Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Tak (LTO) zwijgt over kans op landbouwakkoord voor overleg

Van der Tak (LTO) zwijgt over kans op landbouwakkoord voor overleg

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorman Sjaak van der Tak wil niet ingaan op de vraag of hij nog gelooft met het kabinet tot een landbouwakkoord te komen. Dat zegt de boerenvoorman voorafgaand aan een overleg met een flinke kabinetsdelegatie. Zijn organisatie LTO Nederland schortte eerder op woensdag eenzijdig en tot verrassing van landbouwminister Piet Adema het gesprek over het landbouwakkoord op.

Daarop nodigde het kabinet de grootste belangenorganisatie voor boeren uit voor een onderling overleg. Een flinke kabinetsdelegatie is aanwezig: naast premier Mark Rutte en Adema schuiven stikstofminister Christianne van der Wal, minister Mark Harbers (Infrastructuur), klimaatminister Rob Jetten en Hugo de Jonge (minister voor Ruimtelijke Ordening) aan. Het kabinet lijkt daarmee LTO aan tafel te willen houden van het landbouwoverleg. Eerder schoof Rutte al aan bij een nachtelijke onderhandeling, waar volgens ingewijden het klappen van het overleg op tafel heeft gelegen.

"Ik kan die niet beantwoorden", zei Van der Tak op de vraag of hij nog gelooft in een succesvol resultaat van de onderhandelingen. "U kan van alles vragen", zei Van der Tak tegen de verzamelde pers op het ministerie van Landbouw. "Die ga ik niet beantwoorden." Hij wilde alleen zeggen dat LTO perspectief wil voor boeren. Het voltallige bestuur van LTO was aanwezig op uitnodiging van het kabinet.

Meer uit Politiek

Veel vragen Kamer over wens Lelystad Airport in 2027 te openen

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."

43 minuten geleden
Minister heeft 700.000 euro extra voor beveiligen Joodse gebouwen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.

1 uur geleden
Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

3 uur geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

6 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

7 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

8 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

8 uur geleden