Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint ook laatste veldrit voor WK

Van der Poel wint ook laatste veldrit voor WK

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in Hoogerheide de laatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed op het parcours waar hij vorig jaar zijn vijfde wereldtitel veroverde in de slotfase weg uit een groep concurrenten. Van hen finishte Nederlands kampioen Joris Nieuwenhuis als tweede, voor zijn land- en teamgenoot Pim Ronhaar.

Voor Van der Poel, zaterdag nog de beste in het Belgische Hamme, was het zijn twaalfde overwinning in dertien optredens deze winter.

De eindzege in de wereldbeker was voor Eli Iserbyt. De Belg van Pauwels Sauzen - Bingoal werd vijfde in Hoogerheide. Volgende week zondag is het WK in het Tsjechische Tabor. Van der Poel geldt uiteraard als de topfavoriet.

Verzuurde benen

Met naar eigen zeggen "verzuurde benen" ging het voor Van der Poel op zijn thuisparcours niet vanzelf. Hij had een pittige trainingsweek op de weg achter de rug en reed dus twee crossen in het weekeinde voor het WK. "Ik ben nu niet zo fris als eerder deze winter", zei hij in het flashinterview kort na de cross. Van der Poel mikt op de zogenoemde supercompensatie, waarbij herstel na zware inspanningen een hoger niveau oplevert. "Ik hoop in Tabor mijn beste benen te hebben."

Lang reed een omvangrijke groep voorop in Hoogerheide, waar Van der Poel veel te stellen had met een sterk blok renners van Baloise Trek Lions, onder wie Nieuwenhuis en Ronhaar. Met name de Belg Thibau Nys maakte een goede indruk. Hij kon als enige volgen na een versnelling van Van der Poel in de zesde ronde.

Na een samensmelting versnelde Van der Poel in de voorlaatste ronde opnieuw. Nys probeerde aan te klampen, maar zag de wereldkampioen langzaam verdwijnen. "Het was een pittige inspanning", vertelde de winnaar. "Het moest op een andere manier dan in Hamme. Mij eerste poging was te kort, bij de tweede ben ik doorgetrokken tot de balken. Winnen is altijd leuk, zeker hier en op deze manier. Ik heb er echt voor moeten knokken."

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

15 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

17 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

17 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

17 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

18 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

19 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

22 uur geleden