Van der Vaart: Van Gaal ideale man om Ajax te redden
AMSTERDAM (ANP) - Rafael van der Vaart ziet Louis van Gaal als ideale man om Ajax uit een crisis te loodsen. De oud-voetballer sprak zondag met de voormalig bondscoach van Oranje. "Zijn hart huilt, zoals hij vanmiddag heeft gezegd", zei Van der Vaart bij het programma Studio voetbal van de NOS. "Maar zijn gezondheid laat het niet toe om een fulltime job te hebben. Dus in principe is dat een nee. Maar hij kan zeer zeker advies geven. Hij heeft verstand van voetbal. In mijn ogen is hij op dit moment de ideale man om Ajax te redden."
Bij Van Gaal werd in 2020 een agressieve vorm van prostaatkanker geconstateerd. Toch was hij eind vorig jaar bondscoach van Oranje op het WK in Qatar. Hij is onlangs opnieuw geopereerd. Van Gaal bekeek zondag het duel tussen Ajax en Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA. Dat duel werd na een klein uur gestaakt nadat er herhaaldelijk vuurwerk op het veld was gegooid.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
9 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
10 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
10 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
21 uur geleden