Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ziet openingsrit Tour niet als grote kans op geel

Van der Poel ziet openingsrit Tour niet als grote kans op geel

FLORENCE (ANP) - Mathieu van der Poel ziet zichzelf twee dagen voor de start van de Tour de France niet als een van de topkandidaten om zaterdag de eerste gele trui te mogen aantrekken. "Het lijkt me net iets te zwaar voor mij", zei de wereldkampioen van wielerploeg Alpecin-Deceuninck op een persconferentie in het monumentale Palazzo Vecchio van Florence.

De Tour start voor het eerst in Italië, met zaterdag een heuvelrit vanuit het hart van Toscane naar kustplaats Rimini. Van der Poel droeg de gele trui al een week in 2021 na zijn ritzege op de Muur van Bretagne. Alleen al omdat de Galibier al in de vierde rit beklommen moet worden zit dat scenario er sowieso niet in.

Maar velen zien Van der Poel toch als een kandidaat om de eerste leider in de Tour te worden. "Vorig jaar in Bilbao werd dat ook gezegd, maar die rit was echt te zwaar voor mij. Het hangt er natuurlijk ook vanaf wat andere ploegen doen. Als ik kan overleven en er komt een sprint van een klein groepje heb ik misschien een kans."

Philipsen

Van der Poel (29) verscheen in een van de meest iconische gebouwen van Toscane in het gezelschap van Jasper Philipsen. De Belgische sprinter werd in de Tour van 2023 in massasprints door zijn Nederlandse ploeggenoot in de laatste kilometers telkens naar voren gebracht en won zo liefst vier ritten. Voor Philipsen liggen er in het openingsweekeinde, met ook een lastige aankomst in Bologna, nog geen mogelijkheden. "Maar die komen er genoeg", dacht Van der Poel, die voor zichzelf minder kansen ziet. "Het zijn vaak sprintetappes of zware bergritten."

Een rit winnen zou mooi zijn, maar Van der Poel hoopt vooral in goede vorm uit de Tour te komen. Een groot doel volgt twee weken later met de olympische wegrace in Parijs. Hij mikt op een scenario zoals vorig jaar toen hij kort na de Tour de wereldtitel veroverde in Glasgow.

Vooral in Spanje getraind

De vraag is alleen hoe Van der Poel ervoor staat. Hij reed dit jaar zeven eendaagse koersen waarvan hij er drie won: de E3 Saxo Classic, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Na Luik-Bastenaken-Luik op 21 april laste hij een pauze in. "Met het veldrijden erbij had ik een lange periode gekoerst. Ik vond dat het nodig was om weer in de 'mood' te komen om te trainen." Dat deed hij voornamelijk in Spanje. "Het was relaxed om zo'n lange voorbereiding te hebben. Nu wil ik weer mijn topniveau halen en dat doortrekken tot na de Spelen."

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

5 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

7 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

9 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

9 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

9 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

10 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

11 uur geleden