Van der Vleuten moest zich na brons opladen voor landenwedstrijd
TOKIO (ANP) - Voor springruiter Maikel van der Vleuten voelde het na het brons in de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen alsof voor hem het hoogtepunt al was geweest. "Maar dat is natuurlijk niet zo, want hier ben ik ook voor gekomen", zei de 33-jarige Brabander na de kwalificatie van de landenwedstrijd. Van der Vleuten wist Oranje ternauwernood naar de finale van zaterdag te leiden.
Na drie foutloze rondes met Beauville Z in de individuele wedstrijd maakte de combinatie vrijdag in het eerste deel van het parcours al twee springfouten. Een derde fout had betekend dat Nederland zou ontbreken in de finale. "Dit parcours was natuurlijk minder zwaar dan in de individuele finale, maar het was toch een vervelend parcours om een '0' te rijden. De laatste fout van Beauville was heel lang geleden, maar alle rondjes die hij hier al in de benen heeft, helpen natuurlijk niet", aldus Van der Vleuten. "Na die twee springfouten vocht hij zich er in de laatste lijn toch weer doorheen. Het was in ieder geval goed genoeg om het team verder te helpen."
Van der Vleuten en de 11-jarige Beauville Z pakten woensdag verrassend brons. "Er kwam daarna best veel op me af, aandacht en veel berichten. Dat is natuurlijk super, maar daardoor voelde het na de individuele finale van: poeh, dit was het. Ik moest me toch weer zien op te laden voor vandaag. Daar had ik geen moeite mee, maar ik had wel een beetje het gevoel dat het hoogtepunt al was geweest. Als je eenmaal in de ring rijdt en je moet het team verder helpen, dan ben je natuurlijk gemotiveerd. Maar het voelde toch anders."
De kans op een tweede medaille voor Van der Vleuten in Tokio lijkt klein. "Maar dit heeft ons wel wakker geschud. Niet dat we niet wakker waren, maar toch. We gaan vechten tot de laatste sprong. Ik hoop dat Beauville nog genoeg kracht heeft om alles eruit te halen. Daarna krijgt hij een tijdje rust."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
20 uur geleden