Van der Wal denkt dat ook nieuwe colleges stikstofbeleid steunen
DEN HAAG (ANP) - Hoewel partijen die zich tegen haar stikstofbeleid keren het goed doen in de peilingen, verwacht minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) dat ook de nieuwe colleges in de provincies straks allemaal haar beleid zullen steunen. Provincies komen er snel genoeg achter dat ze in een "economische lockdown" komen als ze de stikstofkraan niet dichtdraaien om de natuur te beschermen, aldus de minister.
In veel provincies is de kritische BoerBurgerBeweging (BBB) al enige tijd aan een opmars bezig in de peilingen. JA21 ziet evenmin iets in het stikstofbeleid en die nieuwkomer zal ook zetels bemachtigen in verschillende Provinciale Staten. Maar "ook daar verwacht ik uiteindelijk steun", zegt Van der Wal. "Het zijn de provincies die vergunningen moeten verlenen voor al die ambities van die nieuwe colleges, zoals woningbouw, energietransitie. Dat kan alleen als je natuur op orde is."
Hoe de stikstofplannen van de provincies eruitzien, zal deels afhankelijk zijn van de samenstellingen van de nieuwe Colleges van Gedeputeerde Staten. Dat is het dagelijkse bestuur van de provincies. Maar de gebiedsplannen om de stikstofuitstoot te verminderen moeten worden ingeleverd op 1 juli. Er is volgens Van der Wal wel "maatwerk te bieden: wat lever je dan precies in op 1 juli?" De plannen kunnen ook na die deadline nog worden aangepast.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
21 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".
1 dag geleden