Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Staaij waarschuwt voor simpele oplossingen in de politiek

Van der Staaij waarschuwt voor simpele oplossingen in de politiek

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend partijleider van de SGP Kees van der Staaij waarschuwt voor te simpele oplossingen in de politiek. De vertrekkend nestor van de Tweede Kamer heeft het dan vooral over de problemen met de uitvoering van beleid, die bijvoorbeeld weer leiden tot veel bureaucratie in de zorg. Hij vindt dat het veel meer over dit soort problemen moet gaan in plaats van over "mooi nieuw beleid en allerlei andere zaken die gelijk tot de verbeelding spreken", zegt hij bij Op1.

Van der Staaij maakte vrijdagmiddag bekend dat hij na de verkiezingen in november uit de politiek stapt na 25 jaar in de Kamer te hebben gezeten. Fractiegenoot Chris Stoffer volgt hem op als partijleider. Vanwege zijn kennis en ervaring wordt Van der Staaij in Den Haag door velen gezien als het staatsrechtelijk geweten van de Tweede Kamer.

"Sowieso is het goed dat je politici niet vertrouwt die zeggen: als je mij kiest is het morgen allemaal opgelost. Want zo makkelijk is het niet", waarschuwt Van der Staaij. Hij is het eens met het Kamerlid Pieter Omtzigt - die onlangs de partij Nieuw Sociaal Contract heeft opgericht - dat het zo tien jaar duurt om het bestuur in Nederland te herstellen.

Klachten over de politieke cultuur zijn volgens de SGP'er maar een deel van de verklaring, omdat die van alle tijden zijn. "Ik denk dat als je een boekje uit 1913 pakt dat je ook over de stroom van moties die het parlementaire bedrijf verlammen al teksten kan aantreffen."

Van der Staaij denkt dat dit niet de grootste zorg is van Nederlanders. "Mensen liggen er wél wakker van als ze helemaal verdwalen in een overheidsbureaucratie, dat de uitvoering ook vaak ongelofelijk ingewikkeld is geworden en dat de ict-systemen soms wat verouderd zijn. En als dat een keer misgaat, dat er onvoldoende mensen zijn om dat op te pakken."

Meer uit Politiek

Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

1 uur geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

3 uur geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

4 uur geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

6 uur geleden
Hermans hoopt dat oppositie zorgplannen als geheel bekijkt

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.

6 uur geleden
Sybrand Buma wordt nieuwe vicepresident Raad van State

DEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.

6 uur geleden
Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

8 uur geleden