Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Wal heeft goede hoop op succes uitkoo

Van der Wal heeft goede hoop op succes uitkoo

DEN HAAG (ANP) - Minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) heeft er goede hoop op dat zich vanaf maandag voldoende piekbelasters melden die hun bedrijf willen beëindigen. Dan wordt bekend gemaakt hoe die regeling eruit komt te zien. Vanuit de provincies hoort Van der Wal dat er in iedere provincie "ontzettend veel ondernemers interesse hebben in een beëindigingsregeling", bijvoorbeeld omdat er geen opvolger is.

Naast een regeling voor piekbelasters voor ongeveer 3000 ondernemers en een algemene beëindigingsregeling voor 10.000 boeren, wordt maandag ook bekend welke andere regelingen er komen. Daarbij kan worden gedacht aan regelingen voor innovatie, extensivering, verplaatsen of omschakelen naar een ander type bedrijf, zei Van der Wal na afloop van de ministerraad. Die regelingen worden nog niet meteen opengesteld.

De piekbelastersaanpak is vrijdag in de ministerraad vastgesteld, maar Van der Wal kiest er bewust voor om deze pas na het weekeinde openbaar te maken. "Ik kan me voorstellen dat het tot heel veel vragen gaat leiden." Vanaf maandag staat er een belteam klaar om deze te beantwoorden.

Optimistisch

Van der Wal is ook optimistisch gestemd over de gebiedsplannen van de provincies, waarin moet staan uitgewerkt hoe per provincie het kabinetsdoel wordt bereikt: een stikstofreductie van 50 procent in 2030 ten opzichte van 2019. Ondanks dat er nog maar een provincie een coalitieakkoord heeft (Limburg), wordt er volgens de minister in alle provincies gestaag doorgewerkt aan die gebiedsplannen. Ze is er gerust op dat die plannen, hoe verschillend die ook zullen zijn, het kabinetsbeleid zullen volgen. Ook met deelname van de BoerBurgerBeweging (BBB) in provinciale coalities.

"We hebben allemaal hetzelfde belang, namelijk samen met de agrarische sector kijken op wat voor manier we de natuur gaan herstellen en de stikstofemissie gaan reduceren. Daar hebben de provincies ook belang bij, omdat zij uiteindelijk vergunningsruimte willen hebben om PAS-melders te legaliseren of woningen te bouwen." En daar heeft ook BBB belang bij, benadrukt Van der Wal.

Over de discussie over het jaartal waarop die reductie moet zijn gerealiseerd - 2030 of 2035 - heeft Van der Wal van de provincies gehoord dat ze de wet zullen volgen. Daarin staat nu nog 2035, maar in het coalitieakkoord is 2030 vastgelegd. Als het wetsvoorstel daartoe wordt aangenomen "dan zullen de provincies zich daar ook aan houden", zegt Van der Wal.

Meer uit Politiek

Belangenclub ExpEx: excuses misstanden jeugdzorg zijn een begin

AMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.

4 uur geleden
Minister biedt excuses aan voor misstanden in gesloten jeugdzorg

EDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.

4 uur geleden
Coalitiepartijen onderhandelen zondag verder over begroting

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.

22 uur geleden
Klaver ziet crisis die is 'ingebakken in minderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver ziet een "crisis" bij het kabinet, dat nog tot uiterlijk maandag verder werkt aan de begroting. Dat is niet verrassend, maar wel onverantwoord, vindt hij. "Ik kan me niet herinneren dat het zo op het allerlaatste moment is aangekomen. Daar ligt een groot conflict onder, en dat zat ingebakken in dit minderheidskabinet."

1 dag geleden
Jetten: geen onderhandeling met oppositie voor deadline begroting

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen onderhandelen tot maandag niet meer met het kabinet over de begroting, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie. "We hebben nu heel goed op tafel liggen wat er moet gebeuren. En het is nu aan de coalitie om de definitieve besluitvorming daarover te doen."

1 dag geleden
Nieuwe wet geeft inlichtingendiensten veel meer ruimte

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel van het kabinet geeft de inlichtingendiensten AIVD en MIVD veel meer ruimte om te opereren. Nieuwe dreigingen en technologische ontwikkelingen maken dit volgens het kabinet noodzakelijk. "Met deze wet wordt ons mes scherper", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

1 dag geleden
Letschert zoekt naar juridische opties om in te grijpen bij ON!

DEN HAAG (ANP) - Mediaminister Rianne Letschert zoekt naar juridische mogelijkheden om in te grijpen bij Ongehoord Nederland (ON!). Ze vindt het te vroeg om te zeggen of ze dat gaat doen en hoe. Maar voor de ministerraad filosofeerde ze openlijk over de mogelijkheid om de vergunning in te trekken van de omroep. ON! raakte deze week opnieuw in opspraak door een fragment waarin Hitler volgens critici werd vergoelijkt.

1 dag geleden