Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint ook zijn derde cross van het seizoen

Van der Poel wint ook zijn derde cross van het seizoen

GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook de wereldbekercross van Gavere gewonnen. De wereldkampioen veldrijden van Alpecin-Deceuninck kwam deze winter voor de derde keer in actie en was net als in Zonhoven (wereldbeker) en Mol (Superprestige) een klasse apart.

Op 26 seconden finishte de Belg Michael Vanthourenhout als tweede. Hij is ook de leider in het wereldbekerklassement. Diens landgenoot Thibau Nys werd derde, de Nederlander Lars van der Haar vierde.

Vrijdag staat Wout van Aert voor het eerst aan de start. De Belg moest zijn rentree in het veld nog even uitstellen, maar in de Exact Cross van Loenhout is het tijd voor het eerste duel tussen de Belg en Van der Poel, de twee beste veldrijders van deze generatie.

Nys

Europees kampioen Nys dook als eerste het veld in waar de renners een modderig parcours wachtte. Na de eerste finishpassage namen Vanthourenhout en Van der Poel de leiding over. Even reden ze gedrieën op kop, maar in de derde ronde reed de wereldkampioen weg bij zijn concurrenten.

Met een voorsprong van een halve minuut begon Van der Poel aan de laatste vier ronden. Achter Nys en Vanthourenhout probeerde Van der Haar terug te keren. De Nederlander slaagde er niet in naar een podiumplaats te rijden. Tibor del Grosso, de wereldkampioen bij de beloften uit Eelde, werd zevende.

Modder

De modder maakte de wedstrijd in Gavere opnieuw zwaar. "Met de ronde werd het lastiger", vertelde Van der Poel in het flashinterview. "Ik had halverwege een mooi gaatje en wilde Michael op die afstand houden. Maar ik maakte foutjes en was kwaad op mezelf. Hij heeft me tot het eind onder druk kunnen houden."

Nu volgt een duel met Van Aert. "We rijden al meer dan tien jaar tegen elkaar. Het voelt vertrouwd."

Meer uit Sport

Oud-winnaar Carapaz kopman EF Education-EasyPost in Giro

BOULDER (ANP/BELGA) - Oud-winnaar Richard Carapaz is de kopman van wielerploeg EF Education-EasyPost voor de Giro d'Italia. De 31-jarige Ecuadoriaan schreef de Ronde van Italië in 2019 op zijn naam.

2 uur geleden
Griekspoor dankzij sterke derde set naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van de Serviër Miomir Kecmanovic geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome. De Nederlandse nummer 35 van de wereld knokte zich terug van een set achterstand, mede door een sterk optreden in de derde en beslissende set: 4-6 6-3 6-0.

3 uur geleden
Beroep wielrenner López tegen dopingschorsing afgewezen

LAUSANNE (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Miguel Ángel López moet zijn schorsing van vier jaar wegens overtreding van de dopingregels uitzitten. López, bijgenaamd Superman, kreeg een jaar geleden de schorsing opgelegd door de internationale wielrenunie UCI en ging in beroep bij sporttribunaal CAS.

4 uur geleden
PEC Zwolle kiest voor trainer Van der Vegt als opvolger Jansen

ZWOLLE (ANP) - Henry van der Vegt is vanaf komend seizoen trainer van PEC Zwolle. De oud-voetballer van de club (53) heeft een contract voor twee seizoenen getekend bij de nummer 14 van de Eredivisie, die zich afgelopen weekend zo goed als zeker veilig speelde. Hij volgt de vertrekkende Johnny Jansen op.

8 uur geleden
Formule 1-team Alpine vervangt Doohan vijf races voor Colapinto

ENSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Alpine vervangt Jack Doohan in ieder geval de komende vijf races door Franco Colapinto. Voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in juli volgt een evaluatie, meldt het team. Over de rijderswissel werd de afgelopen dagen al gespeculeerd, na de teleurstellende prestaties van Doohan (22) in de eerste zes races en zijn uitvallen afgelopen weekend in Miami.

9 uur geleden
Briatore vervangt opgestapte teambaas Oakes bij F1-renstal Alpine

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Oliver Oakes is opgestapt bij de Formule 1-renstal Alpine. De 75-jarige Flavio Briatore neemt zijn taken per direct over. De Italiaan, voormalig teambaas bij Benetton en Renault, was al adviseur bij Alpine.

20 uur geleden
Gerritse wint etappe en pakt leiding in de Vuelta Femenina

HUESCA (ANP) - De Nederlandse Femke Gerritse (SD Worx-Protime) heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina van Barbastro naar Huesca gewonnen. De rit ging 132,4 kilometer over een heuvelachtig landschap en eindigde in een massasprint. Gerritse versloeg Marianne Vos in de sprint. Ze nam de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaanse Letizia Paternoster.

1 dag geleden