Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Velden dacht dat medaille binnen handbereik was

Van der Velden dacht dat medaille binnen handbereik was

BEIJING (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden kwam dinsdag bij de Olympische Spelen op het onderdeel big air dichter in de buurt van het erepodium dan hij vooraf had gedacht. Na goede scores van 83,75 en 78,25 punten had hij nog één goede sprong nodig. Van der Velden ging bij het landen echter onderuit en moest zich met de zesde plek tevreden stellen.

"Ik dacht dat de medaille binnen handbereik was. Dus ik zette alles op alles om 'm binnen te slepen", zei de 21-jarige snowboarder in Beijing. "Het is lang geleden dat ik zoveel adrenaline door mijn lichaam voelde gieren. Dit was echt bizar. Het kwam er net niet uit zoals ik wilde. Dat is jammer. Maar ik ben zo tevreden met hoe het is gegaan vandaag."

Eerder op dinsdag eindigde Melissa Peperkamp in de finale bij de vrouwen op big air, waarbij de snowboarders een steile schans afgaan en vervolgens bij hun sprong omhoog punten kunnen verdienen door 'tricks' te doen, eveneens als zesde. Van der Velden: "Noorwegen, Canada, de Verenigde Staten en Japan zijn echt al jaren de grote snowboardlanden. Dat wij als klein landje zonder bergen meedoen, vind ik zo vet."

Bescheiden iemand

De Brabander hoopt het gat de komende jaren verder te kunnen dichten. "Ik zie mezelf wel als een bescheiden iemand en focus me op de dingen die ik moet doen. Dit is een bevestiging dat ik het in me heb. Ik moet de puntjes op de i zetten. Dan hoor ik bij de wereldtop."

In zijn laatste run wilde Van der Velden een poging ondernemen van alles of niets. Dat was nodig om op het podium te kunnen eindigen. "Ik ging nu drie keer over de kop en ik wilde eigenlijk vier keer gaan. Ik gleed boven net een beetje uit, waardoor ik wat focus verloor. Daardoor kon ik niet vier keer over de kop. Was dat wel gelukt, dan had ik hoog in de 90 punten gezeten. Ik denk 95 of 96 punten. Ik had deze 'trick' nog niet eerder gedaan, het was compleet nieuw."

Meer uit Sport

Belg Philipsen wint eerste etappe Vuelta en pakt leiderstrui

NOVARA (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe gewonnen in de Vuelta. De Belg van Alpecin-Deceuninck was na 186,7 kilometer in het Italiaanse Novara de beste in de massasprint. Hij bleef de Brit Ethan Vernon en de Venezolaan Orluis Aular voor en is ook de eerste leider in het algemeen klassement.

15 minuten geleden
Wielrenner Merlier sprint naar etappezege in Renewi Tour

BILZEN (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De 32-jarige Belg van Soudal Quick-Step was na een heuvelrit over bijna 200 kilometer tussen Riemst en Bilzen de snelste in de sprint.

1 uur geleden
Márquez voor dertiende keer de snelste in sprintrace MotoGP

BALATONFOKAJAR (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft voor de dertiende keer dit seizoen de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De 32-jarige Spanjaard reed in de korte race bij de Grote Prijs van Hongarije van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati. Hij verstevigde zijn koppositie in het wereldkampioenschap.

1 uur geleden
Formule 1-team Cadillac heeft ervaren Bottas en Pérez op het oog

FISHERS (ANP) - Het ziet ernaar uit dat twee veteranen volgend jaar hun comeback maken in de Formule 1. Het Amerikaanse Cadillac lijft volgens doorgaans goed ingevoerde autosportmedia de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez in. Het team zal naar verwachting zeer binnenkort de aanstelling bevestigen. Cadillac maakt in 2026 als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

2 uur geleden
Wielrenner Jakobsen breekt sleutelbeen bij val in Renewi Tour

DEVENTER (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft vrijdag bij een val tijdens de derde etappe van de Renewi Tour zijn sleutelbeen gebroken. Dat meldde zijn ploeg Picnic PostNL zaterdag.

5 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finales Winston Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de halve finales bereikt van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander rekende in de kwartfinales af met de Chinees Bu Yunchaokete in drie sets: 6-3 5-7 6-3. Over een paar uur speelt hij al zijn volgende partij.

19 uur geleden
Laros imponeert met zege op 1500 meter in Diamond League Brussel

BRUSSEL (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in Brussel op imponerende wijze de 1500 meter gewonnen. De pas 20-jarige Oosterhouter snelde naar de winst in 3.30,58. Hij kwam bijna een seconde eerder over de meet dan de Keniaan Phanuel Kipkosgei Koech, die als tweede eindigde in 3.31,41. De Amerikaan Yared Nuguse werd derde in 3.31,51.

19 uur geleden