Van der Sar: ik ben nog niet klaar bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Na directeur voetbalzaken Marc Overmars, commercieel directeur Menno Geelen en financieel directeur Susan Lenderink lijkt ook algemeen directeur Edwin van der Sar zijn contract bij Ajax te gaan verlengen. "We zijn in gesprek met de raad van commissarissen. Ik ben hier nog niet klaar", zegt Van der Sar in een interview met Ajax TV, waarin hij terugkijkt op het afgelopen jaar.
De oud-doelman begon in 2012 als directeur marketing bij Ajax en vervult sinds 2016 de rol van algemeen directeur bij de club uit Amsterdam. "Ja, ik heb het naar mijn zin, maar er zijn altijd wel uitdagingen en dingen die op de deur kloppen."
Van der Sar kijkt met een goed gevoel terug op de afgelopen vijf jaar. "We wilden aansluiting met de Europese top en dat is aardig gelukt", zegt hij. "Drie seizoenen geleden stonden we in de halve finale van de Champions League en nu overwinteren we weer, terwijl we veel spelers hebben verkocht. Vergeet ook niet dat we de afgelopen twee seizoenen ook 10 punten haalden in de groepsfase van de Champions League. Daar ga je vaak mee verder."
Wereldwijd bekend
"De naam van Ajax gaat de hele wereld over en we slagen er steeds weer in om onze naam creatief in de markt te zetten", vindt Van der Sar, die er wel van baalt dat Ajax weer zonder fans op de tribune voetbalt. "'We hebben een heel groot stadion, een heel mooi stadion. Als daar nul man in zit, of als we alleen maar 12.000 losse kaarten mogen verkopen, dan gaat het heel duur worden", beseft hij. "Vorig jaar heeft het ons 33 miljoen euro gekost. Toen was er een hele lange periode dat er geen toeschouwers waren. We hopen met z'n allen dat het dit keer wat korter zal zijn. Maar daar is nog niet echt zicht op volgens mij."
"Het belangrijkste is dat we het sportief goed doen", vervolgt Van der Sar. "Dat je een beetje ver komt in de Champions League. Of dat je hopelijk weer kampioen kan worden of de beker wint. We zijn een voetbalclub. Het gaat om sportieve prijzen. Maar daarvoor moeten we ook inkomsten uit ons stadion halen. Dat zal wel weer een flinke impact krijgen dit jaar."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
8 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
13 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
17 uur geleden