Van der Venne van Go Ahead Eagles naar RKC
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft zich in de strijd tegen degradatie uit de eredivisie versterkt met Richard van der Venne. De 27-jarige middenvelder komt over van Go Ahead Eagles. De Brabander ondertekende een contract tot de zomer van 2022 in Waalwijk.
"Richard is een speler die we al langere tijd op het oog hadden", zegt algemeen directeur Frank van Mosselveld. "Met zijn loopvermogen, diepgang en scorend vermogen heeft hij bij TOP Oss en Go Ahead Eagles bewezen van grote waarde te zijn. Een speler die met zijn strijd en passie past bij onze club."
Van der Venne maakte vorig seizoen twaalf doelpunten in de eerste divisie voor Go Ahead, dit voetbaljaar staat de teller op vijf goals en zes assists. "Eredivisie spelen is altijd mijn droom geweest", aldus de middenvelder. "Anderhalf jaar geleden was ik nog semi-prof bij TOP Oss, nu kan ik mezelf op het hoogste niveau gaan laten zien bij een mooie club. Je weet nooit wanneer zo'n kans weer langs komt." Zijn nieuwe werkgever RKC verloor zondag met 2-0 bij ADO Den Haag en kwam daardoor nog vaster op de laatste plaats te staan.
Go Ahead Eagles, dat in de Keuken Kampioen Divisie bovenin meedoet, haalde Soufyan Ahannach als vervanger. De 24-jarige aanvallende middenvelder wordt voor een half jaar gehuurd van Brighton & Hove Albion. Ahannach verdiende in 2017 een transfer naar de Engelse club uit de Premier League na een sterk seizoen bij Almere City FC, met achttien doelpunten en vijftien assists. Brighton verhuurde hem sindsdien aan Sparta Rotterdam en de Belgische tweedeklasser Union St. Gilloise.
Meer uit Voetbal
BALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
11 uur geleden