Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Weijden gaat over de grens van een ton

Van der Weijden gaat over de grens van een ton

WASPIK (ANP) - Maarten van der Weijden is met zijn triatlon in eigen huis over de grens van 100.000 euro gegaan. Dat liet de olympisch kampioen in het open water van 2008 zondag weten. Zaterdag had hij al 90.000 euro opgehaald, maar mede dankzij de mensen die thuis meededen is het bedrag opgelopen naar meer dan een ton. De opbrengst van de actie gaat naar een onderzoeksproject dat is gericht op betere zorg voor mensen met ongeneeslijke kanker.

Van der Weijden begon om 08.00 uur met 3,8 kilometer zwemmen. Vervolgens ging hij op een hometrainer 180 kilometer fietsen en 42,2 kilometer hardlopen op een loopband. "Wel pittig", zei Van der Weijden na afloop van zijn eerste triatlon. "Het ging er vandaag om wat wél kon. Het was geen groot massaal evenement, maar een livestream. Ik redde het niet onder de negen uur, waar ik eigenlijk van droomde. Het ging net even wat langzamer en dat is oké."

Naast Maarten van der Weijden deden nog 161 individuele sporters thuis mee aan de actie. "Ik gaf alles vandaag, samen met met 161 sporters die in hun eigen omgeving geld ingezameld hebben. Ik ben super trots op alle mensen en vrijwilligers die dit mogelijk hebben gemaakt. Dank jullie wel allemaal."

Meer uit Binnenland

Politie stelt aantal aanhoudingen Overasselt bij, toch 34 mensen

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag het aantal aanhoudingen in verband met de schietpartij in Overasselt naar beneden bijgesteld. Er zijn 34 mensen aangehouden in plaats van 35. Het is nog niet duidelijk of zij allemaal worden voorgeleid. Dat beslist het Openbaar Ministerie vrijdag, meldt de politie.

26 minuten geleden
Opnieuw wapens aangetroffen na schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag wederom wapens aangetroffen in het onderzoek naar de gebeurtenissen in Overasselt. Die worden meegenomen in het lopende onderzoek naar de schietpartij in de Gelderse plaats, meldt de politie. Een politiewoordvoerster wil niet zeggen waar de wapens gevonden zijn.

46 minuten geleden
Vrijdagochtend code geel in het westen om windstoten

DE BILT (ANP) - In het westen van Nederland is vrijdagochtend code geel van kracht omdat daar sprake kan zijn van zware windstoten, meldt het KNMI. De waarschuwing gaat om 08.00 uur in en eindigt aan het begin van de middag.

1 uur geleden
Permanent sluiten van huis Overasselt mag niet, zegt burgemeester

HEUMEN (ANP) - Het is juridisch niet mogelijk om het beschoten huis in Overasselt voorgoed te sluiten zodat de bewoners worden gedwongen het dorp te verlaten. Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt in ligt, zegt dat hij die bevoegdheid niet heeft. "Ik snap de wens van mensen die een permanente oplossing willen, maar die kan ik niet faciliteren. Ik zeg niet dat ik dat bevredigend vind. Je moet voor het maximale willen gaan, en dat is nu een sluiting van een jaar", voegde Minses eraan toe.

2 uur geleden
Letschert tilt zwaar aan hard oordeel CvdM over omroep ON!

DEN HAAG (ANP) - Dat Ongehoord Nederland (ON!) volgens het Commissariaat voor de Media (CvdM) niet langer voldoet aan de wettelijke eisen "is een nieuwe, zwaarwegende ontwikkeling". Dat laat minister Rianne Letschert (Media) via haar woordvoerder weten. Zij belooft snel te beslissen of de omroep uit het publieke bestel wordt gezet. "Na het weekend" komt daar duidelijkheid over.

2 uur geleden
De Jonge: geen tunnelvisie in kabinet tijdens coronapandemie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet had geen tunnelvisie tijdens de coronapandemie, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Volgens hem waren er voldoende reflectiemomenten en konden alle kabinetsleden altijd hun zegje doen, zei hij tegen de coronacommissie.

3 uur geleden
Woensdag hele dag geen NS-treinen door landelijke ov-staking

DEN HAAG (ANP) - Woensdag 9 september rijden er de hele dag geen NS-treinen in Nederland door de landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Alleen luchthaven Schiphol blijft wel beperkt bereikbaar, heeft NS bekendgemaakt.

4 uur geleden