Van der Poel zet zegereeks na vier weken weer voort
MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook de zesde veldrit waarin hij deze winter uitkomt gewonnen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck won na vier weken afwezigheid met overmacht de wereldbekercross van Maasmechelen. Ver achter hem finishte de Belg Wout van Aert als tweede. De Nederlander Joris Nieuwenhuis werd derde.
Van der Poel reed in Maasmechelen zijn eerste cross sinds eind december. In de cross van Loenhout blesseerde hij zich aan zijn ribben. Naar hij nu vertelde was er sprake van een gebroken rib. Die verhinderde hem niet nog in Besançon te starten, waar hij zijn vijfde zege boekte.
De cross in Maasmechelen was de tweede en meteen ook de laatste keer deze winter dat Van der Poel zijn eeuwige rivaal Van Aert trof. In Loenhout was de Nederlander eind december ondanks een val ruim de baas. Ditmaal ging Van Aert al kort na de start onderuit en moest de Belg meteen in de achtervolging. Op dat moment reden Nieuwenhuis en Van der Poel voorop. Ook de Achterhoeker, pas bezig aan zijn derde cross nadat gordelroos hem lang aan de kant had gehouden, gleed een keer weg waarna Van der Poel de rest van de cross alleen voorop reed.
Tevreden
De winnaar toonde zich tevreden over zijn vorm. "Ik voelde die rib nog wel, maar de benen waren goed", vertelde Van der Poel in het flashinterview. "Ik was ook blij dat het geen snel parcours was, dat is vaak lastig na een trainingskamp. Dit was lekker technisch, het echte veldrijden."
Zondag volgt de GP Adrie van der Poel, de naar zijn vader genoemde wereldbekerwedstrijd van Hoogerheide. Volgende week zondag is de wereldtitelstrijd in het Franse Liévin. Van der Poel kan daar voor de zevende keer wereldkampioen worden en daarmee het record van de Belg Erik De Vlaeminck evenaren.
De eindzege in de wereldbeker gaat normaal gesproken naar de Belg Michael Vanthourenhout. Die moet al buiten de punten rijden wil zijn landgenoot Toon Aerts hem nog passeren.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
23 uur geleden