Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Vleuten had springploeg ook een medaille gegund

Van der Vleuten had springploeg ook een medaille gegund

TOKIO (ANP) - Springruiter Maikel van der Vleuten heeft een dubbel gevoel overgehouden aan de Olympische Spelen. Met brons in de individuele wedstrijd werd naar eigen zeggen "een droom werkelijkheid". De 33-jarige Brabander had de Nederlandse ploeg echter ook dolgraag een medaille bezorgd in de landenwedstrijd, maar Oranje bleef steken op de vierde plaats.

"Als sportman baal ik enorm, ik heb nu twee gevoelens", zei Van der Vleuten, nadat hij als laatste ruiter met Beauville Z twee springfouten had gemaakt. "Van de week was het 'net wel', nu was het 'net niet'. Alleen heb ik er nu ook drie anderen mee", zo doelde hij op zijn teamgenoten Marc Houtzager, Harrie Smolders en Willem Greve. "Maar goed, in een landenwedstrijd moet je altijd als team praten. Ik heb er één balk te veel afgesprongen, Marc ook. Maar zo moet je niet praten. We hebben gewoon als team één fout te veel gemaakt."

Houtzager, die met Dante als eerste van de drie Nederlanders in de ring kwam, eindigde op 9 strafpunten. Uitgerekend Smolders bleef daarna met Bingo du Parc foutloos. Smolders verving in de finale Greve, wiens paard Zypria S na een tegenvallend optreden in de kwalificatie aan de kant werd gehouden. "Het paard reed voor een 10, Harrie voor een 11", zei Houtzager bewonderend. "Heel knap. Hij rijdt voor het eerst deze week in de ring en zet dan gelijk een 'nul' neer op één van de zwaarste proeven van deze Spelen."

Houtzager sprak nog voor de laatste ronde de hoop uit dat de 'nulronde' van Smolders genoeg zou zijn voor een medaille. Dan was een foutloze ronde van Van der Vleuten nodig, maar hij tikte er met Beauville Z in hun vijfde omloop van deze week twee balken af. "Ik heb hier een superweek gehad, maar ik had het de jongens enorm gegund om ook een medaille te winnen", zei Van der Vleuten. "We steunen elkaar en gunnen elkaar alles. We wisten dat een medaille erin zat. Maar ja, we maakten één fout te veel."

Meer uit Sport

Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

51 minuten geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

23 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden