Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Sar snapt wel dat Ajax niet als kampioen is uitgeroepen

Van der Sar snapt wel dat Ajax niet als kampioen is uitgeroepen

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax heeft er begrip voor dat zijn club niet als kampioen van Nederland is uitgeroepen. "Als speler en club wil je natuurlijk altijd kampioen worden", zegt hij voor de camera van Ajax TV. "We hebben ook het hele jaar bovenaan gestaan. Maar met deze situatie is het misschien ook wel begrijpelijk. Er zijn ook belangrijkere dingen dan voetbal nu."

Ajax krijgt als nummer een van de ranglijst wel het beste ticket voor de Champions League van het volgende seizoen. Als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse zich ook in eigen land plaatst voor de Champions League, dan gaat de club uit Amsterdam zelfs rechtstreeks de lucratieve groepsfase in. Onduidelijk is echter of de Champions League en alle buitenlandse competities nog worden uitgespeeld. "Laten we hopen dat het op een gunstige manier eindigt", zegt Van der Sar.

De KNVB wil dat Europese deelnemers na de zomer 25 procent van de startpremie voor Europese toernooien gaan delen met de overige clubs in het betaalde voetbal. "Wij willen als grootste club van Nederland zeker helpen", zegt Van der Sar. "Dat hebben we ook al bij de Eredivisie CV aangegeven. Maar dit was weer een nieuw idee. We willen helpen om de bedrijfstak te laten overleven. Maar we krijgen het zelf ook moeilijk. Het zou zomaar kunnen dat er ook in het begin van het volgend seizoen nog geen mensen in de Johan Cruijff ArenA mogen zitten. Dan heb je het over 53.000 toeschouwers per thuiswedstrijd. Dat kost ons vele miljoenen. Voetballen zonder publiek heeft een enorme impact op alle clubs."

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

7 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

7 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

10 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

12 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

14 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

15 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

16 uur geleden