Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint ook laatste veldrit voor WK

Van der Poel wint ook laatste veldrit voor WK

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in Hoogerheide de laatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed op het parcours waar hij vorig jaar zijn vijfde wereldtitel veroverde in de slotfase weg uit een groep concurrenten. Van hen finishte Nederlands kampioen Joris Nieuwenhuis als tweede, voor zijn land- en teamgenoot Pim Ronhaar.

Voor Van der Poel, zaterdag nog de beste in het Belgische Hamme, was het zijn twaalfde overwinning in dertien optredens deze winter.

De eindzege in de wereldbeker was voor Eli Iserbyt. De Belg van Pauwels Sauzen - Bingoal werd vijfde in Hoogerheide. Volgende week zondag is het WK in het Tsjechische Tabor. Van der Poel geldt uiteraard als de topfavoriet.

Verzuurde benen

Met naar eigen zeggen "verzuurde benen" ging het voor Van der Poel op zijn thuisparcours niet vanzelf. Hij had een pittige trainingsweek op de weg achter de rug en reed dus twee crossen in het weekeinde voor het WK. "Ik ben nu niet zo fris als eerder deze winter", zei hij in het flashinterview kort na de cross. Van der Poel mikt op de zogenoemde supercompensatie, waarbij herstel na zware inspanningen een hoger niveau oplevert. "Ik hoop in Tabor mijn beste benen te hebben."

Lang reed een omvangrijke groep voorop in Hoogerheide, waar Van der Poel veel te stellen had met een sterk blok renners van Baloise Trek Lions, onder wie Nieuwenhuis en Ronhaar. Met name de Belg Thibau Nys maakte een goede indruk. Hij kon als enige volgen na een versnelling van Van der Poel in de zesde ronde.

Na een samensmelting versnelde Van der Poel in de voorlaatste ronde opnieuw. Nys probeerde aan te klampen, maar zag de wereldkampioen langzaam verdwijnen. "Het was een pittige inspanning", vertelde de winnaar. "Het moest op een andere manier dan in Hamme. Mij eerste poging was te kort, bij de tweede ben ik doorgetrokken tot de balken. Winnen is altijd leuk, zeker hier en op deze manier. Ik heb er echt voor moeten knokken."

Meer uit Sport

Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

1 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

9 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

11 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

12 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

13 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

14 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

15 uur geleden