Van der Sar is zeer tevreden over Hamstra en Huntelaar
AMSTERDAM (ANP) - Het zou heel goed kunnen dat Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar het technische beleid van Ajax blijven vormgeven. "Ajax is een bedrijf dat mensen kansen geeft", vertelt algemeen directeur Edwin van der Sar. "Op het veld gebeurt dat vaak bij talenten. Als die het goed doen, dan mogen ze ook vaak blijven staan."
Van der Sar is tevreden over hoe Hamstra en Huntelaar de laatste maanden functioneren, sinds directeur voetbalzaken Marc Overmars wegens aanhoudend grensoverschrijdend gedrag is vertrokken. Hamstra werd vorig jaar als technisch manager van Ajax aangesteld. Hij werkte daarvoor vijf jaar in die functie bij sc Heerenveen en was eerder hoofd jeugdopleiding van Vitesse. Ook vervulde hij technische functies bij FC Emmen en FC Groningen. Huntelaar keerde twee maanden geleden in een technisch rol terug bij Ajax. De voormalig topscorer ondersteunt sindsdien Hamstra.
De technische leiding van Ajax wacht de komende maanden veel werk. "We nemen afscheid van een doelman en rechtsback", doelt Van der Sar op André Onana en Noussair Mazraoui. "En we hebben een middenvelder met een vertrekwens", wijst hij naar Ryan Gravenberch. "Maar als je zo goed speelt in de Champions League dan komt er vanzelf belangstelling voor veel spelers. Dat is logisch maar wij willen onze ambities ook overeind houden. We zullen zorgvuldig naar transfers blijven kijken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.
10 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.
6 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse nationale elftal wil de slachtoffers van de terreuraanslagen in Parijs van 2015 herdenken. Dat zei aanvoerder Kylian Mbappé in aanloop naar het WK-kwalificatieduel van Les Bleus met Oekraïne van donderdag.
7 uur geleden