Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Velden wil zich na gebroken arm revancheren op Spelen

Van der Velden wil zich na gebroken arm revancheren op Spelen

ZHANGJIAKOU (ANP) - Last van druk of spanning lijkt hij totaal niet te hebben. "Ik ben Niek van der Velden, ik heb een drugsverslaving", zegt de 21-jarige Nederlandse snowboarder grappend als hij dinsdag plaatsneemt in het perscentrum van het Genting Snow Park in Zhangjiakou, een stad op bijna 200 kilometer van Beijing, waar komend weekeinde de olympische snowboardwedstrijden beginnen. De stoelen voor het gesprek met een klein groepje Nederlandse journalisten staan opgesteld in een kring, net zoals in verslavingsklinieken.

Van der Velden is terug op het olympische podium. Vier jaar geleden zou de Brabander in Pyeongchang zijn debuut maken. Hij kreeg in aanloop naar de Spelen veel aandacht omdat hij de jongste van de 33 Nederlandse deelnemers was en bovendien als eerste in actie zou komen. Van der Velden brak op de laatste training voor het onderdeel slopestyle zijn arm bij een val en kon de Spelen vergeten. Zelfs premier Mark Rutte stond in een reactie even stil bij het ongeluk van de snowboarder.

Dit keer is de slopestyle voor mannen een dag later. Van der Velden is niet bang dat hem nu, in de laatste voorbereidingsdagen, hetzelfde overkomt als vier jaar geleden. "Mijn gedachten gaan wel een klein beetje terug naar toen. Maar het geeft me juist een drive en motivatie. Het is tijd om revanche te pakken", zegt hij.

Finalewaardig

De freestyle-snowboarder plaatste zich drie weken geleden in het Amerikaanse Mammoth Mountain pas voor de komende Spelen. Van der Velden eindigde als tweede, zijn eerste podiumplaats ooit. "De kans op een finaleplaats schat ik nu bij de Olympische Spelen redelijk reëel in. In de finale ligt het niveau superdicht bij elkaar. Iedereen heeft gewoon kans op de gouden plak", aldus Van der Velden, die ook meedoet op het onderdeel big air. "Als ik kijk naar hoe mijn niveau ontwikkeld is de afgelopen jaren, dan denk ik dat ik het zeker wel in me heb om iets te laten zien wat finalewaardig is."

Het olympische gevoel is bij de Nederlandse snowboarders wat minder aanwezig dan bij de atleten van TeamNL, die met z'n allen in het olympisch dorp verblijven. "Dat gevoel kregen we wel toen we hier naartoe vlogen, toen zaten we met het hele team in het vliegtuig. Dan heb je dat wel wat meer", aldus Van der Velden, die de laatste dagen voor zijn wedstrijd alert op corona blijft. "De angst is wel wat minder geworden, maar je hoort nog wel wat gevallen voorbij komen. Een Zwitserse snowboarder is hier positief getest, ondanks dat iedereen streng aan het testen is geweest. Het is wel een 'realisatiemomentje', dat je scherp moet zijn en alle regels gewoon netjes moet naleven."

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

4 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

5 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

5 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

5 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

6 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

6 uur geleden