Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint na solo wielerklassieker Milaan-Sanremo

Van der Poel wint na solo wielerklassieker Milaan-Sanremo

SANREMO (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de Italiaanse wielerkoers Milaan-Sanremo gewonnen, de eerste voorjaarsklassieker. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed weg uit een kopgroep op de top van de Poggio, zo'n 5 kilometer voor de finish. Achter hem sprintte de Italiaan Filippo Ganna naar de tweede plaats, voor de Belg Wout van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar.

Van der Poel werd vorig jaar nog derde achter de Sloveense winnaar Matej Mohoric. Hij is de eerste Nederlandse winnaar van Milaan-Sanremo sinds Hennie Kuiper in 1985. Daarvoor waren Arie den Hartog (1965) en Jan Raas (1977) de enige andere Nederlandse winnaars.

Traditiegetrouw was er een kopgroep die de voorsprong richting de 'Capo's', de klimmetjes langs de kust waarmee de finale begint, zag slinken. Zes man hielden het vol tot na de Capo Berta, onder hen de Nederlander Jan Maas. Aan de voet van de Cipressa, de voorlaatste klim, denderde het peloton voorbij.

Sprinters

Op de 5,6 kilometer lange klim, met een gemiddeld stijgingspercentage van 4,1 procent, leidde de ploeg UAE Team Emirates (Pogacar) het peloton. Het tempo dat werd ontwikkeld was bedoeld om sprinters kwijt te raken. Onder anderen de Belg Arnaud de Lie kreeg het moeilijk, diens Australische ploeggenoot Caleb Ewan zat attent mee voorin.

De Duitser Nils Politt waagde zich even alleen vooruit, maar richting de Poggio viel er niks te halen voor een vluchter. Ongeveer zeventig renners spoedden zich naar de laatste helling, 3 kilometer lang en gemiddeld 5,7 procent oplopend.

Gaatje

Bahrain-Victorious, de ploeg van Mohoric, bepaalde het tempo vanaf de voet. De Belg Tim Wellens trok ten aanval, met ploeggenoot Tadej Pogacar in zijn wiel. Daarachter volgde meteen Van der Poel. Van Aert sloot nog net aan, erachter viel een gaatje. Op het moment dat Pogacar aanviel, een kilometer onder de top, kon de teruggekeerde Ganna nog aansluiten, net als Van der Poel en Van Aert.

De 28-jarige Nederlander versnelde op de top, waarna hij als eerste aan de gevaarlijke afdaling begon. Al snel was duidelijk dat de achtervolgers waren geklopt, waarna Van der Poel, na twee eerdere zeges in de Ronde van Vlaanderen, opnieuw een monument kon bijschrijven op zijn erelijst.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

7 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

22 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden