Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Vorst: boksfederatie IBA wordt gegijzeld door Rusland

Van der Vorst: boksfederatie IBA wordt gegijzeld door Rusland

DEN HAAG (ANP) - De beslissing van de Internationale boksbond IBA om boksers uit Rusland en Belarus per direct weer mee te laten doen aan wedstrijden, is niet gegrond in politieke neutraliteit en geeft niet de belangen van de bokswereld weer. Dat zegt voorzitter Boris van der Vorst van de Nederlandse boksbond. "Het is een besluit uit de geopolitieke agenda van de Russische regering opgelegd aan de bokssport."

"Het is duidelijk dat de IBA gegijzeld is door het Russische bewind", stelt Van der Vorst. "Dat staat klaar om de bond ongeacht de kosten onder hun controle te houden. En dat is totaal onacceptabel."

Sinds de Russische invasie in februari in Oekraïne werden boksers uit Rusland en Belarus geweerd vanwege de rol van de landen in het conflict. Vorige week pleitte de Russische voorzitter van de IBA, Oemar Kremlev, al voor het weer toelaten van de sporters uit de landen. Veel andere sportbonden sluiten Russen en Belarussen nog uit. Van de IBA mogen de sporters nu weer deelnemen onder hun eigen vlag en krijgen ze ook hun volkslied te horen als ze een gouden medaille winnen.

Integriteit

"De meest recente beslissing van de IBA om sporters van Rusland en Belarus weer onder hun eigen vlag te laten deelnemen aan wedstrijden van de IBA tast de integriteit van het boksen aan, wat op dit moment al het meest problematische aspect van de federatie is", stelt Van der Vorst, die eerder werd uitgesloten van de voorzittersverkiezing waarin hij het wilde opnemen tegen Kremlev. "Het staat ook in schril contrast met de aanbevelingen van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), die zijn doorgevoerd door de overweldigende meerderheid van andere sportbonden. En het zondert de IBA nog verder af van de olympische beweging."

Van der Vorst wil een front vormen met andere landen in het streven het boksen olympisch te houden. "Samen met veel afgevaardigden van de nationale boksfederatie kijken we naar manieren om de integriteit van de bokscompetitie te waarborgen en zullen we onze strijd voortzetten om de olympische toekomst van het boksen veilig te stellen, met of zonder de IBA."

Meer uit Sport

Conijn zorgt op 5000 meter voor derde zilver op Spelen van Milaan

MILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Die won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.

7 minuten geleden
Van de Zandschulp ten koste van Tsitsipas naar kwartfinale Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.

1 uur geleden
Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

3 uur geleden
Voorlopige hechtenis tophonkballer Schoop zestig dagen verlengd

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.

3 uur geleden
Snowboarder De Blois strandt op Spelen in achtste finales

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.

4 uur geleden
Oekraïense skeletonner mag op Spelen blijven na diskwalificatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.

4 uur geleden
Zelensky vindt moed van skeletonner belangrijker dan medaille

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."

4 uur geleden