
Van der Poel: zo wordt het een lange Tour
ARENBERG PORTE DE HAINAUT (ANP) - Mathieu van der Poel moest na de vijfde etappe van de Tour de France bekennen wat hij vooraf al had gevreesd. "Ik had de benen niet", verklaarde hij zijn matige optreden in de rit over de Noord-Franse kasseien, een soort mini-Parijs-Roubaix. Nota bene in de streek waar hij normaal zo sterk is, speelde hij geen enkele rol om de ritzege. Van der Poel zei alleen maar te kunnen hopen dat het beter wordt. "Anders wordt het nog een lange Tour voor me."
Steeds meer lijkt hij te beseffen dat het al langer niet goed zit met de vorm. Van der Poel meldde woensdag zelfs dat hij zich in de Giro d'Italia al niet topfit had gevoeld. "Ook al pak ik daar op de eerste dag de roze trui en zat ik later vaak mee in ontsnappingen, zelfs in de laatste week. Maar vaak was ik ook de eerste renner die eraf moest."
Een trainingskamp in Livigno na de Giro had hem ook niet het juiste gevoel gegeven. "Eigenlijk heb ik me alleen thuis in de week voor de Tour goed gevoeld. Toen had ik het idee dat ik steeds beter begon te rijden. In de Tour viel de tijdrit me tegen, daarna waren het vrij rustige dagen. Maar in de rit naar Calais merkte ik al dat ik tekort kwam. Dat bleek vandaag ook."
Van der Poel noemde het "frustrerend" dat hij niet het niveau haalt dat hij voor ogen heeft. "Ik moet maar hopen dat het beter wordt. Ik weet ook de reden niet. Dat maakt het extra vervelend."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.
2 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.
6 uur geledenDUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.
6 uur geledenDUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.
10 uur geleden