Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Wal denkt dat ook nieuwe colleges stikstofbeleid steunen

Van der Wal denkt dat ook nieuwe colleges stikstofbeleid steunen

DEN HAAG (ANP) - Hoewel partijen die zich tegen haar stikstofbeleid keren het goed doen in de peilingen, verwacht minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) dat ook de nieuwe colleges in de provincies straks allemaal haar beleid zullen steunen. Provincies komen er snel genoeg achter dat ze in een "economische lockdown" komen als ze de stikstofkraan niet dichtdraaien om de natuur te beschermen, aldus de minister.

In veel provincies is de kritische BoerBurgerBeweging (BBB) al enige tijd aan een opmars bezig in de peilingen. JA21 ziet evenmin iets in het stikstofbeleid en die nieuwkomer zal ook zetels bemachtigen in verschillende Provinciale Staten. Maar "ook daar verwacht ik uiteindelijk steun", zegt Van der Wal. "Het zijn de provincies die vergunningen moeten verlenen voor al die ambities van die nieuwe colleges, zoals woningbouw, energietransitie. Dat kan alleen als je natuur op orde is."

Hoe de stikstofplannen van de provincies eruitzien, zal deels afhankelijk zijn van de samenstellingen van de nieuwe Colleges van Gedeputeerde Staten. Dat is het dagelijkse bestuur van de provincies. Maar de gebiedsplannen om de stikstofuitstoot te verminderen moeten worden ingeleverd op 1 juli. Er is volgens Van der Wal wel "maatwerk te bieden: wat lever je dan precies in op 1 juli?" De plannen kunnen ook na die deadline nog worden aangepast.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

2 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

5 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

10 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

10 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

12 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

13 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

13 uur geleden