Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Velden wil zich na gebroken arm revancheren op Spelen

Van der Velden wil zich na gebroken arm revancheren op Spelen

ZHANGJIAKOU (ANP) - Last van druk of spanning lijkt hij totaal niet te hebben. "Ik ben Niek van der Velden, ik heb een drugsverslaving", zegt de 21-jarige Nederlandse snowboarder grappend als hij dinsdag plaatsneemt in het perscentrum van het Genting Snow Park in Zhangjiakou, een stad op bijna 200 kilometer van Beijing, waar komend weekeinde de olympische snowboardwedstrijden beginnen. De stoelen voor het gesprek met een klein groepje Nederlandse journalisten staan opgesteld in een kring, net zoals in verslavingsklinieken.

Van der Velden is terug op het olympische podium. Vier jaar geleden zou de Brabander in Pyeongchang zijn debuut maken. Hij kreeg in aanloop naar de Spelen veel aandacht omdat hij de jongste van de 33 Nederlandse deelnemers was en bovendien als eerste in actie zou komen. Van der Velden brak op de laatste training voor het onderdeel slopestyle zijn arm bij een val en kon de Spelen vergeten. Zelfs premier Mark Rutte stond in een reactie even stil bij het ongeluk van de snowboarder.

Dit keer is de slopestyle voor mannen een dag later. Van der Velden is niet bang dat hem nu, in de laatste voorbereidingsdagen, hetzelfde overkomt als vier jaar geleden. "Mijn gedachten gaan wel een klein beetje terug naar toen. Maar het geeft me juist een drive en motivatie. Het is tijd om revanche te pakken", zegt hij.

Finalewaardig

De freestyle-snowboarder plaatste zich drie weken geleden in het Amerikaanse Mammoth Mountain pas voor de komende Spelen. Van der Velden eindigde als tweede, zijn eerste podiumplaats ooit. "De kans op een finaleplaats schat ik nu bij de Olympische Spelen redelijk reëel in. In de finale ligt het niveau superdicht bij elkaar. Iedereen heeft gewoon kans op de gouden plak", aldus Van der Velden, die ook meedoet op het onderdeel big air. "Als ik kijk naar hoe mijn niveau ontwikkeld is de afgelopen jaren, dan denk ik dat ik het zeker wel in me heb om iets te laten zien wat finalewaardig is."

Het olympische gevoel is bij de Nederlandse snowboarders wat minder aanwezig dan bij de atleten van TeamNL, die met z'n allen in het olympisch dorp verblijven. "Dat gevoel kregen we wel toen we hier naartoe vlogen, toen zaten we met het hele team in het vliegtuig. Dan heb je dat wel wat meer", aldus Van der Velden, die de laatste dagen voor zijn wedstrijd alert op corona blijft. "De angst is wel wat minder geworden, maar je hoort nog wel wat gevallen voorbij komen. Een Zwitserse snowboarder is hier positief getest, ondanks dat iedereen streng aan het testen is geweest. Het is wel een 'realisatiemomentje', dat je scherp moet zijn en alle regels gewoon netjes moet naleven."

Meer uit Sport

Beachvolleyballers Boermans en De Groot klaar in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn bij het Elite16-toernooi in Ostrava uitgeschakeld. Het Nederlandse duo verloor in de eerste tussenronde met duidelijke cijfers van de Tsjechen Ondrej Perusic en David Schweiner: 21-15 21-13.

10 uur geleden
Rozetruidrager Del Toro waant zich nog niet zeker van Giro-zege

CHAMPOLUC (ANP/BELGA) - Isaac Del Toro heeft de roze leiderstrui behouden in de negentiende etappe van de Giro d'Italia. De Mexicaanse klassementsleider wil zich met nog één zware bergetappe te gaan nog niet zeker wanen van de roze trui. "Ik wil niet te veel vertrouwen hebben", zei de renner van UAE Team Emirates in het flashinterview.

10 uur geleden
World Boxing voert verplichte geslachtstest in voor alle boksers

LAUSANNE (ANP/RTR/AFP) - World Boxing voert verplichte geslachtstests in voor alle boksers die aan wedstrijden meedoen. De internationale federatie zegt dit beleid te gaan voeren na de ophef rond boksers, onder wie Imane Khelif tijdens de Olympische Spelen in Parijs vorig jaar.

11 uur geleden
Turnster Visser verspeelt kans op EK-podium aan brug door val

LEIPZIG (ANP) - Turnster Naomi Visser is er bij de EK in het Duitse Leipzig niet in geslaagd een medaille te veroveren aan het onderdeel brug. Visser kwam door een val niet verder dan 12,300 punten en de achtste plek. Het goud ging naar Nina Derwael uit België (14,466).

11 uur geleden
Ploegleider zag Visma-renners plan uitvoeren, maar Yates baalt

CHAMPOLUC (ANP) - Simon Yates slaagde er in de negentiende etappe van de Giro d'Italia niet in tijd terug te pakken op klassementsleider Isaac Del Toro. Sterker nog, de Britse wielrenner van Visma - Lease a Bike verloor een halve minuut op de rozetruidrager uit Mexico en was bij Eurosport niet tevreden over de ploegtactiek. Volgens ploegleider Marc Reef ging het echter volgens plan.

11 uur geleden
Derde tijd Verstappen in tweede Spaanse training, Piastri snelste

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft ook bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van Spanje de beste tijd aan een McLaren moeten laten. Nu was dat Oscar Piastri. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 zette zelf in de Red Bull de derde tijd neer. Ook George Russell in de Mercedes was nog sneller.

12 uur geleden
Turnster Geurts op vijfde plek in EK-finale op sprong

LEIPZIG (ANP) - Turnster Elze Geurts is bij de EK in het Duitse Leipzig vijfde geworden in de finale op het onderdeel sprong. De 30-jarige Geurts kwam na haar twee sprongen tot een gemiddelde van 13,233 punten. Het goud ging naar Karina Schönmaier uit Duitsland die 13,983 punten behaalde.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!