Van der Vleuten had springploeg ook een medaille gegund
TOKIO (ANP) - Springruiter Maikel van der Vleuten heeft een dubbel gevoel overgehouden aan de Olympische Spelen. Met brons in de individuele wedstrijd werd naar eigen zeggen "een droom werkelijkheid". De 33-jarige Brabander had de Nederlandse ploeg echter ook dolgraag een medaille bezorgd in de landenwedstrijd, maar Oranje bleef steken op de vierde plaats.
"Als sportman baal ik enorm, ik heb nu twee gevoelens", zei Van der Vleuten, nadat hij als laatste ruiter met Beauville Z twee springfouten had gemaakt. "Van de week was het 'net wel', nu was het 'net niet'. Alleen heb ik er nu ook drie anderen mee", zo doelde hij op zijn teamgenoten Marc Houtzager, Harrie Smolders en Willem Greve. "Maar goed, in een landenwedstrijd moet je altijd als team praten. Ik heb er één balk te veel afgesprongen, Marc ook. Maar zo moet je niet praten. We hebben gewoon als team één fout te veel gemaakt."
Houtzager, die met Dante als eerste van de drie Nederlanders in de ring kwam, eindigde op 9 strafpunten. Uitgerekend Smolders bleef daarna met Bingo du Parc foutloos. Smolders verving in de finale Greve, wiens paard Zypria S na een tegenvallend optreden in de kwalificatie aan de kant werd gehouden. "Het paard reed voor een 10, Harrie voor een 11", zei Houtzager bewonderend. "Heel knap. Hij rijdt voor het eerst deze week in de ring en zet dan gelijk een 'nul' neer op één van de zwaarste proeven van deze Spelen."
Houtzager sprak nog voor de laatste ronde de hoop uit dat de 'nulronde' van Smolders genoeg zou zijn voor een medaille. Dan was een foutloze ronde van Van der Vleuten nodig, maar hij tikte er met Beauville Z in hun vijfde omloop van deze week twee balken af. "Ik heb hier een superweek gehad, maar ik had het de jongens enorm gegund om ook een medaille te winnen", zei Van der Vleuten. "We steunen elkaar en gunnen elkaar alles. We wisten dat een medaille erin zat. Maar ja, we maakten één fout te veel."
Meer uit Sport
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
5 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
7 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
10 uur geleden