Van der Poel ziet openingsrit Tour niet als grote kans op geel
FLORENCE (ANP) - Mathieu van der Poel ziet zichzelf twee dagen voor de start van de Tour de France niet als een van de topkandidaten om zaterdag de eerste gele trui te mogen aantrekken. "Het lijkt me net iets te zwaar voor mij", zei de wereldkampioen van wielerploeg Alpecin-Deceuninck op een persconferentie in het monumentale Palazzo Vecchio van Florence.
De Tour start voor het eerst in Italiƫ, met zaterdag een heuvelrit vanuit het hart van Toscane naar kustplaats Rimini. Van der Poel droeg de gele trui al een week in 2021 na zijn ritzege op de Muur van Bretagne. Alleen al omdat de Galibier al in de vierde rit beklommen moet worden zit dat scenario er sowieso niet in.
Maar velen zien Van der Poel toch als een kandidaat om de eerste leider in de Tour te worden. "Vorig jaar in Bilbao werd dat ook gezegd, maar die rit was echt te zwaar voor mij. Het hangt er natuurlijk ook vanaf wat andere ploegen doen. Als ik kan overleven en er komt een sprint van een klein groepje heb ik misschien een kans."
Philipsen
Van der Poel (29) verscheen in een van de meest iconische gebouwen van Toscane in het gezelschap van Jasper Philipsen. De Belgische sprinter werd in de Tour van 2023 in massasprints door zijn Nederlandse ploeggenoot in de laatste kilometers telkens naar voren gebracht en won zo liefst vier ritten. Voor Philipsen liggen er in het openingsweekeinde, met ook een lastige aankomst in Bologna, nog geen mogelijkheden. "Maar die komen er genoeg", dacht Van der Poel, die voor zichzelf minder kansen ziet. "Het zijn vaak sprintetappes of zware bergritten."
Een rit winnen zou mooi zijn, maar Van der Poel hoopt vooral in goede vorm uit de Tour te komen. Een groot doel volgt twee weken later met de olympische wegrace in Parijs. Hij mikt op een scenario zoals vorig jaar toen hij kort na de Tour de wereldtitel veroverde in Glasgow.
Vooral in Spanje getraind
De vraag is alleen hoe Van der Poel ervoor staat. Hij reed dit jaar zeven eendaagse koersen waarvan hij er drie won: de E3 Saxo Classic, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Na Luik-Bastenaken-Luik op 21 april laste hij een pauze in. "Met het veldrijden erbij had ik een lange periode gekoerst. Ik vond dat het nodig was om weer in de 'mood' te komen om te trainen." Dat deed hij voornamelijk in Spanje. "Het was relaxed om zo'n lange voorbereiding te hebben. Nu wil ik weer mijn topniveau halen en dat doortrekken tot na de Spelen."
Meer uit Sport
ALBANY (ANP/RTR) - Golfer Tiger Woods ziet definitief af van deelname aan de Hero World Challenge, het toernooi dat hij begin december zelf organiseert op de Bahama's. Zijn naam ontbreekt op de laatste deelnemerslijst.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-Formule 1-coureur Felipe Massa eist 64 miljoen Britse pond (ruim 72 miljoen euro) als schadevergoeding voor het mislopen van de wereldtitel in 2008. Dat bedrag kwam naar voren op de eerste dag van de rechtszaak in Londen die Massa heeft aangespannen tegen de Formule 1, voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone en de internationale autosportfederatie FIA.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs en haar dubbelpartner Asia Muhammad beginnen de WTA Finals in Riyad zaterdag met een partij tegen Sara Errani en Jasmine Paolini. De Italiaanse speelsters vormen het als eerste geplaatste koppel in het eindejaarstoernooi in het dubbelspel.
9 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - De Zwitserse motorcoureur Noah Dettwiler is buiten levensgevaar nadat hij zondag na een zware crash in de Grote Prijs van Maleisiƫ was opgenomen in het ziekenhuis. Dettwiler, die uitkomt in de Moto3-klasse, onderging verschillende operaties. "Volgens de artsen is zijn situatie stabiel en niet langer kritiek", meldde zijn team CIP Green Power woensdag.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coureur Laura Villars heeft een rechtszaak aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort tot uitspraak is gedaan. Dat staat in de dagvaarding die het Franse persbureau AFP heeft ingezien.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar was nooit sprake van een onverantwoorde situatie, aldus directeur van het evenement Wilbert Lek. "Dat wil ik echt bestrijden", laat hij woensdag weten in een schriftelijke verklaring. In een brief aan de Rotterdamse gemeenteraad stelde burgemeester Carola Schouten eerder deze week dat daarvan wel sprake was.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is al in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs gestrand. De als eerste geplaatste Spanjaard, die een bye had in de eerste ronde, verloor met 6-4 3-6 4-6 van de Brit Cameron Norrie, de nummer 31 van de wereldranglijst.
1 dag geleden