Van der Vleuten had springploeg ook een medaille gegund
TOKIO (ANP) - Springruiter Maikel van der Vleuten heeft een dubbel gevoel overgehouden aan de Olympische Spelen. Met brons in de individuele wedstrijd werd naar eigen zeggen "een droom werkelijkheid". De 33-jarige Brabander had de Nederlandse ploeg echter ook dolgraag een medaille bezorgd in de landenwedstrijd, maar Oranje bleef steken op de vierde plaats.
"Als sportman baal ik enorm, ik heb nu twee gevoelens", zei Van der Vleuten, nadat hij als laatste ruiter met Beauville Z twee springfouten had gemaakt. "Van de week was het 'net wel', nu was het 'net niet'. Alleen heb ik er nu ook drie anderen mee", zo doelde hij op zijn teamgenoten Marc Houtzager, Harrie Smolders en Willem Greve. "Maar goed, in een landenwedstrijd moet je altijd als team praten. Ik heb er één balk te veel afgesprongen, Marc ook. Maar zo moet je niet praten. We hebben gewoon als team één fout te veel gemaakt."
Houtzager, die met Dante als eerste van de drie Nederlanders in de ring kwam, eindigde op 9 strafpunten. Uitgerekend Smolders bleef daarna met Bingo du Parc foutloos. Smolders verving in de finale Greve, wiens paard Zypria S na een tegenvallend optreden in de kwalificatie aan de kant werd gehouden. "Het paard reed voor een 10, Harrie voor een 11", zei Houtzager bewonderend. "Heel knap. Hij rijdt voor het eerst deze week in de ring en zet dan gelijk een 'nul' neer op één van de zwaarste proeven van deze Spelen."
Houtzager sprak nog voor de laatste ronde de hoop uit dat de 'nulronde' van Smolders genoeg zou zijn voor een medaille. Dan was een foutloze ronde van Van der Vleuten nodig, maar hij tikte er met Beauville Z in hun vijfde omloop van deze week twee balken af. "Ik heb hier een superweek gehad, maar ik had het de jongens enorm gegund om ook een medaille te winnen", zei Van der Vleuten. "We steunen elkaar en gunnen elkaar alles. We wisten dat een medaille erin zat. Maar ja, we maakten één fout te veel."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
11 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
13 uur geleden