dagen ingeleverd, op de eerste dagen dat dit kan. Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat dat weten. Vergelijkbare cijfers van eerdere jaren zijn er niet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Intertoys roept artikelen met asbest terug. De speelgoedfiguren kunnen scheuren en de vulling kan eruit komen. Het zand dat vrijkomt bevat asbest, wat kanker kan veroorzaken.
2 uur geleden