Van der Poel zet zegereeks na vier weken weer voort
MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook de zesde veldrit waarin hij deze winter uitkomt gewonnen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck won na vier weken afwezigheid met overmacht de wereldbekercross van Maasmechelen. Ver achter hem finishte de Belg Wout van Aert als tweede. De Nederlander Joris Nieuwenhuis werd derde.
Van der Poel reed in Maasmechelen zijn eerste cross sinds eind december. In de cross van Loenhout blesseerde hij zich aan zijn ribben. Naar hij nu vertelde was er sprake van een gebroken rib. Die verhinderde hem niet nog in Besançon te starten, waar hij zijn vijfde zege boekte.
De cross in Maasmechelen was de tweede en meteen ook de laatste keer deze winter dat Van der Poel zijn eeuwige rivaal Van Aert trof. In Loenhout was de Nederlander eind december ondanks een val ruim de baas. Ditmaal ging Van Aert al kort na de start onderuit en moest de Belg meteen in de achtervolging. Op dat moment reden Nieuwenhuis en Van der Poel voorop. Ook de Achterhoeker, pas bezig aan zijn derde cross nadat gordelroos hem lang aan de kant had gehouden, gleed een keer weg waarna Van der Poel de rest van de cross alleen voorop reed.
Tevreden
De winnaar toonde zich tevreden over zijn vorm. "Ik voelde die rib nog wel, maar de benen waren goed", vertelde Van der Poel in het flashinterview. "Ik was ook blij dat het geen snel parcours was, dat is vaak lastig na een trainingskamp. Dit was lekker technisch, het echte veldrijden."
Zondag volgt de GP Adrie van der Poel, de naar zijn vader genoemde wereldbekerwedstrijd van Hoogerheide. Volgende week zondag is de wereldtitelstrijd in het Franse Liévin. Van der Poel kan daar voor de zevende keer wereldkampioen worden en daarmee het record van de Belg Erik De Vlaeminck evenaren.
De eindzege in de wereldbeker gaat normaal gesproken naar de Belg Michael Vanthourenhout. Die moet al buiten de punten rijden wil zijn landgenoot Toon Aerts hem nog passeren.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
10 uur geleden