Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel zet mountainbiken door tot en met Spelen Parijs 2024

Van der Poel zet mountainbiken door tot en met Spelen Parijs 2024

DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel wil zolang mogelijk het mountainbiken combineren met het wielrennen op de weg en het veldrijden. "Zoals het er nu naar uitziet, dan denk ik dat ik tot en met de Olympische Spelen in Parijs op de mountainbike zal blijven. Dan heb ik drie jaar extra de tijd om wereldkampioen te worden in die discipline", zegt de alleskunner op de fiets in een vraaggesprek op de website Wielerflits.nl. "Van mijn kant zie ik het zeker zitten, omdat ik enorm houd van die sport."

Van der Poel had zijn zinnen deze zomer gezet op de Spelen van Tokio. Hij aasde op het goud bij het mountainbiken. De Spelen zijn vanwege de coronapandemie met een jaar uitgesteld, waardoor de Brabander die missie moet opschuiven naar 2021.

Van der Poel, regerend wereldkampioen veldrijden, wil als wegrenner ook de grote ronden rijden, bij voorkeur de Tour de France. Zijn ploeg Alpecin-Fenix heeft ook die ambitie. "We kunnen proberen de komende twee, drie jaar die grote ronden te rijden en daarna over te schakelen op de mountainbike. Daartussen kan ik dan een paar wereldbekers rijden die te combineren zijn met een grote ronde. Ik wil die unieke combinatie van drie disciplines toch wel zo lang mogelijk volhouden."

Meer uit Sport

KLM Open keert in 2027 terug naar Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.

1 uur geleden
Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

2 uur geleden
Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

4 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

5 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

5 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

18 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

19 uur geleden