Van der Vorst: olympische status boksen op het spel in verkiezing
JEREVAN (ANP) - De internationale boksbond IBA staat volgens Boris van der Vorst voor het belangrijkste congres ooit. De olympische status van de sport staat op het spel bij het ingelaste congres van zondag in de Armeense hoofdstad Jerevan, waar de aangesloten bonden beslissen of ze doorgaan met de huidige voorzitter Oemar Kremlev uit Rusland of dat ze kiezen voor Van der Vorst. "Het is feitelijk een keuze tussen wel of geen boksen op de Spelen", zegt de voorzitter van de Nederlandse bond.
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dreigt al een tijdje om boksen van het programma te halen als de IBA geen hervormingen doorvoert, onder meer op het gebied van bestuur, financiën en integriteit. "Het IOC heeft al zoveel waarschuwingen gegeven en gaat nu voor de tweede keer de kwalificatie voor de Spelen organiseren. Dat doen ze geen derde keer meer", aldus Van der Vorst, die zegt de steun van het IOC te hebben.
De Nederlandse boksbaas wilde het dit voorjaar op het IBA-congres in Istanbul al opnemen tegen Kremlev, maar Van der Vorst werd vlak voor de voorzittersverkiezing geschorst. Ten onrechte, zo oordeelde het sporttribunaal CAS enkele weken later. De leden van de IBA komen nu zondag opnieuw bij elkaar - deels in digitale vorm - voor een buitengewoon congres. Op de agenda staat voorlopig één stemming, over de vraag of de bonden een nieuwe verkiezing willen houden. Zo ja, dan gebeurt dat aansluitend.
Financiële steun
Volgens Van der Vorst komt het er simpelweg op neer: een keuze voor Kremlev betekent een einde van boksen op de Spelen. Zelf belooft hij te zorgen voor behoud van die status als hij de voorkeur krijgt. Hij zegt ook financiële steun voor 'zijn' sport te krijgen vanuit het IOC. De IBA drijft nu vooral op geld van Gazprom, het Russische aardgasbedrijf dat door Kremlev als hoofdsponsor is gestrikt.
"Als ik mijn beloftes niet waarmaak, neem ik binnen honderd dagen ontslag", aldus Van der Vorst, die naar eigen zeggen wordt gesteund door onder meer landen uit West-Europa, Amerika, Oceanië en enkele Aziatische bonden die hij vorige week sprak in Thailand. Kremlev ging in onder meer Afrika en Azië langs om stemmen te winnen. "Het geopolitieke aspect speelt een rol. Vanuit Russische ambassades worden heel duidelijke stemadviezen gegeven."
Kremlev opende onlangs met Russische president Vladimir Poetin een groot bokscentrum in Moskou. "Misschien zien sommigen dat als prestige en teken van kracht, maar ik vind dat je dat als voorzitter van een internationale bond in deze tijd van oorlog in Oekraïne niet kan doen", zei Van der Vorst, die aan Kremlev voorstelde om in de aanloop naar het congres met elkaar in debat te gaan. De Rus weigerde.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
15 uur geleden