Van der Poel wint ook laatste veldrit voor WK
HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in Hoogerheide de laatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed op het parcours waar hij vorig jaar zijn vijfde wereldtitel veroverde in de slotfase weg uit een groep concurrenten. Van hen finishte Nederlands kampioen Joris Nieuwenhuis als tweede, voor zijn land- en teamgenoot Pim Ronhaar.
Voor Van der Poel, zaterdag nog de beste in het Belgische Hamme, was het zijn twaalfde overwinning in dertien optredens deze winter.
De eindzege in de wereldbeker was voor Eli Iserbyt. De Belg van Pauwels Sauzen - Bingoal werd vijfde in Hoogerheide. Volgende week zondag is het WK in het Tsjechische Tabor. Van der Poel geldt uiteraard als de topfavoriet.
Verzuurde benen
Met naar eigen zeggen "verzuurde benen" ging het voor Van der Poel op zijn thuisparcours niet vanzelf. Hij had een pittige trainingsweek op de weg achter de rug en reed dus twee crossen in het weekeinde voor het WK. "Ik ben nu niet zo fris als eerder deze winter", zei hij in het flashinterview kort na de cross. Van der Poel mikt op de zogenoemde supercompensatie, waarbij herstel na zware inspanningen een hoger niveau oplevert. "Ik hoop in Tabor mijn beste benen te hebben."
Lang reed een omvangrijke groep voorop in Hoogerheide, waar Van der Poel veel te stellen had met een sterk blok renners van Baloise Trek Lions, onder wie Nieuwenhuis en Ronhaar. Met name de Belg Thibau Nys maakte een goede indruk. Hij kon als enige volgen na een versnelling van Van der Poel in de zesde ronde.
Na een samensmelting versnelde Van der Poel in de voorlaatste ronde opnieuw. Nys probeerde aan te klampen, maar zag de wereldkampioen langzaam verdwijnen. "Het was een pittige inspanning", vertelde de winnaar. "Het moest op een andere manier dan in Hamme. Mij eerste poging was te kort, bij de tweede ben ik doorgetrokken tot de balken. Winnen is altijd leuk, zeker hier en op deze manier. Ik heb er echt voor moeten knokken."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
13 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
2 uur geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
2 uur geleden