Van der Ree maakt bij FC Groningen seizoen af als trainer
GRONINGEN (ANP) - Dennis van der Ree maakt het seizoen af als hoofdtrainer van FC Groningen. De 43-jarige Van der Ree was al aangewezen om na het ontslag van Frank Wormuth de honneurs voorlopig waar te nemen. De nummer 15 van de Eredivisie gaf een maand geleden wel te kennen op zoek te zijn naar een nieuwe hoofdtrainer.
"Het is een hele mooie kans, die zich voor mij onverwacht voordoet", aldus Van der Ree. "Ik heb de overtuiging dat ik samen met de rest van mijn staf de club kan helpen en FC Groningen-waardige resultaten kan neerzetten. Ik ben de club dankbaar voor het in mij gestelde vertrouwen. Samen met de mensen om mij heen en de spelersgroep gaan we keihard werken aan een goed 2023."
Van der Ree werkte als assistent bij Cambuur en FC Twente en was ook kort werkzaam voor Feyenoord. Deze zomer trad hij in dienst bij Groningen, waar hij nu aan zijn eerste klus als eindverantwoordelijke gaat beginnen. "Sinds Dennis in december de honneurs waarneemt als eindverantwoordelijke trainer hebben wij hem dagelijks intensief aan het werk kunnen zien, met name ook tijdens het trainingskamp in Spanje", aldus technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "Dennis heeft op ons, de spelersgroep en staf een uitstekende indruk gemaakt. Wij hebben er daarom voor gekozen hem de rest van dit seizoen het vertrouwen te geven. "
Wormuth werd half november ontslagen. De Groningers kenden een moeizame start en hebben in veertien duels slechts drie keer gewonnen. Zondag hervat de ploeg van Van der Ree de competitie met een uitwedstrijd tegen Excelsior.
Meer uit Voetbal
SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geleden