Van der Poel zet mountainbiken door tot en met Spelen Parijs 2024
DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel wil zolang mogelijk het mountainbiken combineren met het wielrennen op de weg en het veldrijden. "Zoals het er nu naar uitziet, dan denk ik dat ik tot en met de Olympische Spelen in Parijs op de mountainbike zal blijven. Dan heb ik drie jaar extra de tijd om wereldkampioen te worden in die discipline", zegt de alleskunner op de fiets in een vraaggesprek op de website Wielerflits.nl. "Van mijn kant zie ik het zeker zitten, omdat ik enorm houd van die sport."
Van der Poel had zijn zinnen deze zomer gezet op de Spelen van Tokio. Hij aasde op het goud bij het mountainbiken. De Spelen zijn vanwege de coronapandemie met een jaar uitgesteld, waardoor de Brabander die missie moet opschuiven naar 2021.
Van der Poel, regerend wereldkampioen veldrijden, wil als wegrenner ook de grote ronden rijden, bij voorkeur de Tour de France. Zijn ploeg Alpecin-Fenix heeft ook die ambitie. "We kunnen proberen de komende twee, drie jaar die grote ronden te rijden en daarna over te schakelen op de mountainbike. Daartussen kan ik dan een paar wereldbekers rijden die te combineren zijn met een grote ronde. Ik wil die unieke combinatie van drie disciplines toch wel zo lang mogelijk volhouden."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
7 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
7 uur geleden