Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ziet genoeg renners die Parijs-Roubaix kunnen winnen

Van der Poel ziet genoeg renners die Parijs-Roubaix kunnen winnen

HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel ziet niet één topfavoriet voor de winst in Parijs-Roubaix van zondag. Volgens de kopman van Alpecin-Deceuninck zijn er in de Noord-Franse kasseienklassieker meer kanshebbers dan in de Ronde van Vlaanderen van afgelopen zondag. "Je moet een beetje geluk hebben. In mijn ogen kunnen meer renners deze wedstrijd winnen."

Van der Poels vader Adri riep rivaal Wout van Aert uit tot topfavoriet, maar daar was de Belg van Jumbo-Visma het zelf niet mee eens. Van der Poel denkt dat Parijs-Roubaix Van Aert beter ligt dan de Ronde van Vlaanderen, maar wil hem ook niet uitroepen tot dé absolute topfavoriet." Hij noemt verder de namen volgens hem die iedereen verwacht. "Ganna, Küng, Pedersen, Asgreen en Lampaert, meer renners kunnen winnen."

Over zijn eigen kansen is Van der Poel positief. "Ik ben goed hersteld van de Ronde van Vlaanderen", zei hij over zijn tweede plaats van afgelopen zondag. "In de Scheldeprijs voelde ik me al vrij goed. De Ronde ligt me wel beter dan Roubaix, maar als ik dezelfde benen heb, moet ik mee kunnen doen voor de winst."

Minder wedstrijden

De wielrenner zegt zich comfortabel te voelen op de fiets nu de rugproblemen voorbij zijn. "Daarnaast rijd ik ook minder wedstrijden, dan is het makkelijker om echt tot het gaatje te gaan en het beste uit mezelf te halen. Mensen vergeten dat soms, maar van het WK veldrijden tot Roubaix is een lange periode. Er zijn veel doelen en de buitenwereld, de ploeg en ikzelf verwachten er ook veel van, daarom hebben we gekozen iets minder te koersen."

Van der Poel acht de kans klein dat hij na Parijs-Roubaix nog in actie komt in de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik. "De kans is miniem. Na Parijs-Roubaix las ik een langere rustperiode in om nog eens op mijn best te zijn in de Tour de France. Dan gaan we via een hoogtestage in waarschijnlijk La Plagne via de Ronde van Zwitserland naar de Tour."

Meer uit Sport

Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

1 uur geleden
Golfer McIlroy aast op 'zeldzame' titelprolongatie in Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."

1 uur geleden
Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

2 uur geleden
Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

5 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

22 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

1 dag geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

1 dag geleden