Van der Venne van Go Ahead Eagles naar RKC
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft zich in de strijd tegen degradatie uit de eredivisie versterkt met Richard van der Venne. De 27-jarige middenvelder komt over van Go Ahead Eagles. De Brabander ondertekende een contract tot de zomer van 2022 in Waalwijk.
"Richard is een speler die we al langere tijd op het oog hadden", zegt algemeen directeur Frank van Mosselveld. "Met zijn loopvermogen, diepgang en scorend vermogen heeft hij bij TOP Oss en Go Ahead Eagles bewezen van grote waarde te zijn. Een speler die met zijn strijd en passie past bij onze club."
Van der Venne maakte vorig seizoen twaalf doelpunten in de eerste divisie voor Go Ahead, dit voetbaljaar staat de teller op vijf goals en zes assists. "Eredivisie spelen is altijd mijn droom geweest", aldus de middenvelder. "Anderhalf jaar geleden was ik nog semi-prof bij TOP Oss, nu kan ik mezelf op het hoogste niveau gaan laten zien bij een mooie club. Je weet nooit wanneer zo'n kans weer langs komt." Zijn nieuwe werkgever RKC verloor zondag met 2-0 bij ADO Den Haag en kwam daardoor nog vaster op de laatste plaats te staan.
Go Ahead Eagles, dat in de Keuken Kampioen Divisie bovenin meedoet, haalde Soufyan Ahannach als vervanger. De 24-jarige aanvallende middenvelder wordt voor een half jaar gehuurd van Brighton & Hove Albion. Ahannach verdiende in 2017 een transfer naar de Engelse club uit de Premier League na een sterk seizoen bij Almere City FC, met achttien doelpunten en vijftien assists. Brighton verhuurde hem sindsdien aan Sparta Rotterdam en de Belgische tweedeklasser Union St. Gilloise.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - De Oezbeekse voetballer Abdukodir Khusanov heeft zich verontschuldigd bij de cameraman die hij woensdag verwondde tijdens de WK-wedstrijd tegen Colombia. De verdediger van Manchester City stuurde een gesigneerd shirt met de boodschap 'Het spijt me' naar hem op, maakte de Oezbeekse voetbalbond bekend.
29 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, verwacht zaterdag tijdens zijn debuut een zware wedstrijd tegen Japan. "Ik ken de kwaliteit van dit team heel goed. Japan is het beste team van Azië", zei de Fransman, die dinsdag werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Sabri Lamouchi.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Zwitserland heeft Bosnië en Herzegovina donderdag met 4-1 verslagen en heeft daarmee een grote stap gezet richting het bereiken van de laatste 32 op het WK voetbal. In het Los Angeles Stadium maakten invallers Johan Manzambi (twee keer) en Rubén Vargas en aanvoerder Granit Xhaka de doelpunten voor Zwitserland. Ermin Mahmić scoorde voor Bosnië.
2 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP/RTR) - Manuel Neuer stopt na het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bij het Duitse nationale elftal. Dat zei de 40-jarige doelman van Bayern München donderdag op een persconferentie.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber mist zaterdag de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het WK tegen Zweden. De middenvelder van Olympique Marseille heeft donderdag een lichte hersenschudding opgelopen bij een botsing met een ploeggenoot op de training.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Tsjechië en Zuid-Afrika hebben op het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. In Atlanta kwamen de Tsjechen vroeg op voorsprong via Michal Sadílek, oud-speler van PSV en FC Twente. Teboho Mokoena bracht Zuid-Afrika in de slotfase via een strafschop langszij.
5 uur geledenROSARIO (ANP) - De gezondheidssituatie van de vader van Lionel Messi toont vooruitgang. Dat meldde de familie van de sterspeler van het Argentijnse nationale voetbalelftal donderdag in een verklaring aan Argentijnse media. Na het eerste WK-duel met Algerije (3-0), waarin Messi drie keer scoorde, gaf hij in een emotioneel interview aan lastige dagen te hebben gehad. Het is niet bekend wat de vader van Messi voor gezondheidsprobleem heeft.
5 uur geleden