Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Wal: blijf gewoon aan de slag met stikstofbeleid

Van der Wal: blijf gewoon aan de slag met stikstofbeleid

DEN HAAG (ANP) - Natuur - en stikstofminister Christianne van der Wal zegt zich weinig aan te trekken van het gedoe rond de stikstofdoelen in het coalitieakkoord. "Hier staat een minister die gewoon aan de slag is en blijft", zei zij donderdag voorafgaand aan de ministerraad. "Ik ben nu bezig met 2025". In dat jaar is het eerste meetmoment voor de stikstofaanpak van het kabinet.

In het coalitieakkoord is afgesproken dat het uiteindelijke doel voor vermindering van de stikstofuitstoot in 2030 moet zijn gehaald. Het CDA liet vorige week weten met dat jaartal niet meer te kunnen leven en op dat punt het coalitieakkoord te willen openbreken. Maar dan moet eerst duidelijk zijn welke kant het opgaat in de nieuwe provinciebesturen, die nu worden gevormd.

Over dit onderwerp debatteerde de top van het kabinet woensdag urenlang met een getergde oppositie in de Tweede Kamer, die duidelijkheid eiste over hoe het nu verder moet. Aan het einde van dat debat, waarbij Van der Wal noch haar landbouwcollega Piet Adema aanwezig was, zegde vrijwel de gehele oppositie het vertrouwen in het kabinet op.

Plannen provincies

Van der Wal reageert een dag later ontspannen op de felle discussies in de Kamer. "Een jaartal is geen doel op zich", zegt zij. "Waar het om gaat is dat we de natuur moeten herstellen om weer vergunningen te kunnen verlenen". Daarbij is het wachten nu op plannen waar de provincies mee gaan komen. Die moeten gewoon 2030 als richtpunt nemen, zegt de VVD-minister. "Het coalitieakkoord staat."

Wel erkent ook zij dat 2030 door het zwaarwegende advies van Johan Remkes, die vorig jaar werd ingevlogen om de ontstane onrust in de landbouwsector te helpen bezweren, een minder harde deadline is geworden. In sommige gebieden is "geen tijd te verliezen", maar er zijn ook plekken waar de stikstofaanpak best wat langer mag duren, "als je de dalende lijn maar te pakken hebt".

Meer uit Politiek

Oppositie ziet nog geen reden om zorgbegroting te steunen

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.

1 uur geleden
OM begint geen onderzoek naar PVV'er Faber na aangifte wijkagent

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.

2 uur geleden
Geïrriteerde Kamer wil concrete actie sneller toeslagenherstel

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.

2 uur geleden
Kamer hekelt vertraging meldpunt buitenlandse intimidatie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.

3 uur geleden
Kamer wil aanpassingen regels rond nieuwe scholen

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.

4 uur geleden
Sjoerdsma steekt dit jaar 15 miljoen euro in wederopbouw Syrië

DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.

6 uur geleden
Kabinet wil fokverbod voor dolfijnen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.

6 uur geleden