Van der Ree maakt bij FC Groningen seizoen af als trainer
GRONINGEN (ANP) - Dennis van der Ree maakt het seizoen af als hoofdtrainer van FC Groningen. De 43-jarige Van der Ree was al aangewezen om na het ontslag van Frank Wormuth de honneurs voorlopig waar te nemen. De nummer 15 van de Eredivisie gaf een maand geleden wel te kennen op zoek te zijn naar een nieuwe hoofdtrainer.
"Het is een hele mooie kans, die zich voor mij onverwacht voordoet", aldus Van der Ree. "Ik heb de overtuiging dat ik samen met de rest van mijn staf de club kan helpen en FC Groningen-waardige resultaten kan neerzetten. Ik ben de club dankbaar voor het in mij gestelde vertrouwen. Samen met de mensen om mij heen en de spelersgroep gaan we keihard werken aan een goed 2023."
Van der Ree werkte als assistent bij Cambuur en FC Twente en was ook kort werkzaam voor Feyenoord. Deze zomer trad hij in dienst bij Groningen, waar hij nu aan zijn eerste klus als eindverantwoordelijke gaat beginnen. "Sinds Dennis in december de honneurs waarneemt als eindverantwoordelijke trainer hebben wij hem dagelijks intensief aan het werk kunnen zien, met name ook tijdens het trainingskamp in Spanje", aldus technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "Dennis heeft op ons, de spelersgroep en staf een uitstekende indruk gemaakt. Wij hebben er daarom voor gekozen hem de rest van dit seizoen het vertrouwen te geven. "
Wormuth werd half november ontslagen. De Groningers kenden een moeizame start en hebben in veertien duels slechts drie keer gewonnen. Zondag hervat de ploeg van Van der Ree de competitie met een uitwedstrijd tegen Excelsior.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
54 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
2 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
10 uur geleden