Van der Poel wint na solo wielerklassieker Milaan-Sanremo
SANREMO (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de Italiaanse wielerkoers Milaan-Sanremo gewonnen, de eerste voorjaarsklassieker. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed weg uit een kopgroep op de top van de Poggio, zo'n 5 kilometer voor de finish. Achter hem sprintte de Italiaan Filippo Ganna naar de tweede plaats, voor de Belg Wout van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar.
Van der Poel werd vorig jaar nog derde achter de Sloveense winnaar Matej Mohoric. Hij is de eerste Nederlandse winnaar van Milaan-Sanremo sinds Hennie Kuiper in 1985. Daarvoor waren Arie den Hartog (1965) en Jan Raas (1977) de enige andere Nederlandse winnaars.
Traditiegetrouw was er een kopgroep die de voorsprong richting de 'Capo's', de klimmetjes langs de kust waarmee de finale begint, zag slinken. Zes man hielden het vol tot na de Capo Berta, onder hen de Nederlander Jan Maas. Aan de voet van de Cipressa, de voorlaatste klim, denderde het peloton voorbij.
Sprinters
Op de 5,6 kilometer lange klim, met een gemiddeld stijgingspercentage van 4,1 procent, leidde de ploeg UAE Team Emirates (Pogacar) het peloton. Het tempo dat werd ontwikkeld was bedoeld om sprinters kwijt te raken. Onder anderen de Belg Arnaud de Lie kreeg het moeilijk, diens Australische ploeggenoot Caleb Ewan zat attent mee voorin.
De Duitser Nils Politt waagde zich even alleen vooruit, maar richting de Poggio viel er niks te halen voor een vluchter. Ongeveer zeventig renners spoedden zich naar de laatste helling, 3 kilometer lang en gemiddeld 5,7 procent oplopend.
Gaatje
Bahrain-Victorious, de ploeg van Mohoric, bepaalde het tempo vanaf de voet. De Belg Tim Wellens trok ten aanval, met ploeggenoot Tadej Pogacar in zijn wiel. Daarachter volgde meteen Van der Poel. Van Aert sloot nog net aan, erachter viel een gaatje. Op het moment dat Pogacar aanviel, een kilometer onder de top, kon de teruggekeerde Ganna nog aansluiten, net als Van der Poel en Van Aert.
De 28-jarige Nederlander versnelde op de top, waarna hij als eerste aan de gevaarlijke afdaling begon. Al snel was duidelijk dat de achtervolgers waren geklopt, waarna Van der Poel, na twee eerdere zeges in de Ronde van Vlaanderen, opnieuw een monument kon bijschrijven op zijn erelijst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
5 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
5 uur geleden