Van der Vaart begrijpt actieve Depay wel
AMSTERDAM (ANP) - Haalt hij het EK wel of haalt hij het niet? En is het wel verantwoord dat Memphis Depay zo snel na zijn zware knieblessure alweer op het veld staat? Rafael van der Vaart begrijpt de aanvaller van Olympique Lyon wel, zei hij dinsdag in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Van der Vaart is een van de oud-internationals die de loting voor de tweede editie van de Nations League verzorgt.
"Ik snap al die berichten wel. Maar als speler ben je maar met één ding bezig: je wilt het EK spelen. Daar heb je altijd voor gevoetbald", aldus Van der Vaart. "Het heeft geen zin om op dit niveau op halve kracht mee te doen. Maar als je ziet wat hij allemaal al doet. Dat ziet er goed uit. Laten we het hopen met z'n allen. Je moet hopen dat Oranje verder komt en dat hij in zo'n toernooi kan groeien."
Het is volgens Van der Vaart cruciaal of Depay er in juni wel of niet bij is. "Nederland heeft genoeg kwaliteit, maar voorin is het wel wat dun, vind ik. Hij is wel onze belangrijkste pion daar natuurlijk", aldus de oud-Aajcied, die er geen voorstander van is om zonder Depay over te schakelen naar een systeem met twee spitsen. "Ik ben niet zo van de systemen. Maar als je met twee aanvallers wilt spelen, zou ik niet weten met wie. Wil je dan Ryan Babel opstellen? Het is heel moeilijk, maar gelukkig hebben we daar een bondscoach voor. Wij kunnen er over praten en hij moet het doen."
Grootste kanshebbers
Van der Vaart ziet België, Duitsland en Frankrijk als grootste kanshebbers op de EK-titel. "Al laat België het ook vaak afweten op het laatste moment. Duitsland hebben we de laatste tijd een paar keer verslagen, maar we weten volgens mij nog steeds niet hoe. Zij hadden wel fases dat ik ze echt heel goed vond. Als dat allemaal samenkomt, hebben ze altijd een kans."
Het is volgens de huidige analist van NOS en Ziggo Sport goed dat de Nations League dit jaar een vervolg krijgt. "Ik had eerst ook mijn twijfels, maar nu vind ik het helemaal top. Je speelt toch voor een prijs. In oefenwedstrijden wordt eindeloos doorgewisseld en weet je vooraf al dat je maximaal een helft speelt of misschien zelfs helemaal niet. Nu speel je vaak met je sterkste elftal. Het leeft ook meer bij de mensen in de stadions."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
4 uur geleden