Van der Venne van Go Ahead Eagles naar RKC
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft zich in de strijd tegen degradatie uit de eredivisie versterkt met Richard van der Venne. De 27-jarige middenvelder komt over van Go Ahead Eagles. De Brabander ondertekende een contract tot de zomer van 2022 in Waalwijk.
"Richard is een speler die we al langere tijd op het oog hadden", zegt algemeen directeur Frank van Mosselveld. "Met zijn loopvermogen, diepgang en scorend vermogen heeft hij bij TOP Oss en Go Ahead Eagles bewezen van grote waarde te zijn. Een speler die met zijn strijd en passie past bij onze club."
Van der Venne maakte vorig seizoen twaalf doelpunten in de eerste divisie voor Go Ahead, dit voetbaljaar staat de teller op vijf goals en zes assists. "Eredivisie spelen is altijd mijn droom geweest", aldus de middenvelder. "Anderhalf jaar geleden was ik nog semi-prof bij TOP Oss, nu kan ik mezelf op het hoogste niveau gaan laten zien bij een mooie club. Je weet nooit wanneer zo'n kans weer langs komt." Zijn nieuwe werkgever RKC verloor zondag met 2-0 bij ADO Den Haag en kwam daardoor nog vaster op de laatste plaats te staan.
Go Ahead Eagles, dat in de Keuken Kampioen Divisie bovenin meedoet, haalde Soufyan Ahannach als vervanger. De 24-jarige aanvallende middenvelder wordt voor een half jaar gehuurd van Brighton & Hove Albion. Ahannach verdiende in 2017 een transfer naar de Engelse club uit de Premier League na een sterk seizoen bij Almere City FC, met achttien doelpunten en vijftien assists. Brighton verhuurde hem sindsdien aan Sparta Rotterdam en de Belgische tweedeklasser Union St. Gilloise.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De wedstrijden van Ajax en FC Twente uit de derde speelronde van de Eredivisie zijn op voorhand verplaatst naar september. Dat maakte de KNVB bekend bij de publicatie van het voorlopige competitieprogramma op woensdag. De clubs kunnen zich zo optimaal voorbereiden op Europese wedstrijden. Ook NEC wil mogelijk uitstel.
42 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat vertelde een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Dick Advocaat (78) staat op woensdagavond even als honkballer in de schijnwerpers. De bondscoach van de voetballers van Curaçao mag samen met aanvoerder Leandro Bacuna (34) de eerste bal gooien bij de honkbalwedstrijd tussen de Miami Marlins en de Arizona Diamondbacks. Advocaat speelde in zijn tienerjaren honkbal bij het Haagse ADO, waar hij een talentvol catcher was.
2 uur geledenAUBURN (ANP) - Lionel Messi lijkt op tijd fit voor het WK voetbal met Argentinië. De 38-jarige sterspeler vierde zijn rentree met een doelpunt tijdens een 3-0-oefenzege op IJsland in het Amerikaanse Auburn.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Marten de Roon ziet op het komende wereldkampioenschap een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als begeleider van ontevreden Oranje-internationals. "Ik ben iemand die observeert en veel ziet. Groepsdynamiek is bij een eindtoernooi heel belangrijk. Ik kan op dat vlak iets toevoegen", zegt de 35-jarige middenvelder van Atalanta, die de oudste speler in de WK-selectie van het Nederlands elftal is.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Aanvalster Romée Leuchter was maar wat toe aan een treffer na ruim anderhalf jaar niet te hebben gescoord in Oranje. "Dat kun je wel zeggen, ja. Het was een lange tijd. Maar ik ben er blij mee", zei de 25-jarige spits van Paris Saint-Germain na de 3-1-zege op Polen in Almelo.
8 uur geledenALMELO (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn ondanks een 3-1-thuiszege op Polen veroordeeld tot de play-offs in het kwalificatietraject voor het WK van volgend jaar. Oranje had een gelijkspel nodig bij Frankrijk - Ierland, maar de Fransen wonnen met 1-0. Daardoor plaatsen 'Les Bleues' zich als groepswinnaar rechtstreeks voor het toernooi in Brazilië over iets meer dan een jaar.
11 uur geleden