Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Weijden 'keurig op schema' voor zwemrecord

Van der Weijden 'keurig op schema' voor zwemrecord

OOSTERHOUT (ANP) - Maarten van der Weijden is donderdagavond begonnen aan een poging het wereldrecord 24 uur zwemmen te verbeteren. Dat staat op naam van de Zweed Anders Forvass, die in 1989 in een etmaal 101,9 kilometer aflegde. Van der Weijden deed twee keer eerder een aanval op het record: in 2017 en 2018.

De olympisch kampioen trekt sinds 19.00 uur zijn baantjes in zwembad De Warande in Oosterhout (Noord-Brabant). "Hij zit na drie uur zwemmen keurig op schema. So far, so good", zei een woordvoerster. "Maarten hanteert een tactiek met streeftijden per 100 meter. Om het oude record te verbreken moet hij minimaal 102 kilometer zwemmen. Hij kent zijn eigen lichaam heel goed en weet dat als hij de nacht goed doorkomt en voorloopt op zijn schema hij daar overdag voordeel van kan hebben."

Van der Weijden, die zelf genas van leukemie, haalde miljoenen euro's voor onderzoek naar kanker op met zwemacties, zoals de Elfstedenzwemtocht in Friesland. Ook bij deze recordpoging gaan alle donaties aan de Maarten van der Weijden Foundation naar kankeronderzoek en -projecten. De zwemmer aast op een plaatsje in het Guinness Book of Records. "De recordpoging wordt dan ook door camera's geregistreerd en gevolgd door onafhankelijke getuigen in overheidsdienst die om de twee uur worden afgelost", aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Tweede Kamer steunt wet voor alcoholmeter bij veroordeling

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.

48 minuten geleden
Drie jaar na 7 oktober: pro-Palestijnse protesten in grote steden

UTRECHT (ANP) - Op openbare plekken door heel Nederland vinden woensdagavond pro-Palestijnse betogingen plaats. Het is woensdag exact drie jaar geleden dat Hamas een grote aanval uitvoerde op Israël, waarbij meer dan 1200 mensen omkwamen. Na die aanval sloeg het Israëlische leger terug waardoor naar schatting ruim 70.000 mensen in Gaza werden gedood.

56 minuten geleden
Herstel ingezakte oever Valkenburgse Meer duurt zeker jaar langer

KATWIJK (ANP) - Het herstel van de vorig jaar ingestorte oever van het Valkenburgse Meer laat nog zeker een jaar op zich wachten. Het was de bedoeling dat het bedrijf dat zand wint uit het meer dit najaar een nieuwe waterkering zou aanleggen, maar de voorbereidingen nemen meer tijd in beslag. "Naar verwachting is de waterkering niet eerder dan eind 2027 gerealiseerd", aldus de provincie Zuid-Holland, die het uitstel zegt "te betreuren".

1 uur geleden
Inlichtingendiensten voorzien fors meer Chinese cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren zullen er flink meer Chinese cyberaanvallen plaatsvinden, verwachten de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) en de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Om organisaties daarvoor te behoeden kwamen de diensten woensdag met een cyberadvies.

1 uur geleden
Kamerlid Ergin doet aangifte tegen Johan Derksen om geweldsoproep

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Doğukan Ergin (DENK) doet aangifte tegen Johan Derksen om diens uitspraken dinsdagavond in het programma Vandaag Inside. In een item over onverdoofd ritueel slachten zei Derksen "we zullen die meneer van DENK eens als proefkonijn zijn strot doorsnijden", om te zien "of dat geen pijn oplevert".

2 uur geleden
Duitse bende goudsmokkelaars opgerold, doorzoekingen in Nederland

KEULEN/ROTTERDAM (ANP) - Een Duitse criminele bende wordt ervan verdacht op grote schaal goud te hebben gesmokkeld. Dat moest crimineel geld witwassen, denkt het Duitse Openbaar Ministerie. Drie mensen zijn woensdag opgepakt, maar er zijn in totaal meer dan twintig verdachten. Bij Rotterdam en in Friesland zijn woensdag gebouwen doorzocht, net als op ongeveer veertig plekken in Duitsland.

4 uur geleden
Proef in Zuid-Limburg voor snellere start statushouders

MAASTRICHT (ANP) - In Zuid-Limburg start een experiment om statushouders sneller aan het werk te laten gaan, een opleiding te laten volgen en in te burgeren. Het idee is dat daar niet mee gewacht hoeft te worden totdat iemand een woning krijgt toegewezen door de gemeente, maar dat in het asielzoekerscentrum al wordt gekeken naar werkervaring en hoe dat aansluit op de arbeidsmarkt.

4 uur geleden