Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Wal: ik hield geen informatie achter over natuurwet

Van der Wal: ik hield geen informatie achter over natuurwet

DEN HAAG (ANP) - "Ik heb juist haast gemaakt", zo verweerde demissionair minister Christianne van der Wal zich donderdag tegen vragen van Caroline van der Plas (BBB). De BBB-voorvrouw vond dat de minister een rapport over de gevolgen van de Europese natuurwet voor Nederland te laat aan de Tweede Kamer had gegeven, pas nadat het Europees Parlement erover had gestemd. Van der Wal zei geen informatie te hebben achtergehouden: "Heb ik artikel 68 geschonden? Nee, dat vind ik niet."

Toen Van der Plas maandag met spoed om het zogeheten 'impact assessment' van de Europese natuurherstelwet vroeg, reageerde Van der Wal dat ze dat "op zeer korte termijn" zou doen, maar pas zodra het kabinet er context bij kon geven. Dat was reden voor de BBB-leider om een debat aan te vragen waarin ze Van der Wal ondervroeg over het recht op informatie, dat in artikel 68 van de grondwet is vastgelegd. "De minister leek er lak aan te hebben", herhaalde Van der Plas donderdag.

Van der Wal zei dat ze het verzoek om informatie niet had geweigerd. In plaats daarvan had ze dinsdag een tegenvoorstel gedaan om het rapport samen met de kabinetsreactie op te sturen. Dat is "niet ongebruikelijk", zei de minister. "De Kamer persisteerde in het verzoek, en daarom heb ik het rapport gisteren gestuurd."

Tempo

De context van het kabinet volgt vrijdag. Van der Wal betoogde dat ze haar ambtenaren juist heeft aangespoord om tempo te maken. "Ik heb alle zeilen bijgezet om de impact assessment op tijd in Kamer te krijgen" voordat de lidstaten erover stemmen, zei ze.

"Voor mij komt het over als een smoesje", zei Van der Plas. "Ik vind het gewoon onzin. Echt totale onzin." Ze diende vervolgens samen met NSC een motie in om het kabinet te vragen tegen de Europese natuurwet te stemmen. Daar vielen andere Kamerleden weer over, die vinden dat zo'n motie juist moet afhangen van de kabinetsreactie en een onderling debat. Tom van Campen (VVD) noemde het BBB-voorstel "prematuur".

"Jammer dat er woorden als smoesjes worden gebruikt", zei Van der Wal. "En dat aan mijn intentie wordt getwijfeld. Het doet ook wat met me."

Meer uit Politiek

Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

7 uur geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

12 uur geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

17 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

1 dag geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

1 dag geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

1 dag geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

1 dag geleden