Van der Sar: ik ben nog niet klaar bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Na directeur voetbalzaken Marc Overmars, commercieel directeur Menno Geelen en financieel directeur Susan Lenderink lijkt ook algemeen directeur Edwin van der Sar zijn contract bij Ajax te gaan verlengen. "We zijn in gesprek met de raad van commissarissen. Ik ben hier nog niet klaar", zegt Van der Sar in een interview met Ajax TV, waarin hij terugkijkt op het afgelopen jaar.
De oud-doelman begon in 2012 als directeur marketing bij Ajax en vervult sinds 2016 de rol van algemeen directeur bij de club uit Amsterdam. "Ja, ik heb het naar mijn zin, maar er zijn altijd wel uitdagingen en dingen die op de deur kloppen."
Van der Sar kijkt met een goed gevoel terug op de afgelopen vijf jaar. "We wilden aansluiting met de Europese top en dat is aardig gelukt", zegt hij. "Drie seizoenen geleden stonden we in de halve finale van de Champions League en nu overwinteren we weer, terwijl we veel spelers hebben verkocht. Vergeet ook niet dat we de afgelopen twee seizoenen ook 10 punten haalden in de groepsfase van de Champions League. Daar ga je vaak mee verder."
Wereldwijd bekend
"De naam van Ajax gaat de hele wereld over en we slagen er steeds weer in om onze naam creatief in de markt te zetten", vindt Van der Sar, die er wel van baalt dat Ajax weer zonder fans op de tribune voetbalt. "'We hebben een heel groot stadion, een heel mooi stadion. Als daar nul man in zit, of als we alleen maar 12.000 losse kaarten mogen verkopen, dan gaat het heel duur worden", beseft hij. "Vorig jaar heeft het ons 33 miljoen euro gekost. Toen was er een hele lange periode dat er geen toeschouwers waren. We hopen met z'n allen dat het dit keer wat korter zal zijn. Maar daar is nog niet echt zicht op volgens mij."
"Het belangrijkste is dat we het sportief goed doen", vervolgt Van der Sar. "Dat je een beetje ver komt in de Champions League. Of dat je hopelijk weer kampioen kan worden of de beker wint. We zijn een voetbalclub. Het gaat om sportieve prijzen. Maar daarvoor moeten we ook inkomsten uit ons stadion halen. Dat zal wel weer een flinke impact krijgen dit jaar."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Daniel Maldini is zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij zondagochtend na een auto-ongeluk in Milaan boven de wettelijke alcohollimiet bleek te zitten. Dit meldt een lokale politiebron maandag.
1 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.
6 uur geledenBREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
16 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
19 uur geleden