Van der Poel ziet zwaarder WK-parcours dan verwacht in Tabor
TABOR (ANP) - Mathieu van der Poel gaat een gooi doen naar zijn zesde wereldtitel veldrijden op een parcours dat zwaarder is dan verwacht. Dat liet de titelverdediger via zijn ploeg Alpecin-Deceuninck weten vanuit Tabor, de Tsjechische plaats waar hij in 2015 voor het eerst wereldkampioen werd.
Van der Poel verkende het parcours zaterdagochtend, kort voor de wedstrijd van de juniorvrouwen. "Ik ben blij dat ik een paar rondjes heb gereden, want het parcours is echt anders dan verwacht. Dit is echt veldrijden, veel moeilijker dan oorspronkelijk gedacht en verwacht", meldde Van der Poel, die deze winter twaalf van de dertien wedstrijden waar hij aan de start stond won.
Na zijn titel in Tabor, waar hij de jongste wereldkampioen veldrijden ooit werd, veroverde Van de Poel nog regenboogtruien op de WK's van 2019, 2020, 2021 en 2023. Een volgende succes lijkt aanstaande. "Ik denk dat het een eerlijk parcours is, waar normaal gesproken de renner met de beste benen wereldkampioen wordt. Ik voel me goed en kijk nu al uit naar de wedstrijd van morgen", aldus Van der Poel.
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
38 minuten geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
3 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
12 uur geleden