Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Sar: ik ben nog niet klaar bij Ajax

Van der Sar: ik ben nog niet klaar bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Na directeur voetbalzaken Marc Overmars, commercieel directeur Menno Geelen en financieel directeur Susan Lenderink lijkt ook algemeen directeur Edwin van der Sar zijn contract bij Ajax te gaan verlengen. "We zijn in gesprek met de raad van commissarissen. Ik ben hier nog niet klaar", zegt Van der Sar in een interview met Ajax TV, waarin hij terugkijkt op het afgelopen jaar.

De oud-doelman begon in 2012 als directeur marketing bij Ajax en vervult sinds 2016 de rol van algemeen directeur bij de club uit Amsterdam. "Ja, ik heb het naar mijn zin, maar er zijn altijd wel uitdagingen en dingen die op de deur kloppen."

Van der Sar kijkt met een goed gevoel terug op de afgelopen vijf jaar. "We wilden aansluiting met de Europese top en dat is aardig gelukt", zegt hij. "Drie seizoenen geleden stonden we in de halve finale van de Champions League en nu overwinteren we weer, terwijl we veel spelers hebben verkocht. Vergeet ook niet dat we de afgelopen twee seizoenen ook 10 punten haalden in de groepsfase van de Champions League. Daar ga je vaak mee verder."

Wereldwijd bekend

"De naam van Ajax gaat de hele wereld over en we slagen er steeds weer in om onze naam creatief in de markt te zetten", vindt Van der Sar, die er wel van baalt dat Ajax weer zonder fans op de tribune voetbalt. "'We hebben een heel groot stadion, een heel mooi stadion. Als daar nul man in zit, of als we alleen maar 12.000 losse kaarten mogen verkopen, dan gaat het heel duur worden", beseft hij. "Vorig jaar heeft het ons 33 miljoen euro gekost. Toen was er een hele lange periode dat er geen toeschouwers waren. We hopen met z'n allen dat het dit keer wat korter zal zijn. Maar daar is nog niet echt zicht op volgens mij."

"Het belangrijkste is dat we het sportief goed doen", vervolgt Van der Sar. "Dat je een beetje ver komt in de Champions League. Of dat je hopelijk weer kampioen kan worden of de beker wint. We zijn een voetbalclub. Het gaat om sportieve prijzen. Maar daarvoor moeten we ook inkomsten uit ons stadion halen. Dat zal wel weer een flinke impact krijgen dit jaar."

Meer uit Voetbal

Poolse scheidsrechter Marciniak fluit uitduel Oranje in Servië

NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.

4 uur geleden
Oranje traint dag na duel met Duitsland met invallers en reserves

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.

4 uur geleden
Wirtz en Burkardt vervangen geblesseerd duo bij Duitsland

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.

5 uur geleden
Xavi roept Zirkzee op als vervanger voor geblesseerde Brobbey

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.

6 uur geleden
Bestuursvoorzitters grote voetbalcompetities kritisch op FIFA

ZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.

6 uur geleden
Afscheidsinterland Messi binnen twee uur uitverkocht

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.

7 uur geleden
Vitesse stelt Schuiteman aan als technisch directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.

8 uur geleden