Van der Poel ziet genoeg renners die Parijs-Roubaix kunnen winnen
HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel ziet niet één topfavoriet voor de winst in Parijs-Roubaix van zondag. Volgens de kopman van Alpecin-Deceuninck zijn er in de Noord-Franse kasseienklassieker meer kanshebbers dan in de Ronde van Vlaanderen van afgelopen zondag. "Je moet een beetje geluk hebben. In mijn ogen kunnen meer renners deze wedstrijd winnen."
Van der Poels vader Adri riep rivaal Wout van Aert uit tot topfavoriet, maar daar was de Belg van Jumbo-Visma het zelf niet mee eens. Van der Poel denkt dat Parijs-Roubaix Van Aert beter ligt dan de Ronde van Vlaanderen, maar wil hem ook niet uitroepen tot dé absolute topfavoriet." Hij noemt verder de namen volgens hem die iedereen verwacht. "Ganna, Küng, Pedersen, Asgreen en Lampaert, meer renners kunnen winnen."
Over zijn eigen kansen is Van der Poel positief. "Ik ben goed hersteld van de Ronde van Vlaanderen", zei hij over zijn tweede plaats van afgelopen zondag. "In de Scheldeprijs voelde ik me al vrij goed. De Ronde ligt me wel beter dan Roubaix, maar als ik dezelfde benen heb, moet ik mee kunnen doen voor de winst."
Minder wedstrijden
De wielrenner zegt zich comfortabel te voelen op de fiets nu de rugproblemen voorbij zijn. "Daarnaast rijd ik ook minder wedstrijden, dan is het makkelijker om echt tot het gaatje te gaan en het beste uit mezelf te halen. Mensen vergeten dat soms, maar van het WK veldrijden tot Roubaix is een lange periode. Er zijn veel doelen en de buitenwereld, de ploeg en ikzelf verwachten er ook veel van, daarom hebben we gekozen iets minder te koersen."
Van der Poel acht de kans klein dat hij na Parijs-Roubaix nog in actie komt in de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik. "De kans is miniem. Na Parijs-Roubaix las ik een langere rustperiode in om nog eens op mijn best te zijn in de Tour de France. Dan gaan we via een hoogtestage in waarschijnlijk La Plagne via de Ronde van Zwitserland naar de Tour."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
22 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden