Van der Poel zet zegereeks na vier weken weer voort
MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook de zesde veldrit waarin hij deze winter uitkomt gewonnen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck won na vier weken afwezigheid met overmacht de wereldbekercross van Maasmechelen. Ver achter hem finishte de Belg Wout van Aert als tweede. De Nederlander Joris Nieuwenhuis werd derde.
Van der Poel reed in Maasmechelen zijn eerste cross sinds eind december. In de cross van Loenhout blesseerde hij zich aan zijn ribben. Naar hij nu vertelde was er sprake van een gebroken rib. Die verhinderde hem niet nog in Besançon te starten, waar hij zijn vijfde zege boekte.
De cross in Maasmechelen was de tweede en meteen ook de laatste keer deze winter dat Van der Poel zijn eeuwige rivaal Van Aert trof. In Loenhout was de Nederlander eind december ondanks een val ruim de baas. Ditmaal ging Van Aert al kort na de start onderuit en moest de Belg meteen in de achtervolging. Op dat moment reden Nieuwenhuis en Van der Poel voorop. Ook de Achterhoeker, pas bezig aan zijn derde cross nadat gordelroos hem lang aan de kant had gehouden, gleed een keer weg waarna Van der Poel de rest van de cross alleen voorop reed.
Tevreden
De winnaar toonde zich tevreden over zijn vorm. "Ik voelde die rib nog wel, maar de benen waren goed", vertelde Van der Poel in het flashinterview. "Ik was ook blij dat het geen snel parcours was, dat is vaak lastig na een trainingskamp. Dit was lekker technisch, het echte veldrijden."
Zondag volgt de GP Adrie van der Poel, de naar zijn vader genoemde wereldbekerwedstrijd van Hoogerheide. Volgende week zondag is de wereldtitelstrijd in het Franse Liévin. Van der Poel kan daar voor de zevende keer wereldkampioen worden en daarmee het record van de Belg Erik De Vlaeminck evenaren.
De eindzege in de wereldbeker gaat normaal gesproken naar de Belg Michael Vanthourenhout. Die moet al buiten de punten rijden wil zijn landgenoot Toon Aerts hem nog passeren.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
12 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
16 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
17 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
19 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
20 uur geleden