Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ziet openingsrit Tour niet als grote kans op geel

Van der Poel ziet openingsrit Tour niet als grote kans op geel

FLORENCE (ANP) - Mathieu van der Poel ziet zichzelf twee dagen voor de start van de Tour de France niet als een van de topkandidaten om zaterdag de eerste gele trui te mogen aantrekken. "Het lijkt me net iets te zwaar voor mij", zei de wereldkampioen van wielerploeg Alpecin-Deceuninck op een persconferentie in het monumentale Palazzo Vecchio van Florence.

De Tour start voor het eerst in Italië, met zaterdag een heuvelrit vanuit het hart van Toscane naar kustplaats Rimini. Van der Poel droeg de gele trui al een week in 2021 na zijn ritzege op de Muur van Bretagne. Alleen al omdat de Galibier al in de vierde rit beklommen moet worden zit dat scenario er sowieso niet in.

Maar velen zien Van der Poel toch als een kandidaat om de eerste leider in de Tour te worden. "Vorig jaar in Bilbao werd dat ook gezegd, maar die rit was echt te zwaar voor mij. Het hangt er natuurlijk ook vanaf wat andere ploegen doen. Als ik kan overleven en er komt een sprint van een klein groepje heb ik misschien een kans."

Philipsen

Van der Poel (29) verscheen in een van de meest iconische gebouwen van Toscane in het gezelschap van Jasper Philipsen. De Belgische sprinter werd in de Tour van 2023 in massasprints door zijn Nederlandse ploeggenoot in de laatste kilometers telkens naar voren gebracht en won zo liefst vier ritten. Voor Philipsen liggen er in het openingsweekeinde, met ook een lastige aankomst in Bologna, nog geen mogelijkheden. "Maar die komen er genoeg", dacht Van der Poel, die voor zichzelf minder kansen ziet. "Het zijn vaak sprintetappes of zware bergritten."

Een rit winnen zou mooi zijn, maar Van der Poel hoopt vooral in goede vorm uit de Tour te komen. Een groot doel volgt twee weken later met de olympische wegrace in Parijs. Hij mikt op een scenario zoals vorig jaar toen hij kort na de Tour de wereldtitel veroverde in Glasgow.

Vooral in Spanje getraind

De vraag is alleen hoe Van der Poel ervoor staat. Hij reed dit jaar zeven eendaagse koersen waarvan hij er drie won: de E3 Saxo Classic, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Na Luik-Bastenaken-Luik op 21 april laste hij een pauze in. "Met het veldrijden erbij had ik een lange periode gekoerst. Ik vond dat het nodig was om weer in de 'mood' te komen om te trainen." Dat deed hij voornamelijk in Spanje. "Het was relaxed om zo'n lange voorbereiding te hebben. Nu wil ik weer mijn topniveau halen en dat doortrekken tot na de Spelen."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

5 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

9 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

10 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

12 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

14 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

15 uur geleden