Van der Wal: overheid had te lang te weinig oog voor natuur
DEN HAAG (ANP) - Dat het kabinet miljarden investeert in een stikstofaanpak die ook nog eens het land flink zal verbouwen, is volgens minister Christianne van der Wal het gevolg van jarenlang beleid waarbij de natuur werd vergeten. Opeenvolgende kabinetten hebben het beleid gericht op economische groei en welvaart. "Maar we hebben niet gedaan wat we wel hadden beloofd, namelijk de natuur beschermen."
De balans tussen economische groei en natuur is dus zoek. "En die balans moeten we terugbrengen. Dat gaan we met deze aanpak per gebied doen", zegt de bewindsvrouw (Natuur en Stikstof) over de plannen die ze vrijdag presenteerde. Het gaat om zeer vergaande maatregelen "die ik niet graag neem, maar die wel écht noodzakelijk zijn".
Het beleid waarin een deel van de natuur wordt hersteld en waarmee wordt voldaan aan de uitspraak van de rechter, betekent ook een kentering in "het systeem dat we met elkaar hebben ingericht", waarin Nederland "maximaal voor productie" ging.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
9 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
21 minuten geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
39 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
2 uur geleden