Van der Poel wint ook laatste veldrit voor WK
HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in Hoogerheide de laatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed op het parcours waar hij vorig jaar zijn vijfde wereldtitel veroverde in de slotfase weg uit een groep concurrenten. Van hen finishte Nederlands kampioen Joris Nieuwenhuis als tweede, voor zijn land- en teamgenoot Pim Ronhaar.
Voor Van der Poel, zaterdag nog de beste in het Belgische Hamme, was het zijn twaalfde overwinning in dertien optredens deze winter.
De eindzege in de wereldbeker was voor Eli Iserbyt. De Belg van Pauwels Sauzen - Bingoal werd vijfde in Hoogerheide. Volgende week zondag is het WK in het Tsjechische Tabor. Van der Poel geldt uiteraard als de topfavoriet.
Verzuurde benen
Met naar eigen zeggen "verzuurde benen" ging het voor Van der Poel op zijn thuisparcours niet vanzelf. Hij had een pittige trainingsweek op de weg achter de rug en reed dus twee crossen in het weekeinde voor het WK. "Ik ben nu niet zo fris als eerder deze winter", zei hij in het flashinterview kort na de cross. Van der Poel mikt op de zogenoemde supercompensatie, waarbij herstel na zware inspanningen een hoger niveau oplevert. "Ik hoop in Tabor mijn beste benen te hebben."
Lang reed een omvangrijke groep voorop in Hoogerheide, waar Van der Poel veel te stellen had met een sterk blok renners van Baloise Trek Lions, onder wie Nieuwenhuis en Ronhaar. Met name de Belg Thibau Nys maakte een goede indruk. Hij kon als enige volgen na een versnelling van Van der Poel in de zesde ronde.
Na een samensmelting versnelde Van der Poel in de voorlaatste ronde opnieuw. Nys probeerde aan te klampen, maar zag de wereldkampioen langzaam verdwijnen. "Het was een pittige inspanning", vertelde de winnaar. "Het moest op een andere manier dan in Hamme. Mij eerste poging was te kort, bij de tweede ben ik doorgetrokken tot de balken. Winnen is altijd leuk, zeker hier en op deze manier. Ik heb er echt voor moeten knokken."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
9 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
12 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
19 uur geleden