Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Wal: omgang met wolf is dilemma met veel emotie

Van der Wal: omgang met wolf is dilemma met veel emotie

DEN HAAG (ANP) - Hoe Nederland dient om te gaan met de wolf is een "dilemma" omgeven door veel "emoties" zegt natuurminister Christianne van der Wal in een debat. Zij snapt de angst die sommigen hebben, maar wijst ook op het enthousiasme bij anderen. Bovendien zijn de mogelijkheden tot optreden tegen de wolf beperkt.

De Tweede Kamer is verdeeld over de kwestie. Vooral rechtse partijen vinden dat afschrikken en mogelijk afschot van wolven mogelijk moet zijn, om zo vee te beschermen. Thom van Campen van de VVD wil weten hoeveel ruimte provincies hiervoor hebben binnen de wet. Ook de SGP en BBB vindt dat zogeheten 'probleemwolven', die niet meer schuw zijn en mogelijk mensen aanvallen, afgeschoten mogen worden. De Partij voor de Dieren pleit er juist voor om meer te doen tegen "probleem-mensen", die bijvoorbeeld wolven voeren.

Van der Wal noemt de kwestie "ingewikkeld" en wil eerst praten met provincies en de Raad voor Dierenaangelegenheden. Zij hoopt dat de Raad kan bijdragen aan het publieke debat over hoe om te gaan met de wolf. Maar, benadrukt ze, "de juridische realiteit is dat het om een beschermde inheemse soort gaat, die zelf is teruggekeerd".

Reacties oppositie

Van Campen vindt het "heel nobel" dat de minister de dialoog wil opstarten, maar vraagt zich wel hardop af wat boeren "die hun runderen of schapen nu verscheurd op hun land zien liggen" daaraan hebben. Laura Bromet (GroenLinks) vindt dat de minister aan "verwachtingsmanagement" moet doen, omdat de beschermde status van de wolf niet zomaar te omzeilen is. Ze vindt het verhaal van Van der Wal "wollig".

Vooral in de provincies Drenthe en Gelderland lopen de gemoederen rond de wolf hoog op. Drenthe wil meer maatregelen, vanwege het toenemende aantal doodgebeten koeien en schapen. Gelderland wil wolven op de Veluwe die niet meer schuw zijn, gaan beschieten met paintballgeweren, zodat zij mensen weer gaan mijden.

Terugkeer wolf in Nederland

Sinds 2015 is de wolf weer terug in Nederland, na 150 jaar afwezigheid. In 2019 werden voor het eerst welpen geboren.

Meer uit Binnenland

Negen woningen in Den Haag ontruimd door brand

DEN HAAG (ANP) - In een portiekwoning aan de Pluvierstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Negen huizen in de wijk Duindorp moesten worden ontruimd, drie zijn onbewoonbaar geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners van die huizen moeten de nacht elders doorbrengen. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Luid applaus voor Claude in stadion Basel

BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.

10 uur geleden
150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

12 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

13 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

14 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

20 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

20 uur geleden