Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ziet genoeg renners die Parijs-Roubaix kunnen winnen

Van der Poel ziet genoeg renners die Parijs-Roubaix kunnen winnen

HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel ziet niet één topfavoriet voor de winst in Parijs-Roubaix van zondag. Volgens de kopman van Alpecin-Deceuninck zijn er in de Noord-Franse kasseienklassieker meer kanshebbers dan in de Ronde van Vlaanderen van afgelopen zondag. "Je moet een beetje geluk hebben. In mijn ogen kunnen meer renners deze wedstrijd winnen."

Van der Poels vader Adri riep rivaal Wout van Aert uit tot topfavoriet, maar daar was de Belg van Jumbo-Visma het zelf niet mee eens. Van der Poel denkt dat Parijs-Roubaix Van Aert beter ligt dan de Ronde van Vlaanderen, maar wil hem ook niet uitroepen tot dé absolute topfavoriet." Hij noemt verder de namen volgens hem die iedereen verwacht. "Ganna, Küng, Pedersen, Asgreen en Lampaert, meer renners kunnen winnen."

Over zijn eigen kansen is Van der Poel positief. "Ik ben goed hersteld van de Ronde van Vlaanderen", zei hij over zijn tweede plaats van afgelopen zondag. "In de Scheldeprijs voelde ik me al vrij goed. De Ronde ligt me wel beter dan Roubaix, maar als ik dezelfde benen heb, moet ik mee kunnen doen voor de winst."

Minder wedstrijden

De wielrenner zegt zich comfortabel te voelen op de fiets nu de rugproblemen voorbij zijn. "Daarnaast rijd ik ook minder wedstrijden, dan is het makkelijker om echt tot het gaatje te gaan en het beste uit mezelf te halen. Mensen vergeten dat soms, maar van het WK veldrijden tot Roubaix is een lange periode. Er zijn veel doelen en de buitenwereld, de ploeg en ikzelf verwachten er ook veel van, daarom hebben we gekozen iets minder te koersen."

Van der Poel acht de kans klein dat hij na Parijs-Roubaix nog in actie komt in de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik. "De kans is miniem. Na Parijs-Roubaix las ik een langere rustperiode in om nog eens op mijn best te zijn in de Tour de France. Dan gaan we via een hoogtestage in waarschijnlijk La Plagne via de Ronde van Zwitserland naar de Tour."

Meer uit Sport

Paralympiërs in onzekerheid over toernooien door deelname Rusland

WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.

3 uur geleden
Belgische campagne roept wielerfans op tot respect voor renners

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.

4 uur geleden
Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

6 uur geleden
Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

12 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

15 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

23 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

1 dag geleden