Van der Vaart begrijpt actieve Depay wel
AMSTERDAM (ANP) - Haalt hij het EK wel of haalt hij het niet? En is het wel verantwoord dat Memphis Depay zo snel na zijn zware knieblessure alweer op het veld staat? Rafael van der Vaart begrijpt de aanvaller van Olympique Lyon wel, zei hij dinsdag in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Van der Vaart is een van de oud-internationals die de loting voor de tweede editie van de Nations League verzorgt.
"Ik snap al die berichten wel. Maar als speler ben je maar met één ding bezig: je wilt het EK spelen. Daar heb je altijd voor gevoetbald", aldus Van der Vaart. "Het heeft geen zin om op dit niveau op halve kracht mee te doen. Maar als je ziet wat hij allemaal al doet. Dat ziet er goed uit. Laten we het hopen met z'n allen. Je moet hopen dat Oranje verder komt en dat hij in zo'n toernooi kan groeien."
Het is volgens Van der Vaart cruciaal of Depay er in juni wel of niet bij is. "Nederland heeft genoeg kwaliteit, maar voorin is het wel wat dun, vind ik. Hij is wel onze belangrijkste pion daar natuurlijk", aldus de oud-Aajcied, die er geen voorstander van is om zonder Depay over te schakelen naar een systeem met twee spitsen. "Ik ben niet zo van de systemen. Maar als je met twee aanvallers wilt spelen, zou ik niet weten met wie. Wil je dan Ryan Babel opstellen? Het is heel moeilijk, maar gelukkig hebben we daar een bondscoach voor. Wij kunnen er over praten en hij moet het doen."
Grootste kanshebbers
Van der Vaart ziet België, Duitsland en Frankrijk als grootste kanshebbers op de EK-titel. "Al laat België het ook vaak afweten op het laatste moment. Duitsland hebben we de laatste tijd een paar keer verslagen, maar we weten volgens mij nog steeds niet hoe. Zij hadden wel fases dat ik ze echt heel goed vond. Als dat allemaal samenkomt, hebben ze altijd een kans."
Het is volgens de huidige analist van NOS en Ziggo Sport goed dat de Nations League dit jaar een vervolg krijgt. "Ik had eerst ook mijn twijfels, maar nu vind ik het helemaal top. Je speelt toch voor een prijs. In oefenwedstrijden wordt eindeloos doorgewisseld en weet je vooraf al dat je maximaal een helft speelt of misschien zelfs helemaal niet. Nu speel je vaak met je sterkste elftal. Het leeft ook meer bij de mensen in de stadions."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geleden